Song týdne: Píseň pro líný den

Pro dny, kdy se vám nechce nic dělat a máte náladu jen na nějaké nenároční opičiny, složil havajský zpěvák Bruno Mars ideální píseň – The Lazy Song.

Narodil se na podzim roku 1985 na Havaji jako Peter Gene Hernandez, svět ho ale zná spíš pod jménem Bruno Mars. A to díky písním Grenade nebo Just the Way Your Are, za níž dostal Grammy. Americká popová hvězda si své písně nejen zpívá, ale aspoň zčásti i skládá a produkuje.

Bruno se mu ale říkalo už odmalička, protože jeho otci připomínal wrestlera stejného jména. Otec s filipínskou a portorikánskou krví a matka, emigrantka z Filipín, můžou za jeho exotický vzhled i za hudební cítění. Ona tancovala hula a on hrál na perkuse. V rozvětvené rodině, kam patří ještě pět dalších dětí, se poslouchalo všechno možné, rock, reggae i r´n´b. Rodina dala dohromady i skupinu, která vystupovala různě po Havaji a v níž se Peter jako dítě lokálně proslavil jako imitátor Elvise.

„Jsem velký fanda Elvise, toho z 50. let, kdy přišel na pódium a vyděsil lidi tím, jak velkou měl sílu a jak z něj holky bláznily. Patří mezi chlápky, kteří ví, že lidi přišli na show. Od těch jsem se učil,“ vyjádřil se Bruno Mars. Z jeho klipu k třetímu singlu The Lazy Song je poznat, že se showmanství i naučil. Celý text o tom, že dneska má líný den a nebude nic dělat, odzpívá v jednom záběru v doprovodu kamarádů s maskami opice. Klip si sám i spolurežíroval.

Za kariérou se zpěvák přestěhoval z Havaje do Los Angeles v sedmnácti. Ke jménu Bruno přidal Mars (řada holek mu prý říkala, že je jako z jiného světa…) a pseudonym byl na světě. Na slávu si ale musel chvíli počkat. První kontrakt s legendární značkou Motown nevyšel, seznámil se aspoň díky němu s producentem a textařem Philipem Lawrencem. Začali spolu skládat písně a vytvořili produkční duo The Smeezingtons.

Lawrencem taky kamaráda seznámil s manažerem nahrávací společnosti Atlantic, který mu chtěl hned vydat desku. To se povedlo až za tři roky, ale zatím Smeezingtons spolupracovali s jinými hvězdami labelu. Marsovi tak můžeme děkovat třeba i za píseň Fuck You od Cee-Lo Green, na níž se podílel. Loni na podzim pak i jemu konečně vyšlo vlastní album, nazvané Doo-Wops & Hooligans. Vysloužil si za něj chválu za „okamžitě blízké melodie“ a letos i jednu Grammy, za nejlepší zpěv v popové písni.

Snad ale tenhle úspěch nestoupne mladému talentu moc do hlavy. Už před vydáním desky ho v Las Vegas zatkli za držení kokainu. Zpěvák se k přečinu přiznal, omluvil se a slíbil, že za vymazání rejstříku zaplatí 2000 dolarů pokuty, odpracuje 200 hodin veřejných prací a projde kurzem o drogách.

7.8.2011 12:00| autor: Aneta K.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist