Studium MBA: Efektivní investice do budoucnosti

Chcete se posunout profesně dále? Ráda byste získala lepší pracovní pozici? Nebo plánujete rozjet podnikatelský projekt?

Šance na karierní i platové povýšení můžete zlepšit během poměrně krátké doby v rámci studia MBA (Master of Business Administration). Jedná se o časově flexibilní formu vzdělávání, kterou bez větších komplikací skloubíte s rodinným životem i pracovními povinnostmi.

Proč studovat MBA

Co se týká samotného studia, absolventi MBA programů se shodují zejména na odborné úrovni orientované na praktickou podstatu probíraných témat. Dalším podstatným důvodem je setkání s profesionálními lektory, kteří působí na nejvyšších pozicích vrcholového managementu v soukromých firmách či státních podnicích.

Nezanedbatelná přidaná hodnota pak přichází ze strany ostatních studentů – kolegů, kteří s ostatními sdílejí své osobní poznatky a zkušenosti a obohacují tak diskuzi.

V neposlední řadě je zkratka MBA ceněnou známkou pro personalisty ve smyslu, že na sobě proaktivně pracujete a dále se profesně rozvíjíte.

PR, HR i soft skills – výběr je opravdu široký

V rámci studia MBA se můžete zaměřit na obecné i úzce zaměřené obory od personalistiky přes finanční záležitosti, strategické řízení až po měkké dovednosti. Lektoři rozebírají během přednášek aktuální témata týkající se globálních trendů moderního managementu, a to vždy na konkrétních příkladech, často právě z vaší osobní praxe.

V závislosti na výběru studijního programu tak můžete získat, nebo si rozšířit znalosti a dovednosti mj. například v oboru Marketing a Public Relations, Finanční management a účetnictví, nebo v rámci online programu Executive Management.

Podstatný je výběr školy

Ptáte se, jak lze studium sladit s pracovním vytížením, rodinným životem a každodenními povinnostmi? Klíčový je pro to zejména správný výběr školy. Určitě se vyplatí poptat se přímo ve vašem okolí, přečíst reference absolventů, zajímat se o tým lektorů i o to, jak dlouho studium trvá.

Například na pražské Cambridge Business School studium trvá jeden rok s tím, že je rozděleno do dvou semestrů. Během každého absolvujete čtyři sobotní celodenní přednášky a dále studujete samostatně formou e-learningu. Probíraná témata a přípravu seminárních prací průběžně konzultujete s lektory. Studium samotné je pak završeno závěrečnou prací.

Cambridge Business School je prestižní vzdělávací instituce zaměřená na poskytování kvalitního manažerského vzdělání v profesně vzdělávacích programech. Vedle dvanácti programů MBA je v nabídce také bakalářský studijní program BBA (Bachelor of Business Administration), právní LLM (Master of Laws), či doktorský DBA (Doctor of Business Administration). Výběr je tedy opravdu široký. Záleží pouze na vás a vašich ambicích.

Nejbližší ročník MBA programů zahajuje Cambridge Business School 20. října 2018. Přihlásit ke studiu se můžete online.

 

26.7.2018 3:45| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist