Tajemno, jóga i skvělá kuchyně aneb Novinky na knižních pultech

Už máte plné zuby sněhu, nebo spíše té břečky, která z něj zbyla a ven se vám v tom počasí nechce? Televize vás nebaví a nevíte, co dělat? Sáhněte po některé z knih, které právě teď vycházejí. Nebudete litovat…

Samozřejmě, že nejtěžší je zabavit děti, takže začněme s knihami, které vám s tím pomohou. První z nich je knížka, která bude bavit každou holku. Jmenuje se Můj super zápisník – testíky, móda, kámošky, samolepky a na náš trh knihu vydává nakladatelství Fragment. Tenhle báječný zápisník by měla mít každá správná holka! Najde v něm deníček, kde si může zaznamenat svoje zážitky a zároveň si navrhnout své vlastní modely nebo doplňky. V dalším bločku si může zaznamenat, co ji baví, co se jí líbí nebo třeba kam by se chtěla podívat. Nechybí ani bloček na vzkazy kamarádkám a báječné samolepky, kterými si může vyzdobit sešity nebo mobil.

Pro začínající počtáře je tu kniha Krtek – zábavná číslice (Napiš a smaž). Knihu vydává nakladatelství Fragment a díky ní se děti naučí s Krtkem a jeho kamarády počítat! Číslice od jedné do deseti si mohou zkoušet napsat a počítat s nimi v jednoduchých úkolech. Mohou psát rovnou do knížky a stírat tak dlouho, dokud jim to nepůjde. Nudit se rozhodně nebudou.

 

 

Pro začínající čtenáře, ale i všechny ostatní je tu kniha Malované čtení – co mě čeká než vyrostu, jejímiž autory jsou Marie Tetourová Marie a Antonín Šplíchal. Barevná vyprávění pro začínající čtenáře! V knize najdete 22 krátkých příběhů pro děti, v nichž jsou některá slova nahrazena obrázky. Než dítě vyroste, čeká ho spousta zážitků s rodinou i s kamarády, ale také se toho hodně naučí: jak se chovat k mladšímu sourozenci, jak se chovat na ulici a mnoho dalšího.

Více informací o knihách najdete na www.fragment.cz.

Bojíte se rádi? Pak jsou knihy Cassandry Clareové to pravé pro vás. Pokud vás uchvátila kniha Město z kostí, určitě vás bude bavit i jeho pokračování Nástroje smrti 2: Město z popela. Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

A nenechte si ujít ani třetí pokračování nazvané Nástroje smrti 3: Město ze skla. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách? Knihy vydává nakladatelství Ikar.

Bát se budete i u knihy Temné kouty, jejíž autorkou je Gillian Flynnová. Knihu na náš trh vydává nakladatelství Knižní klub a o co půjde? Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi „satanistické vraždy“ v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila – a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá…

Máte raději romantiku? Pak sáhněte po knize Manželská smlouva od Jennifer Probstové. Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky – a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne?

Nebo zkuste knihu Motýlí ostrov, jejíž autorkou je Corina Bomannová a na náš trh jí vydává nakladatelství Knižní klub. Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud…

Možná už dlouho přemýšlíte o tom, že byste na sobě měla trošku zapracovat. Zkuste to třeba s knihou Jak získat v životě klid a vyrovnanost – Od emočního chaosu k ujasnění od Phillipa Moffitta. Autor, jeden z nejvýznamnějších světových podnikatelů, svého času zanechal práce, aby se soustředil na osobní život a růst, věnoval se meditaci, studiu a stal se duchovním učitelem. Vytvořil postup, díky němuž každý z nás může cíleně působit na svou životní cestu, získat rovnováhu, najít smysl života a dosáhnout v něm spokojenosti. Jeho nesmírně inspirativní kniha je citlivě a výstižně napsaným průvodcem, nepostradatelným pro každého, kdo si přeje zdolávat životní překážky s klidem, jasnou myslí a laskavým srdcem.

Více informací o knihách najdete na www.bux.cz.

 Uniknout by vám neměla ani kniha Lothara Seiwerta: Jak si zorganizovat čas. Zdá se vám, že výrok „nemám čas“ je nemocí dnešní doby? Knížka německého autora Lothara Seiwerta vám během třiceti minut ukáže řadu praktických strategií, jak získat čas na svou stranu. Aby byl člověk úspěšný a spokojený, musí dosahovat vysněných cílů. Mnohdy nám však jasné cíle chybí, neumíme plánovat, nemáme stanovené priority. Díky chytrému managementu času, jehož základní principy kniha představuje, využijeme čas moudře vždy a za všech okolností. Zvýšíme-li například pracovní výkonnost, zajistíme si lepší příjmy. Zde platí, že čas jsou peníze… Naučte se rozlišovat důležité úkoly od těch méně podstatných a rozvrhněte si svůj drahocenný čas co nejefektivněji!

Knihu vydává nakladatelství Pavel Dobrovský Beta sr.o.

A zkusit můžete i knihu Sám sobě psychologem od autorů Tomáše Nováka a Věry Capponi, kterou na náš trh vydává nakladatelství Grada. Velmi úspěšná populárně psychologická příručka o duševním zdraví, jedna z nejúspěšnějších publikací zkušených psychologů Tomáše Nováka a Věry Capponi a zároveň dlouholetý bestseller nakladatelství Grada vychází již ve čtvrtém, přepracovaném vydání. Čtenářská obliba této knihy svědčí o tom, že téma sebepoznání je nevyčerpatelné a aktuální pro každou generaci. Stále znovu se ptáme, kdo jsme, kam směřujeme, co nás činí spokojenými či nespokojenými. Autoři poskytují všem, kdo se chtějí vydat na cestu sebepoznání, nezbytné teoretické znalosti o základních vlastnostech lidské psychiky, ale především se zaměřují na přesah psychologických poznatků do praktického života. S charakteristickým nadhledem popisují nejčastější předsudky, obranné mechanismy, stereotypní myšlenkové pochody a komunikační hry, které nám komplikují život, a neopomíjejí ani základy relaxace, meditace a asertivity. Text obohacují testy, cvičení a příklady z praxe, které čtenářům pomohou lépe se orientovat ve vlastních motivech a cílech.

Více informací o knize najdete na www.grada.cz.

O tom, že naše mysl je skutečně velmi silná, už asi víte. Ale že až tak moc? Přečtěte si knihu Mysl je mocný lékař – Vědecký důkaz, že se sami můžete uzdravit od Lissy Rankinové a dozvíte se více. Vyrůstali jsme ve víře, že když onemocníme, je to způsobeno geneticky. Nebo za tím vězí příslovečná smůla – a klíče k optimálnímu zdraví drží v rukou jen a pouze lékaři. Doktorka Lissa Rankinová tomu léta věřila taky. Pak začala sama trpět zdravotními neduhy a snažila se vyléčit pomocí západní medicíny. Kupodivu zjistila, že jí v ordinacích nejen nepomohli, ale naopak všechno ještě zhoršili. Rozhodla se vzít věci do svých rukou. Až se dočtete na konec knihy, budete už mít připravenou vlastní diagnózu i s předpisy a vytvořený jasný akční plán, podle kterého si vybudujete zdravé tělo, jež bude schopné konat zázraky.

Více informací najdete na www.jota.cz.

Zima je ideální čas, kdy začít dělat něco i se svou váhou. Zkuste v klidu doma podlehnout kouzlu jógy s knihou 15 minut jógy denně + DVD od Louise Grimeové. Nemáte čas chodit pravidelně do wellness centra? Cvičte jógu 15 minut denně v klidu domova a zaznamenáte skutečné výsledky. Zlepšíte pružnost těla, snížíte stres a naučíte se relaxovat. Fotografie krok za krokem ukazují, co přesně máte dělat. Přiložené DVD předvádí všechny čtyři sestavy živě, takže můžete sledovat každý pohyb.

Že cvičení není nic pro vás a raději si uvaříte něco dobrého? Zkuste to s knihou Správná kuchařka s fantazií – 20 surovin, které vás inspirují v kuchyni od autorů Pavlíny Kinclové a Martina Kincla. Když nastane sezona chřestu, dýní, cuket… Vařte snadno, rychle, úsporně a jinak z obyčejných surovin! Pavlína, kuchařka s velkou fantazií, kombinovala, zkoušela a připravila více než 100 jednoduchých receptů. Některé jsou klasická jídla v její vlastní úpravě, jiné jsou z rodinných archivů a velkou inspiraci si přivezla z cest po Středomoří. Vše na jejich přípravu koupíte bez problémů, ale nejlépe chutnají ze sezonních čerstvých produktů. Knihu vydáva nakladatelství Ikar.

A bavit vás bude i kniha Japonky nestárnou ani netloustnou od  Naomi Moriyama a Williama Doyla. Japonky mají odlišný vztah k jídlu než zbytek světa. Jste-li unaveni rozličnými pravidly hubnutí, je čas poznat jedno z nejlépe střežených tajemství zdraví, štíhlosti a dlouhověkosti – je čas poznat japonskou fontánu mládí. Japonky jsou totiž světové šampionky v dlouhověkosti. Autorka se vrací ke kořenům a v rodinném příběhu nabízí způsob japonského domácího vaření. Odhaluje 7 tajemství, jimiž se řídí tradiční japonská domácnost, a 7 pilířů japonské kuchyně, jimiž jsou ryby, zelenina, rýže, sója, nudle, čaj a ovoce.

Více informací o knize najdete na www.bux.cz.

Foto: Profimedia.cz 

1.2.2014 10:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist