Soužití s mužem: Na co se musíš připravit?

Chodit na rande je krásné a romantické, ale pak přijde společné bydlení. A sdílet jednu domácnost je zkouška pro oba dva. Soužití s chlapem totiž někdy není legrace. Za dveřmi domova se z elegantního a neustále vtipem sršícího gentlemana stává obyčejný chlap se zcela běžnými vrtochy. Na co se musíš připravit?

souziti-s-muzem-1100x618.jpgCelá galerie 24 Zdroj: Shutterstock.com

Ať už tě šve nepořádek, hlasitá hudba, talíř pohozený kdesi, čemu se opravdu dřez nedá říkat a další vyloženě chlapské záležitosti, jedno je jisté, ideál prostě neexistuje. Možná tak v baru, kdy ti romanticky vypráví o tom, jak ti to sluší, ale věř nám, že v soukromí má chyby každý. Na co se připravit, než začneš s tím svým bydlet?

Večerka je až po půlnoci

Je možné, že jsi narazila na chlapa, který chodí spát pomalu po večerníčku a je ranní ptáče. Ale většina mužů ponocuje. Neustále přepíná televizní programy nebo surfuje na internetu s tím, že by tak brzo stejně neusnul a plánuje jít do postele až po dvanácté. V horším případě nacpe televizi do ložnice a ty nebudeš moct usnout, v tom lepším to skončí tak, že ho najdeš uprostřed noci spát na gauči u puštěné televize. Na nějakou romantiku v posteli můžeš zapomenout.

Zkušenost čtenářky: Petra (24 let): „Já tedy nejsem žádné ranní ptáče a rozhodně nechodím nějak brzo spát, ale můj přítel prostě dříve jak ve dvě v noci do postele nejde. Nedělá ale nic užitečného, ani se nekouká na žádný film, prostě se jen tak poflakuje. Takže do postele chodíme každý v jinou dobu a mě to docela mrzí, protože ráda usínám v jeho náruči,“ svěřila se Petra.

Remcání u ledničky

Záleží na tom, jak si pár rozdělí domácí práce, dost často to ale bývá tak, že žena se prostě stará o jídlo, chystá snídaně, vaří a hlavně nakupuje. A to bývá často terčem kritiky. Protože buď je toho v lednici moc, nebo málo. Na tohle si prostě musíš zvyknout. Chlap pokaždé, když otevře lednici, bude nespokojený. Nenajde v ní zrovna to, na co má chuť, nebo je tam toho příliš a on neví, co si z těch dobrot vybrat. Nejlepší bude mu říct, že si to na chvíli vyměníte a nákupy ať měsíc obstarává on. Uvidíš, jak uspěje.

Zkušenost čtenářky:

Renata (34 let): „Můj muž má pořád pocit, že za jídlo utrácím přemrštěné částky. Vyčítá mi, že nakupuji zbytečnosti, které se pak stejně vyhodí. Jenže když pak koupím jen několik rohlíků a k tomu deset deka šunky, tak zrovna na tohle on nemá chuť. Naučila jsem se proto nakupovat takové potraviny, které se nezkazí, to znamená třeba tuňáka v konzervě nebo sýry s dlouhotrvající spotřební dobou. Jenže teď čekám každým dnem, že začnou stížností s tím, že chce jíst jen čerstvé potraviny,“ směje se Renata.

Že došel toaletní papír? Tohle on neřeší

Chlap je v některých věcech jako dítě. Zkrátka nemyslí moc na to, co bude zítra. Takže není divu, že spotřebuje zbytek toaletního papíru, a i když vidí, že se chystáš na nákup, neřekne o tom ani slovo. On zkrátka nevidí, že něco v domácnosti došlo nebo dochází. Takže je schopný nechat na vaně prázdnou láhev od šamponu s tím, že tam ještě kapka je. Nejvíc nás dojímají ty prázdné obaly od sušenek a čokolád, které pečlivě schová tam, kde je našel.

Zkušenost čtenářky:

Katka (29 let): „Tohle mi dělal můj první přítel, se kterým jsem bydlela. Byl to šetřílek, a pokud bylo v plechovce jediné zrnko kávy, nevyhodil ji. Jednou jsem sama odjela na víkend pryč, a když se v neděli vrátila, zkontrolovala jsem lednici a viděla, že tam je jídla dost. Ale když jsem nám chtěla večer udělat večeři, zjistila jsem, že není pořádně z čeho. Když jsem například otevřela krabičku s hermelínem, našla jsem tam jen malý proužek sýra, v obalu od šunky byl půl plátku a v kelímku od pomazánky bylo jen na dně,“ vzpomíná na soužití s chlapem Katka.

Zima, zima a zase jen zima

Mužskému pokolení prostě taková zima jako nám nebývá. Proto páry neustále řeší problém s tím, na jakou teplotu pokoje vyhřát. A zatímco ženy neustále stupně přidávají, muži ubírají. Nejvíc nás ale naštve, když zjistíme, že někde nenápadně otevřel okno a my teprve potom pochopíme, proč jsme celý večer kýchaly.

Zkušenost čtenářky:

Alena (25 let): „Tak já měla opačný problém. Jeden můj přítel byl pořádně zimomřivý, takže mu teplo nevadilo. Ale ani mu nevadil smrad. Okno neotevřel za celou dobu, co jsme spolu bydleli. A když jsem ho otevřela já, tak za půl minuty hlásil, že to už stačí, že už to zimou nemůže vydržet,“ přihodila historku Alena.

Jeho věci jsou tabu

Ženský a mužský svět se prostě někdy míjí. A to hlavně ve vnímání toho, co je a není důležité. Takže zatímco on ti s klidným srdcem vyhodí slevové kupony do parfumerie, ty mu nemůžeš sáhnout na jeho poklady. A jaké to jsou? Stará autíčka, se kterými si hrával, když mu bylo pět, týden staré noviny, které si zrovna dnes chtěl přečíst na záchodě, nebo už několik let rozbitá lampička, kterou se přeci on chystal spravit. Zkrátka sahat mužům na věci, byť jsou to podle tebe zbytečnosti, se nevyplácí.

Zkušenost čtenářky:

Gabriela (36 let): „Jednou jsem při jarním úklidu vyházela muži staré krámy. Nešlo o nic vzácného. Jen nějaké rozbité postavičky z těch kinder vajíček, vypsané propisky a další nepoužitelné věci. Už to nikdy neudělám, ještě týden jsem musela poslouchat, jak bych se cítila já, kdyby mi on vyhodil ty staré lodičky, které stejně k ničemu nenosím,“ vzpomíná Gabriela.

Jaké zkušenosti se společným bydlením máš ty? Vadí ti něco na tvém muži nebo jste krásně sehraní? Napiš nám do diskuze nějakou historku o soužití s chlapem. A pobav se v naší fotogalerii nad vynálezy, které mohou vymyslet tutově jen muži.

Foto: Shutterstock.com, facebook.com

15.5.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist