Společný čas

Před čtvrt rokem jsem se seznámila s mužem (50 let). On byl rok po rozvodu sám, já asi půlrok po ukončení vztahu. rnV mnoha ohledech (názorech, citech, sexu) jsme si „sedli“. Je nám spolu hezky a tak jsme si naplánovali spoustu aktivit – chození do přírody, výlety, kulturu atd. Na začátku vztahu mluvil o tom, že hodně cestuje a protože i já cestování miluju, měla jsem za to, že to budou cesty společné.rnPřed měsícem jsem přišla s nápadem, kam bychom v létě mohli jet (individuální poznávací cesta mimo Evropu). Reagoval x důvody, proč by to nešlo. A dva týdny na to mu zavolal kamarád, že jsou výhodné letenky a teď jsou na 3týdenním treku v Africe.rnPři rozhovoru na toto téma mi sdělil, že v manželství (30 leté) to měli tak, že si každý jezdil na dovolenou zvlášť, je na to tak zvyklý a jezdí takto každoročně. Že to jsou cesty náročné a „nic pro ženský“.rnJe zaměstnanec, 2/3 dovolené a úspory tedy věnuje na cesty s kamarády …rnrnMáme oba děti na středních školách, ve střídavé péči. Můžeme se tedy vidět jen ty týdny bez dětí, o víkendech nebo dovolených.rnOn sportuje, hraje v kapele, několikrát za týden se vídá se svým bratrem, kamarády, chodí za tatínkem.rnNa mě mu moc času nezbývá.rnI já mám své koníčky, přátele a rodinu, ale toho společného času bych ráda viděla víc. Když jsem mu to jednou řekla, jako odezva přišel e-mail, že se cítí pod tlakem a neví, co má dělat.rnrnOba jsme hledali vážný vztah, ne jen flirt nebo někoho „na noc“.rnrnMěla jsem dojem, že jsem potkala skvělého chlapa. Zamilovala jsem se. A jako zamilovaná netoužím po ničem jiném, než být se svým milým. Bez toho, abych ho omezovala v tom, co má rád.rnrnOn si běhá šťastný po Africe a já jsem smutná z toho, že v létě pojedeme max. na víkend na Mácháč.rnrnJsem náročná? Nereálná ve svých představách? S předchozími partnery jsme to měli jinak, na dovolené jsme jezdili společně, plánovali je a těšili se, že to hezké budeme sdílet spolu. Nejen o dovolených, ale i o víkendech. S tímto mužem jsem zatím nestrávila jediný celý víkend, vždy to bylo max. na pár hodin – na víc neměl čas …rnrnDěkuji za Váš názor.

Odpověď

Ahoj,

z toho, co píšeš mi vyznívá, že on si jednoznačně chce žít svůj život, má rád svobodu a není to rodinný typ. Tebe má, když zrovna nemá na práci nic jiného. Buď se mu budeš muset přizpůsobit nebo si najít někoho, kdo bude vyznávat stejné životní hodnoty jako ty.

8.4.2020 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist