[Ukončeno] Soutěžíme o zapůjčení automobilu značky KIA

Elektromobily jsou hitem posledních let. Znáte tyto „celebrity automobilového průmyslu“? Přečtěte si několik mýtů, které o nich kolují. Na konci článku najdete soutěžní otázku, na jednoho šťastlivce pak čeká parádní víkend s vozem značky Kia.
soutez-kia-1100x618.jpg Zdroj: Kia Motors

 1. Při dešti nesmím s elektromobilem vyjet, protože je pro tato auta voda nebezpečná

Elektromobily jsou v současnosti nejrozšířenější v severských zemích, hlavně v Norsku, které určitě není zemí věčně zalitého slunce. Vždyť takový Bergen je považovaný za nejdeštivější město na světě. Už to ukazuje, že s elektromobilem se deště rozhodně bát nemusíte. Podobně jako klasická auta jsou i elektromobily stavěné tak, že voda se k rozvodům elektřiny nedostane ani při nejprudším dešti či průjezdu mělkým tokem řeky nebo potoka. A ani když s ním omylem vjedete do rybníka a voda nateče úplně všude, vám se nic nestane. Jen své auto bez pořádné generálky v servisu nenastartujete.

 1. Nabíjení je možné jedině při slunném počasí

Občas se mezi lidmi objeví obava, že se elektromobily nemůžou nabíjet v dešti, protože elektřina se s vodou moc nepřátelí. Každé auto musí být samozřejmě naprosto bezpečné, včetně nabíjení při dešti. Nabíjecí konektor bez problémů snese nějakou tu dešťovou kapku. Navíc ani konektor v autě, ani nabíjecí kabel u nabíječky nejsou pod proudem, dokud je spolu nespojíte a ony si elektronicky neověří, že spojení funguje a že je bezpečné proud pustit. Pokud by byl tedy konektor pod vodou, systém to pozná a ke spuštění proudu nedojde.

 1. Elektromobily nesmí do myčky

Elektromobily, stejně jako všechna ostatní auta, jsou voděodolná. Voda nepronikne nikam, kam nemá. Se svým elektrickým parťákem tak klidně můžete bez obav zajet na myčku a trochu ho vypucovat. Voda určitě neponičí ani samotné auto, ani účes či make-up řidiče.

 1. Elektromobil může probíjet

Větší pravděpodobnost, že dostanete ránu elektrickým proudem, je při ranním fénování vlasů v koupelně. Veškeré elektrické rozvody včetně samotného akumulátoru jsou bezpečně izolovány a tak zasažení proudem nehrozí. Pokud se ale zrovna nepokoušíte vyměnit svoji profesi za automechanika a vydáváte na dobrodružnou cestu stopování odkud kam vedou oranžové kabely v motoru. Což pod heslem „ševče drž se svého kopyta“ nedoporučujeme. Zátěžové testy všech elektromobilů jsou opravdu přísné a bezpečnost u nich hraje důležitou roli. Probíjení se tak určitě bát nemusíte.

 1. Když přijde bouřka, zasáhne mě blesk

Jakmile zazní hromy, většina lidí se začne instinktivně bát zásahu blesku. Úder blesku do auta není moc obvyklý, ovšem stát se to může. Šance zasažení bleskem je ale stejně vysoká u všech aut bez ohledu na typ jejich pohonu. Všechna auta přitom také fungují jako tzv. Faradayova klec. To znamená, že blesk sklouzne po jejich povrchu a dovnitř auta se nedostane. Stejně jako u jiných aut ale při zásahu blesku musíte počítat s tím, že blesk pravděpodobně zničí všechnu elektroniku.

 1. Vjezd elektromobilů na dálnici je zakázán

I takové obavy se mezi lidmi občas objeví.  Na dálnici přitom můžou všechna vozidla, jejichž rychlost dokáže překročit hranici 80 km/h. Všechny elektromobily přitom snadno dosáhnou i maximální povolené rychlosti 130 km/h. Nemusíte se tedy obávat, že elektrická auta jsou jen do města nebo na okresky. Jenom počítejte s tím, že stejně jako u jiných aut roste spolu s rychlostí jízdy i spotřeba. V případě elektromobilu se nejedná o spotřebu pohonných hmot, ale o kWh.

 1. Elektromobil má na jedno nabití nízký dojezd, vybije se a zůstanu viset na půli cesty

Současné elektromobily už jsou plnohodnotnými parťáky na cestu a na jedno nabití dokážou urazit mnohem více, než jejich předchůdci. Například crossover Kia e-Niro má dojezd v kombinovaném režimu 455 km. Ještě lépe jsou na tom elektrická auta ve městě. Zmiňované e-Niro ve městě ujede 615 km a třeba další crossover KIA e-Soul dokonce 648 km. Pokud se vám tedy náhodou auto zastaví cestou z nákupu, bude to spíš proto, že jste až moc dlouho ignorovali upozornění na docházející energii. Ale v tomto případě vám Kia podá pomocnou ruku v podobě Kia Assistance, kde vám v rámci 7leté záruky vybitý vůz bude odtažen do nejbližšího autorizovaného servisu.

 1. Elektromobil je nebezpečný, protože není slyšet

Žijeme bohužel v době, kdy chodci často nevěnují kvůli telefonům nebo hudbě pozornost ani hlučné tramvaji. S tím musíte počítat, ať už řídíte normální auto, nebo elektromobil. Elektromobily jsou navíc povinně vybavené „plašičkou chodců“, tedy generátorem hluku, který musí do rychlosti 20 km/h vydávat zvuk o síle 56 decibelů. To se rovná běžné hlasitosti televize. Chodec, který je zvyklý na to, že projíždějící auta vydávají určitý zvuk, tak díky tomu není v ohrožení.  A na ty nepozorné potom musíte dávat pozor v každém autě. V moderních elektromobilech  vám navíc může pomoci systém autonomního brzdění s rozpoznáváním chodců, který v případě potřeby zasáhne do řízení a vůz zastaví.

 1. Provoz elektromobilu je drahá záležitost

Tahle výtka je zčásti oprávněná a hodně záleží na tom, jak moc s autem budete jezdit. Samotný provoz elektromobilu je mnohem levnější než provoz klasických aut, ale jejich pořizovací cena je zatím pořád hodně vysoká. Elektromobil se vám tak vyplatí hlavně v případě, že s ním budete hodně jezdit. Doby, kdy jste mohli neomezeně jezdit za paušální poplatek několika stovek korun měsíčně, jsou sice pryč, pořád ale „doplníte šťávu“ výrazně levněji než u klasického auta. Pokud například budete svého elektrického parťáka nabíjet doma, vyjde provoz auta zhruba na čtvrtinu toho, na co by vás vyšel provoz běžného spalovacího vozu. Ve velkých městech k tomu přičtěte parkování na barevných zónách zdarma a najednou už může dávat elektromobil vedle ekologického i ekonomický smysl.

 1. Výměna akumulátoru v elektromobilu každé dva roky

Možná jste někde slyšeli zvěst, že se akumlátor u elektromobilu musí měnit každé dva roky. Naštěstí není pravdivá. Akumulátory jsou vyráběny tak, aby měly celoživotní výdrž. Automobilky proto na výdrž akumulátoru v elektromobilech poskytují různé záruky. Například KIA garantuje, že po 7 letech nebo 150 000 ujetých km neklesne kapacita baterie pod 65 %. Navíc se na funkčnost baterie vztahuje klasická 7letá záruka této značky. Avšak v případě poklesu kapacity akumulátoru během provozu a v rámci záruky, dokáže automobilka KIA pomocí speciálního zařízení „Battery modul ballancer“ navrátit vašemu vozu ztracenou kondici.

Pokud si chceš elektromobil vyzkoušet na vlastní kůži, pak zkus štěstí v naší soutěži. Co pro to musíš udělat? Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, stát se fanouškem Kia Motors Czech na Facebooku a kiamotorsczech na Instragramu a mít trochu toho pověstného štěstí při losování. 

Soutěžit můžeš od pondělí 13. 7. do nedělní půlnoci 19.7. 2020.

Nápovědu najdeš na stránkách kia.com/cz

Důležité informace:

 • Výherce si musí vyzvednout auto v domluvený datum a čas v Praze na adrese: Povodňová 4, 143 00 Praha 4-Modřany
 • Výherce musí vrátit auto ve stanovený datum čas na stejnou adresu
 • Výherce poskytne telefonní kontakt a při vrácení vozu umožní vyfocení tří fotek (dá souhlas se zveřejněním na sociálních sítích KIA)

Výherce:

Helena Tajcová

Zúčastnit se mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat, potřebujeme váš platný email. Proto se přihlaste nebo zaregistrujte.


Přihlášení


Registrace

Přečtěte si a seznamte se prosím s informací, jak probíhá zpracování osobních údajů:

Správcem Vašich osobních údajů je společnost VIASO s.r.o., se sídlem Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2, IČ: 053 7 3425, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. C 275473 (dále jen „Správce“). Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – dále jen „Nařízení“ – a dalšími obecně závaznými právními předpisy.

Za účelem registrace budeme zpracovávat Váš e-mail, abychom Vám zabezpečili bezproblémové využívaní služeb našeho webového portálu.

Ve svém profilu máte možnost nám kdykoliv volně sdělit následující údaje:

 • Identifikační údaje (jméno, příjmení)
 • Kontaktní údaje (adresa)

Vyplněním a zasláním těchto údajů prostřednictvím elektronické služby nám udělíte svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů. Svůj souhlas kdykoliv jednoduše odvoláte smazáním příslušných údajů ve svém profilu.

Účelem zpracování je poskytování elektronické služby v podobě zřízení účtu na serveru femina.cz, který Vám umožní pohodlnější využívaní služeb webového portálu a zapojení se do soutěží provozovaných na našem portálu. Elektronická služba v podobě zřízení účtu je poskytována bezplatně na neomezenou dobu s tím, že máte možnost kdykoliv a bez udání důvodu svůj účet zrušit zasláním písemné žádosti na admin@femina.cz. Dalšími účely zpracování jsou zlepšení kvality poskytovaných služeb a zvýšení bezpečnosti poskytovaných služeb.

Doba zpracování osobních údajů: po dobu registrace Vašeho účtu a po dobu tří let od jeho skončení. V případě, že udělíte souhlas se zasíláním obchodních sdělení, bude Správce dále zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem zasílání obchodních sdělení po dobu tří let od udělení souhlasu.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu lze považovat za zpracování prováděné z důvodu oprávněného zájmu správce. Společnost VIASO s.r.o. má tedy možnost zasílat Vám na e-mail, i bez Vašeho souhlasu, informace o nových funkcionalitách webového portálu. Zasílání těchto informací můžete kdykoli odmítnout, a to kliknutím na příslušný výslovný odkaz v nabídce.

Vaše osobní údaje nebudou předávány žádným třetím osobám s výjimkou

 • IT specialistů, zajišťujícím provoz webu femina.cz, marketingové analýzy a e-mailing

Kontaktní údaje Správce:

adresa: Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2

e-mail: admin@femina.cz

V případě jakýchkoli dotazů v oblasti ochrany osobních údajů nás přímo kontaktujte na emailové adrese: gdpr@viaso.cz

Osobní údaje budou zpracovávány podle jejich povahy manuálně a/nebo automatizovaně.

Ve vztahu ke zpracování Vašich osobní údajů společností VIASO s.r.o. bychom Vás dále chtěli informovat o Vašich následujících právech: právo požadovat přístup ke svým osobním údajům; právo požadovat opravu svých osobních údajů; právo požadovat výmaz svých osobních údajů; právo na omezení zpracování Vašich osobních údajů; právo na přenositelnost Vašich osobních údajů; právo vznést námitku; právo podat stížnost u dozorového orgánu – Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

Soutěž již skončila.

Přejít na probíhající soutěže

13.7.2020 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist