Reiki

Léčebná metoda Reiki patří do pestré směsi orientálních terapií, které si v západním světě získávají čím dál větší oblibu. Některé prameny uvádějí její původ v Tibetu, většinou je ale její zrod situován do Japonska.

Reiki je učení, životní cesta nebo filosofie, jak chcete. V žádném případě ale nejde o náboženství, když tak o něm můžeme mluvit jako o způsobu myšlení nebo o přirozené víře v sebe sama i každého z nás.  Platí v něm tři základní pravidla –  požádat, pracovat s nejlepším úmyslem a poděkovat. Tedy tři věci, které by měly být přirozenou součástí našeho chování, i když jsme naprosto nevědomí. Toto učení nic nepřikazuje ani nenakazuje, ale ani nesoudí. Je určeno pro každého bez rozdílu, a každý si určí, jakým způsobem ho pojme.

Slovo Reiki je složeninou dvou výrazů: REI – Duch, Boží síla a KI – universální energie lásky. Učení pracuje s úplnou léčivou energií, která pomáhá poznat nitro a harmonizovat fyzické a duchovní já. Učí skutečnému používání Absolutní lásky. Jednoduchými slovy pomáhá posunout se z negativního myšlení do pozitivního, oprostit se od destruktivního vnímání a převzatých vzorců z minulosti. Reiki není ale jen filosofie, je to také léčitelská metoda pracující s energií, čakrami a meridiány a předpokládá existenci aury jako duchovního pole člověka.

Působit Reiki může člověk, který prošel zasvěcením. Zasvěcování je čtyřstupňové

  • 1.stupeň: zasvěcený byl naladěn na zdroj léčivé energie reiki a dokáže tuto energii přijímat a předávat přikládáním. Tento stupeň je určen hlavně pro samoléčení, ale i pro léčení druhých doteky rukou.
  • 2.stupeň: zasvěcený zná část symbolů, jejichž používání modifikuje a umocňuje účinky Reiki.
  • 3.stupeň: adept Reiki má nyní daleko větší možnosti léčit.
  • 4.stupeň: mistr reiki učitel je schopen a oprávněn zasvěcovat a vyučovat reiki všech stupňů včetně samotného mistrovského.

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

24.1.2011 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist