Skoncujte se žárlivostí!

Slídění v mobilu svého partnera, hysterické scény pokaždé, když si vyjde s kamarády a věčné pochybnosti o jeho lásce. Jestli vám je tohle důvěrně známé, možná právě i vy jste chorobně žárlivá. Tak s tím rychle něco udělejte, než bude pozdě!

 

Po staletí se traduje, že kdo nežárlí, nemiluje. Jenže podle psychoanalytiků je tohle tvrzení pouhý mýtus. Žárlivost je jako rakovina. Postupně, ale důkladně vám rozloží a zničí partnerský vztah. Své o tom ví pětadvacetiletá Silvie.

 

Co když se vrátí k bývalé?


„Když jsem poznala Marka, měl rok přítelkyni. Mezi námi ale přeskočila jiskra, a tak jsme se začali scházet. Marek se nakonec se svou partnerkou rozešel, přiznal jí, že se zamiloval do mě a začali jsme spolu žít. Jenže kdykoliv někam odešel, tak mě začaly přepadat pochybnosti, jestli se neschází s ní.“ A i když dával Marek Silvii jasně najevo, že miluje jenom ji, pořád jí v hlavě strašilo, jestli si to třeba nerozmyslí a nevrátí se ke své bývalé.

 

Stíhačkou snadno a rychle
„Nedalo mi to a začala jsem mu tajně kontrolovat mobil, abych se ujistila, jestli se mé podezření nezakládá na pravdě,“ přiznává Silvie. Přestože v mobilu žádný důkaz Markovy nevěry nenašla, užírala se stejně dál. „Začala jsem žárlit na každou ženu v jeho okolí. Nemyslela jsem snad na nic jiného, než kde je a s kým a dožadovala jsem se věčných důkazů lásky.“ Marek byl nejdřív trpělivý a dokonce i chápal, proč se jeho partnerka tak chová, dokonce na její žádost omezil i spoustu svých zájmů. „Stala se ze mě klasická stíhačka, volala jsem mu desetkrát za den a když se mi hned neozval, tropila jsem hysterické scény.“

 

Nevydržel to
Pohár trpělivosti brzy přetekl a když Marek zjistil, že mu jeho přítelkyně pročítá emailovou schránku a bombarduje jeho kamarády neustálými dotazy, jestli byl opravdu s nimi, rozešel se s ní. „Nakonec se opravdu stalo to, čeho jsem se nejvíc bála, našel si jinou, jenže až pozdě jsem si uvědomila, že si za to můžu sama.“ Silvii zbyly oči jen pro pláč a svým zbytečným žárlením přišla o muže, který ji opravdu miloval.

 

Podobně končí většina vztahů, kde má žárlivost moc velký prostor. Věčně podezřívaný partner totiž nemůže donekonečna snášet neustálá obvinění a omezování vlastní svobody.

 

 

Celý článek i s radami, jak se se žárlivostí vypořádat, si přečtete v novém Shine zde.

 

 

 

 

 

Zdroj: www.shinemag.cz

 

30.4.2009 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist