S přítelem prožíváme kruté období…

Ahoj René, mám takový dotaz. Teď prozivame s přítelem kruté období . Jsme spolu 8let a z toho spolu 4roky bydlíme. Je mu je 26let a mě 24let. Poslední půl rok náš vztah stojí za nic.Hadali jsme se pak jsme spolu nemluvili , nedali si pusu prostě nic jen občas si řekli pár vět. Spíš to bylo z jeho strany já se snažila pro to něco dělat ale jak jsem viděla, že on se k tomu nemá tak jsem ten zájem přestala dávat taky . A poslední měsíc to se nedalo vydržet abychom vedle sebe jen tak zily. Začal už mít i takový stav, kdy říkal jestli ten vztah k něčemu vede že je to spatne, že má deprese že neví co chce a že je to kvůli němu .Pořád sem si říkala že si to nějak uvědomí ale bylo to horší, byl smutný, štvalo ho to. Tak jsem se rozhodla že vyklidim pole a odešla jsem zpět k rodičům aby mohl mít prostor pro sebe a aby si uvědomil že o náš vztah chce bojovat a hlavne aby věděl co chce. To jsem mu i řekla. Snažila jsem se mu neozyvat a pak za tyden se ozval sám ze mu strašně chybim . Přijela jsem k němu ,chtěl ať u něho prespim .Pak mi řekl že má deprese že mu strašně chybim, vše mu mě připomíná a že ho štve že jsem se neměla odstěhovat .Snažila jsem se mu vysvětlit že jsem to udělala aby věděl co chce, že já o něho stojím a chci na vztahu pracovat a změnit ho a on že se bojí že to dopadne stejně že je v dupe . Taky jsme si řekli co jsme ve vztahu dělali špatně a kde byla ta chyba .Tvrdí že by chtěl semnou zažívat něco nového . Ze on ví že ten vztah posral on že si i psal s kamarádkama místo toho aby se věnoval našemu vztahu a hazi to všechno na sebe, že já mu nic neudělala že se to v něm bije jeden den se vzbudí a říká že je blázen že mě nechal odejít a pak se vzbudí jiný den a říká si že by měl začít od znova .Na druhou stranu neumí beze mě žít jak tvrdí má mě hrozně rád ale furt neví a než jsem odjela domů mi říká že chce když mi bude smutno ať mu Zavolám . Pak po 3 dnech co jsem byla u něj mě odvezl domů stim že jsem mu napsala že u mi teď chybí a on mi zavolal druhý den že je to pro něho těžké a zase že chce ale že se bojí a že si musí ujasnit co chce jak trávit čas chce atd . Už nevím co si myslet a hlavně nevím co mám dělat mám mu psát a komunikovat sním? Nebo ho nechat tak. Opravdu o náš vztah stojím a jsem připravená dělat změnu .Ale jestli vůbec on o to stoji.Děkuji za radu.

Odpověď

Ahoj,
dolehla na vás menší krize. Oba dva jste začali s vážným vztahem poměrně hodně mladí, takže si myslím, že pokud jste se navzájem nepodvedli, tak máte spolu zatím jedinou sexuální zkušenost. Po osmiletém vztahu může přijít krize, kdy už vám to nebude tolik klapat, hlavně v posteli, a to může být velkou příčinou chování tvého partnera. Oba dva jste mladí a nikde není psáno, že jste si souzeni na celý život. Ale znám případy, kdy i v 16ti letech se do sebe zamilovali a už se neopustili. Musíte spolu komunikovat, sednout si a říct si do očí, co je na vašem vztahu špatné a co dobré. Musíte mluvit o tom, co a jak bude dále a a jak si představujtete, jakým směrem se bude vyvíjet váš vztah. Vše je o komunikaci.

20.3.2017 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist