Svérázný hedónista Rhys Ifans

Hrdý Velšan se po úspěchu Notting Hillu nemohl vyhnout dalším rolím podivných existencí. Ostatně k takovým postavám má blízko i jeho vlastní ego, kterým dokáže okouzlit kdejakou herečku.

Určitě jste ho už viděly. Třeba jako excentrikcého nadrženého spolubydlícího Hugh Granta v romantickém hitu Notting Hill. Nebo snad jako namyšleného DJ, který klidně přebere holku svému kolegovi v komedii Piráti na vlnách. Nebo jako excentrického Xenofilia Láskoráda, vydavatele nezávislého bulváru Jinotaj a otce jedné z kamarádek Harry Pottera. Ať už to bylo kdekoliv, pravděpodobně to bylo v roli nějaké svérázné až bizarní osobnosti. Jednou takovou je i Rhys Ifans sám.

Možná za to může fakt, že je hrdý Velšan, který se svým bratrem Llyrem, taky hercem, vyrostl ve velšsky mluvící domácnosti dvou učitelů na základní škole a stále tento krkolomný jazyk umí, i když od studií na umělecké škole Guildhall žije v Londýně. „Přestěhuju se zpátky do Walesu, až a pokud budu mít děti. Chci, aby mluvili velšsky. Ale miluju Londýn, je to mé nejoblíbenější město na světě. Protože to není Anglie, je to Londýn!“ říká.

Nebo jeho nepřehlédnutelný charakter určuje fakt, že vyznává hédonistický přístup k životu a názory jako ten, že by legalizoval všechny drogy. Nebo jeho velké sebevědomí, které plodí výroky jako „Jsem zatraceně dobrý herec, i když jsem namol“. Nebo jeho nepopiratelný herecký talent ukrást si svými výstupy pro sebe celý film. Nebo jeho charisma, na které i blonďák bez klasických rysů krasavce dokáže sbalit krásné kolegyně.

Siennu Miller dokonce po roce vztahu ukecal, aby se s ním zasnoubila, i když jí to jednou nevyšlo s Judem Lawem. Herečka mu nakonec zlomila srdce, když ho opustila dřív, než ke svatbě došlo. Ifans ale po nějakých těch veřejných ventilacích svého rozhořčení nakonec zapomněl na hoře v náruči Anny Friel, která až do natáčení minisérie Země Nezemě s Rhysem žila s otcem své dcery a Ifansovým kolegou z Harry Pottera či Anonymu Davidem Thewlisem.

Výše zmíněné pikantní aféry spolu se zprávami o jeho účasti na divokých mejdanech samozřejmě přitáhly zájem bulváru, brzo 42letý Ifans ovšem není herec, kdo by měl pro takovou zvědavost o své soukromí pochopení. „Pracuju s vervou a pařím s vervou. Když jdu do práce, vím, co dělám, a dělám to nejlíp, jak umím. To samé platí, když jdu na party. Opravdu nevím, proč to každého tak zajímá, když se většina populace chová úplně stejně.“ říká  herec, jenž ukončuje rozhovory s novináři, pokud se začnou vyptávat na jeho osobní život.

Zároveň už je ale teď dost známý na to, aby utáhl jako hvězda i hlavní role. Třeba Mr. Nice, kde si troufnul zobrazit svého kamaráda, skutečného dealera drog z Walesu. Nebo Anonym, kde tvrdil, že William Shakespeare své hry nenapsal. Teď se do kin vrací jako zloduch ve velkorozpočtovém Spidermanovi. „Čím jsem starší, tím jsem jako herec míň shovívavý a víc se do rolí emocionálně nořím,“ komentuje svou náklonnost k nekomediálním, složitějším postavám.

Čím je starší, tím je taky menší egoista. Svému rodnému městu Clwyd třeba daroval milion liber na podporu rozvoje divadla. Ostatně právě v tamním divadle jako mladík zažil první vzrušení z hereckého světa. „Otevření toho divadla bylo exotické. Vypadalo jako vesmírná loď. Nejmodernější budova v zemi. A já jsem byl ten, kdo tam čistil vesmírné záchody. Potkával jsem tam herce, kteří odcházeli a přicházeli do severního Walesu. Poprvé jsem si uvědomil, že existuje svět mimo ten, co znám. A hned jsem chtěl s tím cirkusem utéct,“ vzpomíná. A dodává, že k herectví ho taky přitáhly holky, na herečky totiž na rozdíl od obyčejných Velšanek na sebe nechaly sahat.

29.6.2012 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist