Sladký rošťák nebo ničema?

Neozve se, nezavolá… A vy se stále uklidňujete tím, že má přece moc práce, je na tom po rozchodu s bývalou partnerkou stále špatně, nebo se zatím nechce tolik vázat. Užíváte si raději chvil, které s ním strávíte, a když s vámi právě nemůže být – lžete si do kapsy…

Až tak moc tě nežere
Jak to vlastně s těmi muži je? Kdy o nás skutečně stojí a jak to poznáme? Takové otázky si občas klademe, když s někým randíme, a nejsme si jisté, jestli je to z jeho strany myšleno vážně, nebo spíš jde o nezávazný flirt… Určitou odpověď, která nám pomáhá nahlédnout do nitra mužské duše, je kniha Až tak moc tě nežere. Jejími autory jsou Greg Behrendt a Liz Tuccillo, scénáristé seriálu Sex ve městě. Podle knihy byl natočen i stejnojmenný film s Jennifer Aniston, Drew Barrymore a Benem Affleckem v hlavní roli.

Jak moc vás miluje?
Poselství knihy a filmu Až tak moc tě nežere, ale pro nás ženy bohužel není příliš pozitivní. Autor knihy Greg Behrendt otevřeně přiznává, že sám ze své vlastní zkušenosti a z pozorování svého okolí, zná situaci, kdy muž má chuť se ženou flirtovat, občas zajít na kávu, nebo strávit společný víkend. Ovšem nestojí o nějaké další závazky do budoucna, nemá zájem cokoliv plánovat a hovorům o společné budoucnosti se vyhýbá. Raději se ale na cokoliv vymluví, než by vám řekl, že nejste ta pravá.

Až o vás bude stát, poznáte to okamžitě
Greg tvrdí, že pokud má muž o ženu vážný zájem, žena to pozná okamžitě. Nemusí nad tím vůbec přemýšlet, prostě ví, že tento muž se kvůli ní může přetrhnout. Pokud se muž na cokoliv vymlouvá, jeho zájem není tak velký, ve většině případů jsou totiž muži ochotní riskovat kvůli své vyvolené téměř vše. Greg dokonce dodává, nemyslete si, že „moc práce“ může být pro muže nějakou velkou překážkou, „moc práce“ vždy počká před příjemnějšími záležitostmi.
článek

Žít ve sladké iluzi je bezbolestné
Ačkoliv knihu i film je třeba brát s jistou dávkou nadsázky, pravdou je, že ženské pohlaví mívá občas sklon podléhat v partnerských vztazích jakési sladké iluzi, kterou si samy vytvoří. Nemusí jít zdaleka jen o teprve rodící se vztahy, ale i o dlouholetá partnerství „na psí knížku“, ani v manželství si nemůžete být jistá, zda o vás vlastně ještě váš muž stojí. V mnoha případech ale nemáme odvahu samy sobě přiznat, že bychom se raději měly po „tom pravém“ poohlédnout jinde.

Roky si můžeme nalhávat
V jiných případech jsme si toho i vědomi, že tento vztah není míněn ze strany muže vážně. Ale přesto v něm setrváváme a čekáme, že se něco konečně změní. Ale nemění se nic. Muž je spokojený, občas s vámi stráví nějaký čas, občas pár dní v týdnu vy zůstanete u něj nebo on u vás, občas spolu někam zajdete, nebo si zaletíte na dovolenou. Všechno je v pořádku, všechno je krásné – jen budoucnost tohoto vztahu je tabu. Proč si tedy pořád lžeme do kapsy?

Mužům dělá často problém říct, že o vás nestojí
Závěr knihy není příliš povzbudivý, nalhávání se, že prožíváme lepší vztah, než je tomu ve skutečnosti, je pro nás mnohem snazší než hořké přiznání. I pro muže je snazší, obecně jim dělá problémy říkat ženám na rovinu nepříjemné věci, přiznávat, že „z ní vlastně nejsou nijak nadšení“. Jakmile by byla ta nepříjemná pravda venku, je totiž jasné, že žena nemůže zůstat – má-li svou hrdost. A ty nepříjemné konce často oba oddalujeme.

Buďte hrdá a hledejte jinde
I proto se tak často stává, že krásné, úspěšné ženy setrvávají v naprosto nevhodných vztazích a přicházejí o svou sebeúctu a hrdost. Částečně tomu nahrává také fakt, že si v současné době ženy hledají partnery pro životní vztah poměrně pozdě, nespěchají na sňatek, mnohdy se vdávat vůbec nechtějí a bývají kromě toho dost náročné, co se týče představ o svém partnerovi. Raději tak dají přednost atraktivnímu manažerovi, který s nimi léta udržuje bezvýchodný vztah, namísto hodného kluka, který je tolik nepřitahuje, nebo nemá takové finanční zázemí. Bohužel. Jeden z nich by totiž po vás šílel, a druhý nemá zájem…

Foto zdroj: Profimedia.cz
25.3.2014 12:00| autor: Simona

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist