Propadla jsi kouzlu ženatého muže? Víme, co od něj čekat!

Láska si nevybírá, a možná se i tobě stalo, že ses zamilovala do ženatého muže. I když se snažíš na celou věc dívat pozitivně a doufáš, že jednoho dne si sbalí kufry a od manželky odejde, na tenhle scénář se raději neupínej. Můžeš mít o deset let i kilogramů méně než jeho žena a nejspíš se ti nepovede ho rozvést. Tady máš malý manuál, co čekat od ženáče!

Od ženatého muže raději moc nečekej, i když ti slibuje modré z nebe. Podle statistik v boji manželky versus milenky vyhrávají manželky. A tobě zbydou akorát oči pro pláč a ztracená léta, kdy jsi doufala, že se rozvede, že tě nemá jen na pobavení.

Typická věta ženáčů: S manželkou si nerozumím

Před svými kamarádkami, které tě před tímto vztahem varují, se obhajuješ tím, že nejde jen o sex, protože si spolu dlouhé hodiny povídáte, chodíte do restaurací nebo jezdíte na výlety. Nejspíš mluví pravdu, když se ti svěřuje s tím, jak si doma už s manželkou nevykládá tolik jako dřív. Dost často se jejich rozhovory stočí k dětem, domácnosti a slevám v supermarketu. A ty se vytasíš s názorem na nový film nebo se pustíš do polemiky o světové ekonomice. „Vím najisto, že v tom nebyl jen sex, bylo to jako opravdové chození, vyráželi jsme spolu na koncerty, do kin, do restaurací. Vždy jsme museli jet do jiného města, abychom nepotkali nějaké známé. Ale v těch jiných městech jsme měli svůj vztah, kde jeho manželka neexistovala,“ svěřuje se Daniela (28 let), která tento vztah udržovala dva roky. I ona si myslela, že není jen pouhou milenkou, ale přítelkyní muže, který je doma nešťastný. Po dvou letech jí ale došlo, že sice není pro něj pouze sexuální hračkou, ale i tak s ní nebude nikdy oficiálně. Okouzlila ho jak po sexuální stránce, tak i po té duševní. Bavilo ho s ní jezdit na ty koncerty a do barů. Vracel se tak do mladistvých let. Svou ženu ale miloval, i když říkal opak.

Muži lžou. A ženatí především!

Říkají, že svou ženu už nemilují, ale pravda je, že k ní cítí přinejmenším zodpovědnost a mají v ní oporu. Navíc mu porodila dítě, a to je pro chlapa strašně silná motivace, proč ženu obdivovat. Vydržela s ním spousty let v dobrém i zlém, vytváří mu klidný domov. Ale nic z toho ti nemůže říct, protože by ses pravděpodobně na něj vykašlala. Se svou ženou spí. I když ti tvrdí, že jako manželé po této stránce nefungují už řadu měsíců, nevěř mu. Pokud jeho vztah byl doposud funkční, než jsi přišla ty, nic se nezměnilo ani po tvém příchodu. Muž totiž musí nevěru ututlat, chovat se tedy jako dřív, a proto se svou ženou spí, i když třeba při tom myslí na tebe. „Myslela jsem si, že jsem ho konečně potkala. Toho pravého. Byl sice o patnáct let starší, ale to mi nevadilo. Měl ženu a dvě děti. Rozhodla jsem se, že do toho stejně půjdu. Zamilovali jsme se do sebe a v posteli to byly doslova výbuchy vášně. Byla jsem přesvědčená, že po tom všem, co jsme spolu prožívali, těžko může mít na svou ženu chuť. Navíc ji popisoval jako unavenou, sešlou ženskou, co se stará jen o kuchyň. Pak ale přišel s tím, že jeho žena čeká třetí dítě. Nechápala jsem, jak je to možné. Přiznal, že s ní občas přeci spát musí, aby nebyl podezřelý. V tu chvíli mi došlo, že já budu už navždy ta druhá a vztah jsem ukončila,“ říká hrdě Alice (23 let).

On se ženou spí, na tebe ale žárlí 

To, že on se svou ženou spí, ale neznamená, že bude tolerovat tvoje pletky s jinými. Pokud nejde jen o krátké vzplanutí, kdy jsi jen jednou z mnoha jeho bokovek, pravděpodobně na tebe bude žárlit. On tě chce mít prostě jen pro sebe, i když to samé ti on nemůže dát. Tobě se sice tento stav jeví jen jako dočasný, jemu ale dokonale vyhovuje. Má manželku a milenku. A ani o jednu z nich nechce přijít, a ani o jednu z nich se nechce dělit. Čím dřív tohle pochopíš, tím rychleji se zorientuješ v tom, co právě prožíváš. „Vždy jsem odsuzovala holky, co rozvracely rodiny. Nakonec jsem i já podlehla kouzlu ženatého muže,“ vypráví Veronika ( 27let). „Stalo se to před třemi lety, kdy jsem nastupovala do prvního zaměstnání. Můj šéf, který mě přijímal, měl se mnou mnoho trpělivosti, a i když jsem dělala spousty chyb, nevyhodil mě. Na jednom firemním večírku jsem se opila, a on mě doprovodil domů. Pozvala jsem ho dál a skončili jsme v posteli. Když jsem si ráno uvědomila, co jsem provedla, zařekla jsem se, že to bylo naposledy. Ale nebylo a v mém bytě jsme se scházeli i dál. Zamilovaná jsem byla až po uši. Ale vztah jsme tutlali, jak jsme mohli, protože měl manželku s dvouletým synem. Jeho žena byla krásná a já jsem na ni pochopitelně žárlila. Věděla jsem, že s ní spí, že u nich vše funguje, jak má. On ale na mě žárlil taky. Zatímco on s ní odjížděl na víkend na chatu, já trávila volné dny sama v bytě. Bála jsem se ho podvést, protož mi jasně řekl, že by to byl konec našeho vztahu. Žárlil i na mé kolegy, přestala jsem s nimi chodit na oběd. S ním jsem ale pochopitelně na oběd jít také nemohla, takže jsem se stranila všech. Trápila jsem se a několikrát jsem s ním o tom mluvila. Jeho odpověď ale byla pořád stejná, říkal, že mě moc miluje, že mě chce mít pro sebe, ale že musím být trpělivá. Nikdy se nerozvedl. Vztah jsem nakonec ukončila já a našla si stejně starého nezadaného přítele.“

Milenka se málokdy dočká vlastních dětí 

Častým důvodem, proč muž od rodiny neodejde, jsou děti. Bude ti neustále vykládat, že teď na to není správný čas, že musíte počkat. A ty budeš čekat rok, dva, možná i pět let, ale správná doba, kdy opustit děti stále nebude přicházet. Za takové situace bys měla být silná a vztah ukončit. Mohlo by se totiž stát, že kvůli věčnému čekání ty děti mít nebudeš. Strach, že nikdy nezaloží svou vlastní rodinu, měla i naše čtenářka Pavla (30 let), která se musela uchýlit k menší zradě na svém ženatém milenci. „Několikrát jsem mu říkala, že v životě chci mít taky děti. Ale on pořád říkal, že na to mám čas. On sám měl děti dvě. Nakonec jsem tajně vysadila antikoncepci, otěhotněla a oznámila mu, že i přes prášky čekám dítě. Docílila jsem svého a naše malá dcerka ho konečně donutila k rozchodu,“ říká razantně.

Opustil ji, opustí i tebe?

Dobře, čas od času se rozvést ženatého muže povede. Ale i to ještě neznamená vítězství. Musíš počítat s tím, že od té doby, co přestaneš být tou tajnou milenkou a staneš se oficiální partnerkou, ocitáš se v roli jeho bývalé ženy. Budeš to najednou ty, kdo mu bude prát špinavé prádlo, chystat večeře, a koho uvidí každou noc bez make-upu, v natáčkách a ve vytahaném pyžamu. Kouzlo krásných večerů, kdy jste se viděli jednou týdně, bude náhle pryč. A kdo ví, možná si časem najde zase další milenku. Navíc hrozí riziko, že ti může vyčítat, že kvůli tobě překopal celý svůj život, opustil děti i manželku. Kromě toho nebude růžová ani vaše finanční situace, protože část jeho platu půjde na alimenty. Dá se říct, že z bludného kruhu, ve které se coby milenka ocitáš, není mnoho šťastných cest. Proto si vztah se ženatým rozmysli předem, než do něj spadneš. Je vždy lepší, když si svůj vztah s manželkou vyjasní ještě před tím, než si s tebou něco začne. Jinak budeš vždy ta, co odvedla tátu od rodiny.

A co tvé zkušenosti? Také jsi někdy propadla kouzlu ženáče? Napiš nám o tom do diskuze! 

Foto: Thinkstockphotos.com

22.7.2015 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist