[Ukončeno] Soutěžte s námi a vyhrajte plavbu lodí!

Jestliže před deseti lety byl hlavním důvodem k vypůjčení sportovní jachty adrenalin a zážitek z neznámého, nyní si jachtu čím dál častěji půjčují milenecké páry sami pro sebe. Vědí, že získají dokonalý azyl, protože na moři je manžel či manželka opravdu nenajde.

Nejvyhledávanější destinací stále je oblíbené Chorvatsko. To Čechy láká díky krásné přírodě, spoustě ostrovů, možnosti složit zde kapitánské zkoušky a také pro svoji jazykovou příbuznost.“ Říká kapitán z charterového portálu www.chatanavode.cz. V posledních pěti letech je jasně patrný odklon od této lokality, především u náročnější a bohatší klientely.

Ta se čím dál častěji pouští do cestovatelsky přátelštějších lokalit jako je například Itálie nebo Francie, ale neomezuje se jen na Evropu. Nebojí se vycestovat a provozovat jachting v Asii, Americe nebo Austrálii a přilehlých ostrovech. Do tohoto dobrodružství se však pouští hlavně zkušení jachtaři, kteří už na moři něco zažili, pro začátečníky je Středomoří stále ještě bezpečnější a jistější destinací.

Pánská jízda

Fenoménem minulého desetiletí byla takzvaná „pánská jízda“. Obvykle se jednalo o skupinku cca šesti až deseti přátel, kteří se vydali do Chorvatska, kde si podle svých finančních možností pronajali plachetnici a vyrazili na moře. Při první plavbě si obvykle najali kapitána, aby je naučil základy jachtingu, aby vzápětí složili kapitánské zkoušky a poté už vyráželi na moře sami.

Kombinace alkoholu, nedostatku zkušeností a minimum respektu vůči moři byla a je poměrně častou příčinou nepříjemných potíží na moři.“ Říká kapitán a dodává, že i dnes se stává, že lodě s českou posádkou u některého z ostrovů ztroskotají a pokud je ve hře alkohol, obvykle se dostanou i do problémů s charterovou společností, která vyžaduje finanční spoluúčast na nehodě. Nebo tyto sváteční posádky neodhadnou reálné nebezpečí, takže dojde ke kolizi lodí s ošklivým zraněním. Pokud se k výše uvedeným faktorům přidá i špatné počasí a nezkušená posádka i přes varování místních vyjede na moře, nečeká je jen adrenalinový zážitek, ale často i boj o holý život, což si z řad suchozemců dopředu uvědomuje málokdo.

Rodinná dovolená

Jakmile první průkopníci českého jachtingu založili rodiny, hledali možnost, jak vyjet na moře i s malými dětmi. „Lidé bez zkušeností s jachtingem by se na moře s opravdu malými dětmi a miminky nikdy nevydali. Často se mylně domnívají, že plavba je pro miminko nebezpečná. Opak je ovšem pravdou. Daleko větší nebezpečí číhá na děti, které už běhají sami, jsou neposlušné nebo hyperaktivní, u nich je riziko zranění na lodi daleko větší.“ Konstatuje kapitán a dodává, že nejvíc si plavbu na moři užijí děti ve školním věku, pro které to je opravdový prázdninový zážitek. Také rodiče už vědí, co od svých ratolestí mohou očekávat a jak budou například v případě nepříznivého počasí nebo jiného problému děti reagovat, jsou tedy klidnější a dovolenou si celá rodina obvykle perfektně užije. Dobrou variantou pro děti je také plavba motorovou lodí po některém z kanálů, například v Německu, Francii, Anglii nebo Skotsku.

Fenomén posledních let – na jachtu s milenkou

V posledních letech se objevuje čím dál větší množství párů, které vyjíždí na krátkou utajenou dovolenou, zato několikrát do roka. Zvyšující se kupní síla střední a vyšší příjmové skupiny jim dovoluje vyrazit na eurovíkend na jachtu, občas s sebou berou i další pár a pronajímají si častěji motorové jachty, ale není výjimkou, že se raději ubytují na plachetnici. Jedno však mají společné. Manželky s dětmi nechávají doma a jednou si užít prodloužený víkend s milenkou. Tyto páry se pak nejčastěji uchylují do Itálie nebo Francie, které jsou vyhlášené svou romantickou atmosférou a skvělým jídlem. Obojího si užívají do sytosti, aby se po nikým nerušeném čase stráveném v náručí milenek vrátili zpět ke svým rodinám a po zbytek roku byli zase za vzorné manžele a otce. Tento trend letos opět zesílil, a to i přes doznívající ekonomickou krizi. Někteří podnikatelé si v zahraničí dokonce kupují vlastní lodě, které jim teď slouží jako příležitostný milenecký azyl, do budoucna však plánují na lodi trávit své volno či důchod stejně, jako to dělají dobře zabezpečení důchodci v cizině.

A právě ve spolupráci s chatanavode.cz si dnes s námi můžete zasoutěžit o plavbu lodí.

A co můžete vyhrát? Hned pro dva šťastlivce máme připravený poukaz v hodnotě 1500 Kč, který mohou využít společně s dalšími třemi přáteli při plavbě od Vyšehradu k Modřanskému jezu a zpět.

Soutěžit můžete od pondělí 25.8.2014 do neděle 31.8.2014.

Nápovědu najdete na chatanavode.cz.

Výherci: 

Alena Kyptová

Marie Stiborová

Zúčastnit se mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat, potřebujeme váš platný email. Proto se přihlaste nebo zaregistrujte.


Přihlášení


Registrace

Přečtěte si a seznamte se prosím s informací, jak probíhá zpracování osobních údajů:

Správcem Vašich osobních údajů je společnost VIASO s.r.o., se sídlem Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2, IČ: 053 7 3425, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. C 275473 (dále jen „Správce“). Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – dále jen „Nařízení“ – a dalšími obecně závaznými právními předpisy.

Za účelem registrace budeme zpracovávat Váš e-mail, abychom Vám zabezpečili bezproblémové využívaní služeb našeho webového portálu.

Ve svém profilu máte možnost nám kdykoliv volně sdělit následující údaje:

  • Identifikační údaje (jméno, příjmení)
  • Kontaktní údaje (adresa)

Vyplněním a zasláním těchto údajů prostřednictvím elektronické služby nám udělíte svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů. Svůj souhlas kdykoliv jednoduše odvoláte smazáním příslušných údajů ve svém profilu.

Účelem zpracování je poskytování elektronické služby v podobě zřízení účtu na serveru femina.cz, který Vám umožní pohodlnější využívaní služeb webového portálu a zapojení se do soutěží provozovaných na našem portálu. Elektronická služba v podobě zřízení účtu je poskytována bezplatně na neomezenou dobu s tím, že máte možnost kdykoliv a bez udání důvodu svůj účet zrušit zasláním písemné žádosti na admin@femina.cz. Dalšími účely zpracování jsou zlepšení kvality poskytovaných služeb a zvýšení bezpečnosti poskytovaných služeb.

Doba zpracování osobních údajů: po dobu registrace Vašeho účtu a po dobu tří let od jeho skončení. V případě, že udělíte souhlas se zasíláním obchodních sdělení, bude Správce dále zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem zasílání obchodních sdělení po dobu tří let od udělení souhlasu.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu lze považovat za zpracování prováděné z důvodu oprávněného zájmu správce. Společnost VIASO s.r.o. má tedy možnost zasílat Vám na e-mail, i bez Vašeho souhlasu, informace o nových funkcionalitách webového portálu. Zasílání těchto informací můžete kdykoli odmítnout, a to kliknutím na příslušný výslovný odkaz v nabídce.

Vaše osobní údaje nebudou předávány žádným třetím osobám s výjimkou

  • IT specialistů, zajišťujícím provoz webu femina.cz, marketingové analýzy a e-mailing

Kontaktní údaje Správce:

adresa: Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2

e-mail: admin@femina.cz

V případě jakýchkoli dotazů v oblasti ochrany osobních údajů nás přímo kontaktujte na emailové adrese: gdpr@viaso.cz

Osobní údaje budou zpracovávány podle jejich povahy manuálně a/nebo automatizovaně.

Ve vztahu ke zpracování Vašich osobní údajů společností VIASO s.r.o. bychom Vás dále chtěli informovat o Vašich následujících právech: právo požadovat přístup ke svým osobním údajům; právo požadovat opravu svých osobních údajů; právo požadovat výmaz svých osobních údajů; právo na omezení zpracování Vašich osobních údajů; právo na přenositelnost Vašich osobních údajů; právo vznést námitku; právo podat stížnost u dozorového orgánu – Úřadu pro ochranu osobních údajů.



 

Soutěž již skončila.

Přejít na probíhající soutěže

25.8.2014 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist