Recept na dlouhověkost? Manželství a dobrý sex

Je dokázáno, že stabilní vztah a pravidelný sex prospívají zdraví. Znamená to, že manželství nám může pomoci k dlouhověkosti? Žijí snad lidé v harmonickém manželském svazku opravdu déle než ti nezadaní? Pravda je jen jedna!

Sex je příjemný, může přinášet nejen rozkoš, ale i úlevu od stresu, takže všeho všudy není nic, co by mu člověk vytknul, i když… Možná to, že na něj nezbývá tolik času. Ale mělo by! Proč?

Začátek všeho? Manželství!

Podle studie z Chicago University manželství přidá mužům v průměru až deset let a ženám čtyři roky života navíc. Proč tomu tak je a jak to vědci zdůvodnili? Ženatí muži prý po svatbě žijí zdravěji a omezují rizika, jak na poli pracovním, tak i osobním. Ženy si zase vstupem do tohoto posvátného svazku zlepší svoji finanční situaci, což kromě jiného přinese i lepší lékařskou péči. Vypadá to, jako by těch výhod manželského života bylo čím dál víc… Jen si to vezměte.

Chcete, aby váš protějšek konečně přestal jezdit rychle autem, začal pravidelně konzumovat zeleninu a chodil na pravidelné prohlídky k lékaři? Máme pro vás tip, jak na to. Vezměte si ho za manžela a vaše prosby budou vyslyšeny! Tak to aspoň tvrdí vědci. Ovšem mají jednu podmínku. Pečujte o svůj milostný život!

článek

Sex? Lékař k nezaplacení!

Už mnohokrát různé studie naznačovaly, že sex zdraví velmi prospívá a tím pobyt na tomto světě prodlužuje. Výzkum na Bristol University jednoznačně přinesl zjištění, že ti šťastní, kteří mají pravidelně a často orgasmus, se dožívají delšího věku.

Na univerzitě v Kalifornii dokonce zjistili, o jaký časový úsek se jedná. Budete v šoku, jsou to dva roky života „k dobru“!  Dokonce riziko předčasného úmrtí u těch, co provozují sex dvakrát nebo vícekrát týdně, se zmenšil na polovinu ve srovnání s těmi, kteří mají sex jednou měsíčně. Vědci z Queens University v Belfastu potvrdili, že pravidelný sex výrazně snižuje riziko infarktu a mrtvice. Milování je tedy o slasti, vzrušení, pocitovém a fyzickém uspokojení, a navíc i o posilování zdraví!

Elixír života

Není to skvělé zjištění? Konec předsudkům a babským radám ohledně receptu na dlouhověkost. Jediné, co spolehlivě zabírá, je spokojený vztah plný pravidelného sexu. Bez mimomanželských pletek samozřejmě, ty duševní pohodu jenom narušují, nebo to vidíte jinak?

Myslíte si, že taková malá nevěra současný partnerský vztah může posílit? Napište nám do diskuze!

Foto zdroj: profimedia.cz

9.1.2014 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist