Těšíme se: Další akční Sherlock!

Sherlock Homes je na vrcholu popularity, která se živí hned ze dvou různě zmodernizovaných adaptací. A taky je na vrcholu svých fyzických sil. Stačí se podívat na první ochutnávku toho, co všechno nechá ve druhém díle režisér Guy Ritchie provádět Roberta Downey jr.

Zatímco v televizi se chystá na podzim druhá série Sherlocka ze současného Londýna, která skončila přesně v okamžiku, kdy detektiva hodlal zabít jeho největší nepřítel Moriarty, v zimě se Sherlock znovu podívá do kin a do 19. století. Bude tam zase vypadat jako dandy Robert Downey Jr. a s profesorem Moriartym se teprve osobně seznámí, i když mu fušoval už do minulého případu.

Moriartyho nebude bohužel hrát Brad Pitt, o němž se kdysi spekulovalo. Nedostatku hvězd se ale bát nemusíme. Kromě Downeyho se vrací i Jude Law v roli nejvíc sexy Watsona historie a novicka Noomi Rapace, která po roli Lisbeth Salander ve švédské verzi Millenium trilogie začíná svou mezinárodní kariéru.

A samozřejmě režie se znovu ujal bývalý manžel Madonny Guy Ritchie, jehož skomírající kariéru autora cool kriminálek první Sherlock postavil na nohy. Jestli se dá soudit podle prvního traileru, bude dvojka s podtitulem Hra stínů jízda ještě akčnější než v jedničce, kde Sherlock odhaloval politické spiknutí se zdánlivě nadpřirozenými prvky. Moc děje se z té zběsilé akce poznat zatím nedá. Ale doufejme, že příběh bude lepší než minule, zvlášť když ho má na starosti jiný scénáristický tým.

[[related]]

Povzbuzující je taky zpráva, že se Hra stínů víc inspirovala jednou z původních povídek Arthura Conana Doylea. Konkrétně tou nazvanou  Poslední případ, což je přesně ta, kde Doyle nechal detektiva, jehož sláva přesáhla jeho trpělivost, zemřít! Udělá to i Ritchie? A co mi připadá ještě důležitější (vzhledem k tomu, že víme, že Sherlock je doopravdy nesmrtelný) – obhájí si Ritchiův film právo na existenci v době, kdy Holmes v podání Benedicta Cumberbatche tak válí v televizním seriálu?

Na co se těším:
na návrat dvojky Downey a Law a jejich popichování
na příběh podle původní slavné povídky

Čeho se bojím:
aby film nebyl až moc zběsile akční

Datum premiéry: 16. prosince v USA a Británii, 5. ledna u nás

19.7.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist