Těšíme se: Leonardo DiCaprio jako zakladatel FBI (a gay)

Leonardo DiCaprio si troufnul na životopis další velké kontroverzní postavy americké moderní historie. Tentokrát J. Edgara Hoovera, muže, který nesnášel Kennedyovi a skoro padesát let vedl FBI jako její první ředitel.

Stejně jako když hrál výstředního filmaře a miliardáře Howarda Hughese v Letci, i tady měl Leo u sebe spolehlivého režiséra, konkrétně Clinta Eastwooda, který ve svých filmech své politické názory umí vždy podat s náležitým důrazem. Jak se bude dívat na muže, který byl tak důležitou postavou amerického boje se zločinem, jemuž ovšem mnozí vyčítali, že překračoval své pravomoci? Podle prvních informací se zdá, že se chce soustředit i na jeho soukromí, především nepotvrzené city k jeho podřízenému Clydu Tolsonovi. Možná proto, že scénář napsal Dustin Lance Black, mladý, oscarový a homosexuální scénárista filmu o jiném gay politikovi Milk.

Tolsona hraje Armie Hammer, urostlý krasavec známý ze Social Networku, takže na tom, že mu ve filmu Leo DiCaprio bude dávat přednost i před Naomi Watts, nemusí být nic zas tak moc divného. V dalších rolích se ukážou Judi Dench nebo Josh Lucas, Clint Eastwood patří mezi režiséry, s nimiž rád spolupracuje každý.

Podle prvního traileru se titul nazvaný J. Edgar jeví jako historický epos zahrnující řadu známých událostí, zabírající dobu minimálně od 30. let., kdy Hoover a jeho hoši honili gangstery (jako Veřejného nepřítele Johna Dillingera), po atentát na JFK. Ostatně Hoover umřel v 77 letech v roce 1972 a až do té doby stál v čele FBI. Domácí premiéra jeho biografie je naplánovaná už na 9. listopadu, s filmem se tedy počítá jako s kandidátem do oscarového klání. Že by to Leonardovi na napočtvrté konečně vyšlo? Budeme ho ale brát vážně i tak nezvykle namaskovaného do podoby starce, jak se ukazuje už v traileru?

Na co se těším:
na epos připomínající známé události a neznámé soukromé drby
na Armie Hammera v roli osudové lásky
na to, jak se ve filmu odrazí Eastwood a jeho názory

Čeho se bojím:
DiCapria v masce starého muže
aby film nebyl příliš naprogramovaný na vkus oscarové akademie

Datum premiéry: 9. 11. v USA, 20. 1. v Británii, u nás zatím nestanovena, ale pokud to nebude propadák jako Život po životě, jistě se ho v zimě dočkáme taky

4.10.2011 2:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist