Co na tebe prozradí barva tvé ložnice? Všechno!

Stejně jako styl domácího vybavení odráží tvůj vkus, barva v nejdůležitější odpočinkové místnosti dokonale vypovídá o tvé povaze. Jaká ve skutečnosti jsi, když preferuješ bílou, šedou nebo zemité odstíny?

loznice-1-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

Je tvá ložnice útulný úkryt s knihovnou, romantická oáza plná květin či elegantní minimalistický pokoj? Víš co, ono je to vlastně jedno, protože záleží hlavně na barvě – ta o tobě vypoví víc, než si vůbec dokážeš představit! Co preferují romantičky a v jakém odstínu si libují přátelští lidé? Na to mají psychologové jasný názor. Sedí to i na tebe?

Bílo, kam se podíváš? Potřebuješ klid

Bílé povlečení, nábytek i dekorace. I když víš, že je to nepraktické, zkrátka si nemůžeš pomoct? Jsi člověk, který touží po stabilitě a rád využívá tento prostor pro relaxaci a útěk z napjatých stresů každodenního života. Co se týká vzhledu, býváš velmi pečlivá.

Nesneseš nedokonalosti a všechno kolem tebe musí mít pevný řád. Na stranu druhou možná strádáš v milostném životě. Z průzkumu britské společnosti Little Woods totiž vyplývá, že v bílých ložnicích se lidé milují nejméně (nejvíce zase ve fialových).

Šedá či světle barevné tóny. Dokonale klameš tělem

Je tohle přesně tvůj šálek kávy? To znamená, že ke štěstí potřebuješ především pocit rovnováhy. Máš nadčasový smysl pro styl, ale v mnoha ohledech tíhneš k tradici. Trochu se bojíš závazků, které by tě mohly připravit o pevnou půdu pod nohama, takže opatrnost je tvé druhé jméno.

Rozčiluje tě, když tě někdo podceňuje a ráda překvapuješ svými schopnostmi a inteligencí. Budíš sice dojem sebevědomé ženy, k sobě jsi někdy ale přehnaně kritická a trápíš se svými nedostatky – které bys ovšem nahlas nepřiznala!

Čtěte také:

Směs odvážných zářivých barev, kreativita jako dar

O tvé osobnosti se dá říct hodně, ale nejvíce asi to, že je živá a zábavná. Máš smysl pro humor i dobrodružství, jsi sebejistá a jen tak něco tě nerozhodí. I když máš ukázkové a harmonické vztahy s rodinou a přáteli, samota ti nijak nevadí – naopak má na tebe relaxační účinky.

Patříš do kategorie zapřisáhlých romantiků, kteří vidí svět vždy v tom lepším světle. V práci uplatňuješ vrozenou kreativitu, takže o skvělé nápady nemáš nouzi, a sypeš je z rukávu o sto šest.

Zemité barvy. Hádky jsou pro tebe peklo

Že by odstíny zelené a hnědé symbolizovaly lásku k přírodě? Ne tak docela. Spíš to, že jsi neuvěřitelně loajální a spolehlivá. Snažíš se s každým najít společnou řeč a být s ním na dobré vlně. Bytostně nenávidíš hádky, dusno ani nepříjemné konfrontace.

Ložnice je pro tebe místem, které často využíváš ke kontaktu se svými blízkými. Ať už tam telefonuješ s matkou, nebo brouzdáš na sociální síti. Taková domácí kancelář plná polštářků a vzpomínkových předmětů, kde se zkrátka cítíš nejlépe!

Co ty na to, našla ses v tom? Napiš nám to do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. 

Foto: shutterstock.com

17.5.2022 7:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist