Tabu: Láska mezi bratrem a sestrou

Teresa Weilerová (52) z britského Huntingdonu vyrůstala v adoptivní rodině a do dvaceti let netušila, kdo jsou její praví rodiče. Možná by pro ni bývalo lepší, kdyby nikdy neodhalila pravdu.

Teresa věděla o svém původu jen to, že ji matka po porodu zanechala v nemocnici a po třech letech strávených v dětském domově se dostala do milující rodiny se třemi vlastními dětmi. „Odmalička jsem milovala všechny možné sporty a hrála jsem závodně hokej. V sedmnácti letech jsem si při zápase poranila koleno a musela na operaci. Doktoři mi přitom objevili silnou artrózu, kvůli které jsem pak podstoupila dvacítku zákroků. Se sportovní kariérou jsem se mohla rozloučit,“ vzpomíná Teresa. Právě onemocnění kostí, netypické v tak mladém věku, ji přimělo k rozhodnutí najít pravé rodiče. Doufala, že se tak dozví něco více o svých genetických předpokladech a dědičných chorobách, ke kterým by mohla mít sklony.

Zápis v příslušné matrice ji šokoval. „Moje matka byla uvedená jako šestnáctiletá neprovdaná servírka z Belfastu. Otcem byl její čtrnáctiletý bratr. Udělalo se mi špatně, když jsem si to přečetla,“ říká Teresa. „Vědomí, že moji rodiče byli pokrevní příbuzní – sourozenci, ve mě vyvolalo pocit studu. Hodně mě to zasáhlo, připadala jsem si poskvrněná, hříšná,“ přiznává Teresa, která vyrotla v přísně katolické rodině. Se svým objevem se nikomu nesvěřila po více než dvacet let. „Samozřejmě jsem sama chtěla mít děti a stát se dobrou mámou, ale bála jsem se, že by mohly trpět genetickými defekty. Nechtěla jsem, aby měly zdravotní problémy jako já, a tak jsem se rozhodla radši děti nemít,“ svěřila se Teresa s tím, že kvůli temnému tajemství odmítala i vztahy s muži.

Dneska, ve dvaapadesáti letech, je Teresa stále svobodná a pracuje jako ředitelka dětského domova. Přestože je se svou prací a životním stylem spokojená, připadá jí, že kvůli rodičům obětovala významný kus svého života. Jeden velký krok ale zvládla – na své tajemství už není sama. „Před deseti lety jsem se odhodlala o všem povědět své adoptivní rodině a kamarádům. K mému údivu mě vůbec neodsoudili. Přesvědčili mě, že to není moje vina a nemusím si připadat špinavá,“ vysvětlila Teresa, která svůj příběh odvyprávěla i britskému deníku The Sun.

Reagovala tak na nedávnou zprávu o vztahu otce a dcery, kteří se poprvé setkali před rokem a přeskočila mezi nimi jiskra. Ačkoli je incest ve vyspělých zemích zakázaný, pár se rozhodl počít dítě a otevřeně se o své lásce rozpovídal do médií. „Oba jsou dospělí, můžou si dělat, co chtějí. Ale přivést na svět dítě je od nich nezodpovědné a sobecké,“ prohlásila Teresa. Můžeme jí věřit, že ví, o čem mluví.

5.4.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist