Radka Pavlovčinová: Nelituji ničeho!

Temperamentní Radka, kterou můžete znát ze seriálů Cesty domů, nebo První krok, nám prozradila, jaká byla její cesta za slávou, kde jí můžeme aktuálně vidět, jací muži jí přitahují a kam nejraději jezdí, když má volný čas…

Jak se dívka ze slovenské Senice dostane do Prahy?
Nebylo to zas tak složité, jednoho dne jsem si  uvědomila, že víc než matematika a fyzika mě láká divadlo a tak jsem na doporučení kamaráda podnikla výlet do Prahy omrknout vyhlášenou muzikálovou konzervatoř. Přijímačky pak dopadly úspěšně a já naivní a mladičká vyrazila do světa:-) .

Nechala jsi se slyšet, že jsi chtěla být řidičkou kamionu a jezdit s ním po celém širém světě. Herectví je trošku změna oproti tvým původním plánům. Jak k tomu došlo?
Jsem hodně velký snílek a proto jsem si v tom musela udělat trošku pořádek, takže kamion ustoupil herectví, ale ta vidina cestování mě drží velmi pevně, čekám spíš na správného parťáka, nejraději bych cestovala ve dvou.

Casting Quasimodo

Tvé životní motto zní: Všechno je tak, jak má být. Přistupuješ takto pozitivně ke všemu co děláš?
Ano, snažím se důvěřovat bytí, ale samozřejmě tato má víra není neochvějná a tak dost často propadám melancholii.:-)

Dočetla jsem se, že až tě tu vše přestane bavit, odjedeš pást kozy do hor. Co je na tom pravdy?:)
Je to tak, Praha je nádherné město, ale někdy se tady z toho tempa a ruchu cítím neklidná, jediný opravdový lék pro mě je příroda, navrací mě ke mně samotné. Takže hory, či údolí, kozy nebo slepice…To se ještě uvidí.

Jako devítiletá jsi vyhrála mistrovství v discotancích. Máš nějaké taneční vzdělání?
No jo, to už je pěkně dávno, ale moc ráda na to vzpomínám. Pro tak malou holku to byl obrovský úspěch. Tanec je velkou součástí mého života, začala jsem s ním, když mi byly 3 roky, teď už sice netancuji tak aktivně jako dříve, ale myslím, že tanec z mého života rozhodně nikdy nevymizí. Jinak jsem vystudovala muzikálový obor na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde jsem se poprvé blíž začala věnovat i zpěvu.

Co ti osobně přinesla účast v reality show Robin Hood – Cesta ke slávě?
Byla to velká zkušenost ve zvládání stresových situací a dá se říct, že mi tato soutěž otevřela dveře do světa muzikálu.

Protagonisté seriálu První krok

Sama o sobě říkáš, že nejsi tak úplně herečka, jako tanečnice a zpěvačka. Tvá kariéra začala před lety v Rafťácích. Potom v seriálech Ulice a Cesty domů. Jak jsi se k takovým příležitostem jako neherečka dostala?
Tohle vlastně není tak úplně pravda. Nemám ještě za sebou tolik zkušeností, abych mohla o sobě říct „jsem herečka„, ale rozhodně po tom netoužím méně než po zpěvu či tanci. Jsem otevřená každé příležitosti divadelní, či filmové. A jak jsem se k tomu dostala? Přes konkurzy, akorát pro roli do seriálu Cesty Domů si mě vybral přímo pan režisér Jiří Adamec.

Jak se vyrovnáváš s tlakem médií? Vyjádříš se k tématu  Etzlerova milenka?
Napadají mě slova známé francouzské šansoniérky: „Non. Je ne regrette rien“.

[[related]]

Koukala jsem na tvůj program, kdy zvládáš až čtrnáct představení do měsíce, což je obdivuhodné. Jak odpočíváš po takovém náporu?
Ne vždy je jich tolik, ale nevadí mi když je hodně práce, snesla bych i víc.

Kam na tebe momentálně naše čtenářky mohou zajít do divadla?
Čtenáři mě můžou  vidět v divadle Hybernia v muzikálu Quasimodo, kde hraju Esmeraldu .

Co děláš ve volném čase?
Spím, jím teda přesněji hodně jím, mám úchylku na sladké, proto jsem se začala učit péct, momentálně mám úspěšně za sebou jablečný štrůdl, bábovku a perník :-). A když vím, že mám před sebou více volného času, tak nejraději jezdím domů na Slovensko za rodinou.

Kdo je tvým uměleckým vzorem?
Vesmír.

Na čem ujíždíš?
Na charismatických mužích, dobré hudbě, víně a o tom sladkém už jsem se zmiňovala.

Bylo v poslední době něco, co tě zaujalo natolik, že bys to doporučila našim čtenářkám? Nějaký kulturní tip?
Kniha Muž, který sázel stromy od Jeana Giona. Potom se mi moc líbil televizní dokument 11. hodina. Co se týká divadla, tak v poslední době mě nejvíc uchvátilo Kabaretní představení Lidoskop.

Foto zdroj: profimedia.cz

15.3.2013 12:00| autor: Nikol Kouklová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist