[Ukončeno] Soutěžíme o kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Ráda by ses naučila kreslit, ale máš pocit, že ti tento talent nebyl dán? Omyl, každý se to může naučit. Důkazem jsou výsledky kurzistů z kurzu Kreslení pravou hemisférou, o který si právě tento týden s námi můžeš zasoutěžit.
soutez-kurz-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Kreslení … slovo plné rozporuplných pocitů. Pro jednoho životní náplň, pro druhého noční můra. V některém z nás toto slovo vyvolá závist, v jiném radost a nadšení. Jak je možné, že někdo dokáže nakreslit nádherný obraz, který si přejeme mít doma na zdi, dívat se na něj každý den a kochat se jeho krásou a schopnosti jiného končí u sluníčka, nebo kytičky ve velmi abstraktní podobě. Je to všechno „darem od boha“, máme to v genech, a nebo je možné jednoduše popustit uzdu představivosti a prostě se to naučit?

V ideálním případě je to samozřejmě kombinace všech třech výše zmíněných faktorů, ale bohužel nic v životě není ideální. Pokud nemáš „dar od boha“ ani ty správné geny, není ještě potřeba věšet hlavu a kreslení se na věky vzdát s vědomím, že holt zrovna ty prostě nemáš to štěstí a kreslit nikdy nebudeš. Omyl … i ty můžeš krásně kreslit. A pokud chceš, tak i budeš. Znáš to, jak říká staré rčení: “Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.“

My jsme pro tebe jeden způsob našli. Je jím kurz kreslení za pomoci „pravé“ mozkové hemisféry. Jedná se o velice populární metodu, kterou poprvé vynesla na světlo světa Američanka Betty Edwards. Učitelka kreslení, a spisovatelka. Při svých hodinách kreslení stále zkoumala, jak je možné, že někteří studenti nakreslí zvolený objekt poměrně věrohodně a jiní ne a ne se do podobnosti trefit. Když se úspěšnějších studentů zeptala, čím si myslí, že to je, dostávaly se jí odpovědi typu „prostě se podívám a nakreslím, co vidím“. Díky dlouhodobému empirickému výzkumu přišla na to, že mají studenti pravdu. Jednoduše lépe „vidí“ a vnímají, co nakreslit. Díky tomu začala tuto myšlenku studovat, zkoumat a rozvíjet. Základem metody je tedy se na objekt „správně“ podívat. Ne náhodou je anglický název této metody „Drawing on the Right Side of the Brain“.

Jak to všechno funguje?

Hlavní myšlenku učení kreslení za pomoci pravé mozkové hemisféry vystihuje následující tvrzení. „Kreslení je komplexní schopnost vyžadující pouze omezenou množinu základních prvků. Stejně jako jiné komplexní dovednosti jako například čtení, řízení auta nebo lyžování, se i kreslení skládá z dílčích schopností, které se složí do jedné celkové dovednosti.“

Svoji schopnost „vidět správně“ můžeš začít rozvíjet právě na kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou, které poskytuje pražský Atelier Mozaika a o který si spolu s námi tento týden můžeš zasoutěžit.

Jak na to?

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu toho pověstného štěstí při losování. 

Soutěžit můžeš od pondělí 14.8. do nedělní půlnoci 20.8. 2017.

Nápovědu najdeš na www.ateliermozaika.cz

Výherce:

Eva Slaninová

Zúčastnit se mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat, potřebujeme váš platný email. Proto se přihlaste nebo zaregistrujte.


PřihlášeníRegistrace

Přečtěte si a seznamte se prosím s informací, jak probíhá zpracování osobních údajů:

Správcem Vašich osobních údajů je společnost VIASO s.r.o., se sídlem Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2, IČ: 053 7 3425, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. C 275473 (dále jen „Správce“). Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – dále jen „Nařízení“ – a dalšími obecně závaznými právními předpisy.

Za účelem registrace budeme zpracovávat Váš e-mail, abychom Vám zabezpečili bezproblémové využívaní služeb našeho webového portálu.

Ve svém profilu máte možnost nám kdykoliv volně sdělit následující údaje:

  • Identifikační údaje (jméno, příjmení)
  • Kontaktní údaje (adresa)

Vyplněním a zasláním těchto údajů prostřednictvím elektronické služby nám udělíte svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů. Svůj souhlas kdykoliv jednoduše odvoláte smazáním příslušných údajů ve svém profilu.

Účelem zpracování je poskytování elektronické služby v podobě zřízení účtu na serveru femina.cz, který Vám umožní pohodlnější využívaní služeb webového portálu a zapojení se do soutěží provozovaných na našem portálu. Elektronická služba v podobě zřízení účtu je poskytována bezplatně na neomezenou dobu s tím, že máte možnost kdykoliv a bez udání důvodu svůj účet zrušit zasláním písemné žádosti na admin@femina.cz. Dalšími účely zpracování jsou zlepšení kvality poskytovaných služeb a zvýšení bezpečnosti poskytovaných služeb.

Doba zpracování osobních údajů: po dobu registrace Vašeho účtu a po dobu tří let od jeho skončení. V případě, že udělíte souhlas se zasíláním obchodních sdělení, bude Správce dále zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem zasílání obchodních sdělení po dobu tří let od udělení souhlasu.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu lze považovat za zpracování prováděné z důvodu oprávněného zájmu správce. Společnost VIASO s.r.o. má tedy možnost zasílat Vám na e-mail, i bez Vašeho souhlasu, informace o nových funkcionalitách webového portálu. Zasílání těchto informací můžete kdykoli odmítnout, a to kliknutím na příslušný výslovný odkaz v nabídce.

Vaše osobní údaje nebudou předávány žádným třetím osobám s výjimkou

  • IT specialistů, zajišťujícím provoz webu femina.cz, marketingové analýzy a e-mailing

Kontaktní údaje Správce:

adresa: Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2

e-mail: admin@femina.cz

V případě jakýchkoli dotazů v oblasti ochrany osobních údajů nás přímo kontaktujte na emailové adrese: gdpr@viaso.cz

Osobní údaje budou zpracovávány podle jejich povahy manuálně a/nebo automatizovaně.

Ve vztahu ke zpracování Vašich osobní údajů společností VIASO s.r.o. bychom Vás dále chtěli informovat o Vašich následujících právech: právo požadovat přístup ke svým osobním údajům; právo požadovat opravu svých osobních údajů; právo požadovat výmaz svých osobních údajů; právo na omezení zpracování Vašich osobních údajů; právo na přenositelnost Vašich osobních údajů; právo vznést námitku; právo podat stížnost u dozorového orgánu – Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

Soutěž již skončila.

Přejít na probíhající soutěže

14.8.2017 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist