Proč je to po svatbě jiné?

Přestože to málokdo otevřeně přizná, s nadsázkou lze říct, že o svatební noci si naposledy ještě užíváme divokého sexu a pak začínáme pomalu postupně náš sexuální život v mnoha případech zanedbávat…


Netýká se to všech, ale…

Nemusí tomu tak samozřejmě být vždy. V některých případech udržují sezdané páry naopak pravidelnější sexuální život, než je tomu u párů žijících ve volném svazku, což odborníci vysvětlují tím, že manželé již mají své rituály a svůj zaběhnutý životní styl, který zahrnuje i sexuální život a frekvenci sexuálních styků. Například sexuolog Plzák takový systém přímo doporučuje – podle něj je vhodné zavést si podobný „jour fix“, kdy „je oběma jasné, že k sexu dojde.“ Ovšem například o kvalitě sexuálního života a spokojenosti obou partnerů údaj o frekvenci milování nemusí nic vypovídat.

Kvůli čemu zanedbáváme sex?

Máte dojem, že jste se ocitli v podobné fázi, kdy sex máte tendenci zanedbávat? Podle statistického výzkumu dávají manželské páry ve všední dny před láskou přednost televizi, internetu, jídlu, pití a kouření. To samozřejmě ještě neznamená, že by společné aktivity manželů, které mají společné, těší se na ně a dávají jim přednost před sexem, byly v něčem špatné. I tyto aktivity, pokud je mají oba partneři rádi a vyhovují jim, prohlubují intimitu a pocit sounáležitosti mezi partnery. Zcela na sex bychom ale zapomínat neměli.

Vztah bez vášně je křehký a zranitelný

Svazek trvalejšího charakteru v podobě manželství s sebou totiž přináší celou řadu úskalí, kterých by si manželé nebo dlouhodobí partneři žijící jako manželé měli být vědomi, aby sami cíleně mohli usilovat o zlepšení v oblasti sexuálního života. Ač se nám to po mnoha letech strávených s partnerem již možná nezdá, sex je stále velmi významným pojítkem mezi mužem a ženou, kteří spolu trvale žijí. Vytratí-li se jedno z pojítek, není pochopitelně nikde řečeno, že je vztah určen k zániku, rozhodně je ale bez vášně křehký a zranitelný.
článek

Možná je více nespokojený váš partner

Je vhodné zaregistrovat, že jste se ocitli ve fázi, kdy máte najednou pocit, že sex je něco nadbytečného a že máte tendence se mu vyhýbat. Tím spíše tehdy, pociťuje-li jako neuspokojivý váš sexuální život spíše partner než vy sama. Pochopitelně že udržování sexuálního života vyžaduje i jistou aktivitu a námahu, ne vždy nám brání v sexu jen povinnosti nebo zábava, přidat se mohou také zdravotní problémy.

Jak moc je pro nás v manželství sex důležitý?

I když celá řada žen a mužů po letech strávených společně částečně, či zcela rezignuje na sexuální hrátky, sex pro nás obecně zůstává stále důležitý, ať již jsme se svým vlastním sexuálním životem spokojeni, či ne – což dokládají také některé průzkumy veřejného mínění. 83 procent z nás považuje sex za důležitou a neoddělitelnou součást svého života. Se sexuálním životem je však spokojeno jen 42 procent mužů a 27 procent žen nad 40 let.

Často zamíříme i do sexuologické ordinace

Také sexuologové se shodují, že počty nespokojených klientů v ordinacích narůstají. Jisté tedy je, že ačkoliv v trvalých partnerských svazcích spojuje oba partnery již mnohem více než jen láska, touha a vášeň, ale i společní přátelé, zájmy či překonaná problematická období, sex stále hraje významnou úlohu a zříkat bychom se jej neměli. Zázračný recept není, záleží jen na nás, jaké nové a kreativní techniky oživí náš sex.

Foto: profimedia.cz

7.3.2014 12:00| autor: Simona
Více o tématu: Plzáksexsvatba

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist