sikana-v-praci-titul-352x198.jpg

Teror v práci? Braň se šikaně dřív, než to odnese tvé zdraví!

šikana

Nesmyslné úkoly, nespravedlivé výtky za něco, co jsi neudělala, zesměšňování a vyhrožování vyhazovem nebo snížení mzdy? Zažíváš tohle v práci? Tak se braň! Nikdo nemá právo tě šikanovat, ani šéf, ani kolegové. Následky šikany totiž mohou být opravdu fatální....

Diskuze

11 komentářů

  Rachel

  Výpověď je podle mě jediná zdravá věc co člověk může udělat. Už jsem byla v tomhle toxickém zaměstnání, a ten pocit co jsem měla po podání výpovědi se nedal popsat, úplně mi spadl kámen ze srdce. Dnes jsou povolání při kterým člověk může být spokojený a mít normálního šéfa který umí slušně pozdravit, tak m neříkejte že taky nenajdu nějaký zaměstnání kde se budu takhle mít.

  Eva

  Prožívám sikanu od 2 kolegyn. Jsme v kanceláři 3. Když jsem nastoupila, byla tam jen jedna kolegyne, druhá měla týden dovolenou. Neodpovidala mi na pozdravy, nekomunikovala se mnou. Když přišla po dovolené ta druhá, zjistila jsem, že jsou jako siamská dvojčata. Všude spolu, hodinu denně prokourily a já stále pracovala, aniž by se mnou komunikovaly. Zhorseni nastalo, kdyz mne predaly otevrenou obalku s vyplatni paskou. Nemohla jsem nic rici, byla jsem ve zkusebni dobe. Začalo premistovani věci, stále poukazovali na moje nedostatky, donasely šéfovi, prehlizely me ještě víc. Vydrzela jsem to 5 mesicu a nakonec jsem vse sepsala a predala na personalni oddeleni. Šéf, začal spíš prověřovat praci každé z nas ( jedna tam je 15 let, druhá 2 roky, když něco zvoraji, prikryje jedna druhou). Když se dozvěděly, co jsem napsala, zácaly mne ukolovat i po moji pracovní době ( mám úvazek na 6 hodin). To jsem se ozvala, ze me nebudou urcovat, co mam delat ve svem volnem case a nasledujici den jsem se psychicky zhroutila. Celou dobu těch 5 měsíců to bylo peklo. Klepaly se mi ruce, byla jsem ve strasnem napětí.
  Nyní jsem na nemocenské, nevím jak se vyřešila moje stížnost. Vidim to tak, ze neni pro me navrat mozny. A vse jim proslo, což je velká chyba. Sef totiž věří jim, já nemám důkazy.

  Helča

  Zažívám to teď. Trvá to už delší dobu. Jsme čistě ženský kolektiv, předtím jsem vždy pracovala ve smíšeném a tam to nikdy takové nebylo. Já nesnáším konflikty, vlastně si uvědomuji, že to může být i výchovou, kdy se doma prostě muselo poslouchat bez řečí. Neumím se bránit. Šikanuje mne kolegyně, která je velmi dominantní. Navádí proti mně i další její „kamarádky“, které jí vše věří. Kolegyně, které jsou mezi čtyřma očima na mé straně však proti ní nic neudělají, nechtějí si jí rozházet. A co je nejhorší, tato „dáma“ je kamarádka majitele firmy (i když pracuje na řadové pozici jako já). Toho si je velmi vědoma a zneužívá toho. Naše vedoucí o tomto konfliktu ví, řešila jsem to s ní. Bohužel nic se nezměnilo, jen to, že mě ta kolegyně osočila, že jsem si na ni byla stěžovat. Svou práci dělám, jak nejlépe umím. Ráda se pobavím s ostatními kolegyněmi, s tím nemám problém. Nejsem úplně odstavená. Ale toto mně ničí, cítím, že to má velký vliv na můj osobní život po práci. Jediné řešení vidím v odchodu. Ale to je ten problém, nemůžu najít žádnou práci. Nechci do výroby k pásu, této práce by tady bylo dost….. Co s tím ???

  DonaLabuznikova

  Ahoj, našla jsem na https://www.1job.cz/prispevek/sikana-v-zamestnani že způsobů jak se bránit je hned několik. Být tebou bych však hledala řešení problému hlavně v sobě, pokud se jí postavíš a ukážeš, že nejsi takový slaboch, určitě už si to příště se šikanou rozmyslí, věř mi! 🙂 Sama jsem měla totiž podobný problém.

  Bambule

  Bohužel mě slovně šikanoval kolega, navíc v open spacu to nešlo přeslechnout, když mi nahlas sděloval, že mám VŠECHNO ŠPATNĚ. Choval se ke mě arogantně a mastil si tak na mě už tak svoje nízké sebevědomí. Přitom se chichotal s mou nadřízenou, takže nebylo divu, když si ničeho nevšimla. Dvakrát jsem s nim jeho urážlivé a arogantní chování řešila mimo kolegy v zasedačce, ale pomohlo až to, že odešel nakonec po x měsících na jiné pracoviště. Přesto jsem z firmy nakonec odešla, protože se začali ve firmě povyšovat donašeči. To bylo na mě už moc.

  g
  gustawka

  můj šéf je dominantní

  Iveta

  Mne shazovala Slovene kolegyne a to ruznymy hlaskami. Ze jsem Nouma a hlavne jsem ji musela poslouchat.

  Jjj

  Take to bohužel zažívám od šéfové a hledám si nové zaměstnání. Nemam potřebu se nechat deptat nebo ničit.

  s
  sumka55

  taky jsem to zažila a taky jsem raději utekla do dřívějšího důchodu

  i
  ivanka294

  zatím jsem nic takového v práci nezažila a doufám,že nezažiji

  p
  pepina

  Bohužel ano.Nakonec jsem radši odešla do důchodu dříve a ročním léčením. Nebyl to šéf,ale kolegyně.

Zpět na článek

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist