Tatiana Vilhelmová dospěla do Kristových let

Od patnácti let šla z role do role. Přestože nedostudovala konzervatoř, stala se ještě před třicítkou jednou z nejobsazovanějších českých hereček. Řeč je o Táně Vilhelmové, která slaví 33. narozeniny.

Jako malá holka snila o kariéře baletky. Osud ji ale záhy zavál na jiná prkna. Působila v Národním divadle, hostovala v divadelním spolku Kašpar a v Městských divadlech pražských. V roce 1995 se objevila poprvé také ve filmu. Režisér Saša Gedeon ji obsadil do jedné z hlavních rolí ve snímku Indiánské léto. Tím se dostala do všeobecného povědomí a role přibývaly. O deset let později získala Českého lva za hlavní úlohu ve snímku Bohdana Slámy Štěstí. Dneska si už českou hereckou scénu nedokážeme bez Tatiany představit. Čím si nás získala?

Zřejmě schopností zahrát jakoukoli roli. Umí působit tvrdě i bezbranně, vypočítavě i dobrosrdečně, chladně i smyslně. „Nejsem nějaká superkráska jako Kateřina Brožová, která má tím pádem vytyčené mantinely. Ji někdo na sídliště do Mostu s Bohdanem Slámou nepošle. Mě tam klidně pošlou,“ vysvětlila jednou tajemství svého úspěchu Tatiana.

Možná není tváří, kterou by si vybraly přední modelingové agentury. Ale chlapi po ní šílí možná víc než po modelkách. Ruský herec Konstantin Lavroněnko byl velice zklamán, že mu scénář coby filmovému odsouzenci Kajínkovi nepředepsal milostnou scénu s Tatianou. Zřejmě by ji bral raději než sexbombu Alici Bendovou, se kterou si mohl před kamerou zadovádět na kuchyňské lince. Smůla, Kajínku!

V soukromém životě je to Tatiana, kdo si vybírá. Za otce svých dvou synů Františka a Cyrila si vybrala filmaře Pavla Čecháka, nedávno ho ale vyměnila za mladého herce a zpěváka Vojtu Dyka. Ten je pro ni zatím jen „kolouškem“ pro hezké chvíle. „Je to krásné, ale nejsem ve fázi „budeme spolu bydlet“. Nechci skočit do toho, z čeho jsem vyklouzla,“ tvrdí Tatiana, které prý v současné době vyhovuje samota. Manžela přitom stále považuje za čestného a skvělého člověka a chce s ním vycházet po dobrém.

Dobrodružnou povahu nakloněnou změnám zdědila Tatiana po rodičích. Její maminka žije v Jihoafrické republice a tatínka zavál vítr na Ukrajinu. Vídají se zřídka. „Říkáme si s bratrem, že jsme takoví dva vlčáci. Už nám to ani nepřijde,“ říká k tomu Tatiana, ale ve slabých chvilkách připouští, že jí rodinné zázemí chybí. „Je to narušení celé rodiny, která je rozeseta po celé zeměkouli.“

Nyní je sama se dvěma dětmi, fůru práce na bedrech a náruč mladého milence, s nímž teď v létě hraje Shakespeara. Je to náročné i romantické, zkrátka plné rozporů, stejně jako její povaha i role, které ve své kariéře doposud ztvárnila. A ještě se máme na co těšit. Herečka Aňa Geislerová jí prý jednou předpověděla, že se stane novou Bohdalkou českého filmu. Už nyní je vidět, že má Tatiana k legendám nakročeno. Popřejme jí příjemnou narozeninovou oslavu a hodně dalších úspěchů.

13.7.2011 2:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist