Soukromé pasti: Sex světem vládne

Není větší hnací motor pro naše životy, než láska a vášeň. A právě pro ten opojný pocit jsme leckdy schopny udělat opravdu cokoliv. Podléháme svodům kolegů v práci, prožíváme krátké románky s partnerem kamarádky, nebo dokonce s neuvěřitelně sexy otcem svého manžela. V danou chvíli nemyslíme na následky, chceme jen víc a víc. Jenže právě ty následky mnohdy bývají tvrdé a nezvratné…

Spustit se s otcem svého budoucího manžela pod mlhou vinného opojení se podařilo, ač nevědomky také hrdince dalšího dílu Soukromých pastí. Pravda, do náruče budoucího tchána jí svým chováním vehnal její snoubenec Viktor, jenže ráno už si tím tak jistá není. Ví, že možná zazdila vztah, na kterém jí hodně záleží a tak se rozhodne mlčet. Ono pověstné zatloukat, zatloukat, zatloukat, je teď víc než na místě. Jenže zatloukejte, když jste těhotná a pomocí testu DNA zjistíte, že otcem je právě nastávající tchán.

Kukaččí mláďata

Podle statistik vychovává každý desátý muž cizího potomka. (A pak, že jsou nevěrní muži a ženy mlčky trpí jejich zálety. :-)) Jenže ať už jsou rodiče jací jsou, dítě za jejich minulost nemůže a zpravidla je to právě dítě, které to nakonec odnese nejvíc. Znám podobný případ ze svého okolí. Kamarádi jsou manželé už 22 let a 22 let ani jeden z nich netuší, jestli jejich nejstarší dcera je skutečně dcerou svého otce. Denisa se totiž v době, kdy byl Jiří na vojně, bezhlavě zamilovala do kolegy z práce a prožila s ním krátký románek, o kterém si pak všichni ve vesnici špitali. A špitání se, jak už to tak bývá, doneslo i k uším Jiřího, který na manželu udeřil. Ta vše popřela a on se rozhodl jí uvěřit. Vzali se, narodila se jim první dcera a za dva roky ještě syn. Společně je vychovali a žijí spolu dodnes. Jestli šťastně si netroufám tvrdit, protože ono semínko podezření mezi nimi už zůstalo, a i když Jiří mnohokrát přemýšlel o testu otcovství, vždycky myšlenky na něj zase rychle zaplašil. Ne snad proto, že by si nepřál vědět pravdu, ale hlavně proto, že nechtěl ublížit své dnes již dospělé dceři. Při představě, jaký by se asi rozjel kolotoč, ho plně chápu. Výčitky, rozvod, pochybnosti, ale hlavně ztráta veškerých jistot pro dceru, která najednou zjistí, že táta není táta, že je jím třeba strejda nebo člověk ze sousedství. A teď babo raď: Dělat nebo nedělat testy otcovství?

V poslední době by se mohlo zdát, že jde o jakousi módu. Ještě, že je test DNA poměrně drahý a většině mužů je líto za něj vyhodit tolik peněz. Neříkám to proto, že bych chtěla bránit nevěrné ženy, ale abych chránila ženy věrné. Není totiž asi nic horšího, než když se dozvíte, že váš muž si nechal bez vašeho vědomí udělat test otcovství. Umíte si představit, že by vám manželka jeho kolegy z práce nebo kamaráda s chutí oznámila, že si nechal udělat test? Ve chvíli, kdy by se ješitnému muži maximálně ulevilo, protože zjistí, že potomek je skutečně jeho, bych na místě manželky asi vyváděla. Nevím, jak bych přijala fakt, že mi nevěří. Ten asi celkem snadno, sice by mě to mrzelo, ale snažila bych se zamyslet nad tím, čím v něm ten pocit vyvolávám, ale co by mi vadilo mnohem víc, by byla mlčenlivost. To, že mi své pochyby nesvěřil, ale řeší je s kamarády a test si dělá tajně. Znám v našem okolí pár, z něhož muž ve chvíli, kdy se provalila záměna holčiček v jedné z našich porodnic, podstoupil testy DNA, aby se ujistil, že syn je skutečně jeho přesně tímto způsobem „natajňáka“ a manželka se s ním rozvedla. „Když mi nevěříš, že je tvůj, tak se o něj ani nemusíš starat!“ oznámila, sbalila si kufry a spolu se synkem zmizela z jeho života. Tak nevím, co je lepší, jestli jistota nebo nejistota. Jak to vidíte vy?

30.8.2011 2:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist