Rosamund Pike: Ledová královna, co roztála

Tenhle týden ji můžeme vidět jako tajnou agentku v komedii Johnny Engilsh se vrací. Podobná role, bond-girl, ji proslavila – hned v jejím prvním filmu. Od té doby ale už herečka s titulem z Oxfordu dokázala svou image ledové královny změnit.

Před devíti lety se stala milenkou Jamese Bonda, v Dnes neumírej, poslední akci, kde měl slavný agent tvář Pierce Brosnana. Její Miranda Frost byla šampionkou v šermu, dvojitou agentkou a mrazivé neměla jen jméno ale i charakter. Rosamund Pike bylo v té době 23 let a stála na začátku kariéry. „Opravdu mě to mátlo, protože jsem si myslela, že když mi dali roli bond girl a já se objevím sama za sebe, každý bude zklamaný, protože vůbec nevypadám jako ona. Tak jsem se soustředila na tom, abych tak vypadala a dostála té image, kterou mi přidělili,“ říká herečka.

Dlouho to ale naštěstí netrvalo. Rosamund po obsazení do bondovky nezůstala v Hollywoodu, ale vrátila se do rodné Anglie do divadla. Stín bývalé bond girl ji ale nepřestal studit. Málem kvůli němu ani nevzala roli v Johnny Englishovi, bondovské parodii. „Říkala jsem si, jestli to mám dělat, když jsem strávila osm let rozmontovávím své image bond girl. Ale scénář mě rozesmál,“ vysvětluje, proč si nakonec roztomilou psycholožku ve službách MI7 zahrála.

Navíc, English je především komedie a právě vtip jí nejvíc pomohl, aby se zbavila aury ledová královny. Před dvěma lety své komediální schopnosti ukázala v úspěšném filmu Škola života, kde hrála vedlejší roli nádherné ale blbé blondýny. A všechny překvapila, jak umí být vtipná. „Tak trochu zoufale hledám věci, které by ukázaly i moji divočejší stránku,“ tvrdí Rosamund a dokázat to chce i v krimi s Tomem Cruisem One Shot, která ji čeká teď. Hraje tam právničku a „snažím se změnit to, jak na plátně americké právničky většinou vypadají. Chci být někdo, kdo nemá čas na dokonalý účes.“

Rosamund Pike se narodila do rodiny operních pěvců. Rodiče ji brali na všechny štace s sebou a jako jedináčka ji zahrnovali láskou, péčí i ochranou. „Neměli jsme moc peněz, ale naši opravdu milovali svou práci a to jim všechno vynahradilo,“ vzpomíná Pike. Od dětství věděla, že i ona chce stát na jevišti. Nejdřív zkoušela hrát na cello, ale pak zjistila, že je lepší hrát někoho jiného. Ve školních hrách ji většinou dávali mužské role, protože byla vysoká, v sedmnácti ale dostala roli Julie v představení britského National Youth Theatre.

Studiím herectví na škole se ale vyhnula. „Vždycky jsem si myslela, že se můžete naučit stejně tolik, ne-li víc, jen z pozorování lidí.“ Radši šla studovat angličtinu na Oxford, kde měla za spolužačku třeba dceru amerického prezidenta Chelsea Clinton. Během prázdnin hrála v televizi a promovala taky během filmování. „Nejspíš jsem lepší herečka než akademička,“ říká.

Další informace o Rosamund Pike:

Během natáčení Pýchy a předsudku se zamilovala do režiséra Joe Wrighta. Byly spolu čtyři roky, zasnoubili se a na léto 2008 chystali svatbu. Chvíli před ní ale Wright všechno zrušil a Rosamund tvrdí, že dodnes neví, proč vlastně. O svém bývalém, který se mezitím stihl oženit s jinou a zplodit syna, ale mluví jen v dobrém. „Pořád si myslím, že to je výjimečný muž.

Před Wrightem dva roky chodila s hercem Simonem Woodsem, kolegou z Pýchy a předsudku, kterého poznala v Oxfordu. Simon později zjistil, že je gay, a žil s kreativním ředitelem Burberry Christopherem Baileym.

Trochu je i spisovatelka. Pracuje na jedné biografii a spolupracuje na jednom scénáři, adaptaci britské komediální knihy.

Narodila se 27. ledna 1979 v Londýně. Měří 175 cm.

13.10.2011 2:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist