Smolařka Halle Berry: Další úraz do sbírky!

Zdravotní problémy a sklon k úrazům má oscarová herečka Halle Berry (45) dány sudičkami. Stačí jeden špatný krok, a zlomí si nohu. Jako právě před pár týdny ve Španělsku, kde natáčí nové drama Cloud Atlas.

Ačkoli půjde o napínavý thriller o vraždě v jaderné elektrárně, Halle k úrazu nepotřebovala natáčet žádné akční scény. Nohu si zlomila ve své ubytovně, když špatně našlápla. Na plac se z nemocnice vrátila na vozíku, producenti přesto natáčení z finančních důvodů neodložili, pozměnili jen jeho harmonogram. V dalších dnesch natáčeli hlavně scény, kde se Halle neobjevuje, a v případě nutnosti použili dublérku nebo Halle zabírali jen od pasu nahoru.

Halle Berry by možná měla radši chodit v brnění. Na úrazy má vyloženě smůlu. Připomeňme natáčení slavné bondovky Dnes neumírej, kdy jí vlétla do oka střepina granátu, a musela podstoupit půlhodinovou operaci. Lékaři tenkrát hovořili o velkém štěstí – stačilo málo, a Halle přišla o oko. Dodnes ji navíc v hlavě straší autonehoda z roku 1997, od které v šoku utekla a přestože si sama odnesla 17 stehů na čele a utrpěla krátkodobý výpadek paměti, odsloužila si za trest 250 hodin prospěšných prací.

Pod tíhou svědomí se začala věnovat charitativní činnosti. „Změnilo mi to život. Do té doby jsem nedělala nic pro druhé, a byl čas začít,“ prohlašuje dnes herečka. Život jí navíc ztěžuje cukrovka. Když před lety zkolabovala a lékaři jí oznámili, že trpí diabetem, byl to pro ni šok. „Myslela jsem, že umřu. Netušila jsem, jak moc je to vážné a zda se to dá léčit,“ vzpomíná Halle. Nakonec si ale i přes zdravotní handicap vybojovala hvězdné postavení v Hollywoodu, titul nejpřitažlivější ženy světa v roce 2008 a stala se matkou dcery Nahly. Jen s muži jí to nevychází.

Na bývalé dva manžele nevzpomíná ráda a s ex-přítelem Gabrielem Aubrym se doteď soudí o dceru. „V osobním životě jsem udělala řadu chyb, špatně jsem si vybírala. Věřím, že bych byla mnohem šťastnější, kdybych se nikdy neprovdala,“ soudí Halle s odstupem času. „Kéž bych tak věděla dříve, že nejsem stvořená pro manželství. Ušetřilo by mi to spoustu času i bolesti.“

V současné době ji může hřát fakt, že poslední soudní líčení s otcem Nahly dopadlo v její prospěch. Dcerku si proto mohla bez obav odvézt na natáčení do Evropy. Ačkoli původně plánovala děti dvě, pomalu se smiřuje s myšlenkou, že jí jedno bude muset stačit. Nakonec, ještě před pár lety se zmítala v obavách, že se matkou nestane nikdy! Tak aspoň tak.

4.11.2011 4:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist