Richard Krajčo: Zahoďte všichni své mobily!

Obvykle jsou to fanynky, kdo na koncertech hází spodním prádlem, případně rajčaty. Vystoupení skupiny Kryštof jsou jiného kalibru. Předměty létají od hudebníků samých – zpěvák Richard Krajčo se rozhodl pro Hod mobilem do dálky!

A z celé kapely dohodil nejdál – celých 40 metrů. Ne, nezbláznil se. Jenom se připojil k akci Zahoď mobil, která vyzývá k recyklaci elektronického odpadu. „Podle nás je dobře, že ke kontejnerům na tříděný odpad přibývají i červené kontejnery na elektro, protože se jedná o běžné, masové zboží, jako jsou právě například mobilní telefony. Každý má nějaký doma, a právě tato akce mu připomene, aby jej odevzdal k recyklaci. Svou účastí chceme podpořit osvětu a přitáhnout pozornost k této problematice,“ uvedl Krajčo.

Házet mobilem se bude na celé koncertní šňůře kapely Kryštof plánované na jaro a podzim. Čtyři koncerty má už kapela za sebou, nejbližší klání v hodu telefonem proběhne 8. června v Pardubicích a o den později v Hradci Králové. Mladá Boleslav a Plzeň přivítají kapelu i s netradiční sportovní disciplínou následující týden. Na podzim pak kapela vyrazí na Moravu.

Letošní jaro bylo pro Kryštofy velice rušné. Z původně plánované desítky koncertů se nakonec vyklubala čtyřicítka a fanoušci se o vstupenky téměř perou. Jak Richard Krajčo zvládá pracovní vypětí společně s rodinným životem? S dvouletým Richardem a půlroční dcerkou, jejíž jméno zpěvák před veřejností dosud tají, musí být doma veselo. Krajčova manželka Martina se objevuje na společenských akcích jednou za uherský rok. Nedávný křest nového alba Hany Zagorové byl jednou z mála příležitostí, kterou nevynechala.

Krajčo nicméně nenechává ženu doma jen kvůli dětem, ale také kvůli soukromí, které si po špatných zkušenostech okolo rozvodumodelkou Ivou Frühlingovou bedlivě chrání. Jeho manželka Martina si také prošla mediálním peklem, když se rozváděla s moderátorem Poulíčkem, a z veřejného života se na mateřské zcela stáhla. Pořád je na ní ale vidět, že bývala modelkou… Postavu si umí držet i po dvou dětech.

Přestože se nedávno objevily zprávy, že Krajčo po prázdninách skončí s vystupováním a bude se věnovat hlavně rodině, zatím to tak nevypadá. Na Moravě se bude na podzim házet mobily a nebudou chybět ani písničky. Zda si dá poté kapela pauzu, je zatím ve hvězdách. Krajčo by ji prý docela uvítal. „Je překryštofováno a fanoušci by si měli od nás odpočinout,“ prohlásil v únoru, kdy uvažoval o roční přestávce v koncertování.

3.6.2011 2:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist