Renata Langmannová šéfredaktorkou pozitivního týdeníku

Novou šéfredaktorkou týdeníku Pražský Metropol se stala studentka Policejní akademie a modelka Renata Langmannová (21).

V časopise by ráda vydávala jen pozitivní zprávy. Katastrof už podle ní bylo dost.

„Chceme vydávat jen pozitivní články. Přijde mi, že ve všech médiích se objevují jen samé katastrofy, nehody a havárie. Svět je naplněn takovou nenávistí a závistí. My jsme zvolili jiný koncept. Chceme lidem pomáhat, ne jim ubližovat,“ řekla Korzu modelka, která je podle svých slov teď pracovně velmi vytížená.

„Vydavatele jsem předem varovala, že mnoho času nazbyt nemám. Studuji, mám přehlídky a focení, do toho pracuji jako manažerka marketingu, není to sranda. Naštěstí mi řekl, že to nevadí. Zkusíme to a uvidíme. Musím ale říct, že mě práce šéfredaktorky začíná bavit čím dál víc. Asi tomu budu věnovat teď hodně času,“ myslí si Langmannová.

S novinařinou prý nemá žádné velké zkušenosti. Je zvyklá být ta zpovídaná, ne ta, která s někým dělá rozhovor. „Celou dobu jsem teď stála na druhé straně jako objekt, o který se novináři zajímají. Najednou to vidím i z jiné stránky. Naštěstí ale pracuji v redakční radě zpravodaje, který se vydává ve dvoutisícovém nákladu. Není to nic extrémně velkého, ale určitou praxi mám. K tomu studuji, takže moje čeština je vcelku dobrá,“ myslí si.

K práci šéfredaktorky se dostala velmi nečekaně, při focení na Mauriciu. „S vydavatelem tohoto týdeníku jsem se tam seznámila úplně náhodou při focení. On tam byl se svojí přítelkyní, která nám dělala vizážistku. Za těch 14 dní jsme se vcelku dobře poznali a on mi řekl, že jsem člověk, který by mu vyhovoval na místo šéfredaktora. Dohodli jsme se, že bychom mohli spojit příjemné s užitečným,“ vysvětluje Renata.

Foto: Korzo

7.7.2008 12:00| autor: Korzo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist