ŠOK: Co dávají muži na Valentýna? Manželce DVD, milence brilianty!

Dostala jste na Valentýna romantický dárek, třeba spodní prádlo? V takovém případě můžete být celkem v klidu. Pokud vás ale obdaroval například dívídíčkem, měla byste se mít na pozoru! Je to samozřejmě nadsázka, nicméně i dárek někdy o darujícím řekne možná víc, než by si přál…

Praktický dárek manželce, romantický milencei tak by se dal shrnout výsledek jednoho britského průzkumu, který vychází z ankety, jejímiž respondenty bylo 3 256 podvádějících ženáčů! Tak trochu to připomíná slavnou romantickou komedii Láska nebeská. Jistě si vzpomínáte na neopakovatelnou scénku s prodavačem v podání Rowana Atkinsona, který zdržuje šéfův nákup drahého vánočního dárku pro sekretářku. Zatímco jeho podřízená dostane zlatý řetízek s přívěskem, jeho žena se musí spokojit s cédéčkem.

[[related]]

A realita se, jak se zdá, od fikce příliš neliší!

Podle výsledků britského průzkumu vytáhne muž z pánské peněženky v přepočtu tisíc až tři tisíce korun za dárek pro manželku, zatímco milence pořídí prezent v hodnotě šesti až devíti tisíc! A jak už uvedené sumy napovídají, výrazně se liší i druhy dárků. Tak například 25 % chlapů kupuje briliantový šperk své milence (manželku jím obdaruje jen 10 % mužů) a 20 % neváhá investovat peníze do luxusního spodního prádla (manželce je pořídí jen 8 %). Poněkud depresivně vyznívá rovněž fakt, že téměř 18 procent manželů kupuje své choti nezajímavé praktické dárky, zejména elektroniku.

Trochu cynickou útěchou může být, že vdané ženy se podle Britů nemusejí bát, že s nimi jejich manžel Valentýna neoslaví. S milenkou totiž oslava byla už třináctého – a právě toto datum pasují na Den milenek. Až 72 procent podvádějících si oslavu užije v hodinovém hotelu.

Nejčastější dárky pro manželku

Květiny, čokoláda: 21, 8 %
Elektronika: 17,5 %
Módní doplněk: 16, 4 %
Zlatý, stříbrný šperk: 12, 3 %
Diamantový šperk: 10,5 %
Výlet: 10,7 %
Spodní prádlo: 7,6 %
Domácí spotřebič: 3, 2 %

Nejčastější dárky pro milenku

Diamantový šperk: 25 %
Spodní prádlo: 19,5 %
Módní doplněk: 14,5 %
Stříbrný, zlatý šperk: 10,9 %
Výlet: 10,7 %
Květiny, čokoláda: 9,3 %
Elektronika: 6,7 %
Domácí spotřebič: 2,9 %

Tak, milé dámy, přichází chvíle pravdy. Čímpak vás dnes váš miláček obdaroval?

Foto zdroj: profimedia.cz

14.2.2013 2:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist