Proč darovat vajíčka?

Podle aktuálních statistik se v západní Evropě a tedy i v České republice potýká s neplodností zhruba 20 % párů.

perex_titulka-2-1100x618.jpg Zdroj: Gynem.cz

To znamená, že každý čtvrtý až pátý pár nemůže počít dítě přirozenou cestou. Nicméně díky moderní medicíně, metodám asistované reprodukce a léčbě na IVF klinikách je možné, aby až 90 % párů mělo šanci na vlastní miminko. Díky umělému oplodnění se v současnosti ročně narodí až 5000 dětí. Aby se tak mohlo stát, je v mnoha případech potřeba dárců spermatu i dárkyň vajíček. Proč darovat vajíčka a jaké benefity dárcovství přináší?

Můžete pomoci druhým splnit si svůj sen

Pro mnoho párů je darované vajíčko (oocyt) jedinou možností, jak si splnit sen o založení rodiny. Dárkyně vajíček jsou tak jejich jedinou nadějí. Mnoho žen, které se rozhodnou darovat vajíčka, tak udělá proto, že chtějí pomoci druhým. Tato pomoc je náležitě oceněná a finanční odměna za darování vajíček a další náklady spojené s tímto procesem dosahuje skoro 30 tisíc korun. Kromě finanční kompenzace má dárcovství také další benefity. Žena, která daruje vajíčka, zdarma podstoupí komplexní zdravotní a genetické vyšetření, díky kterým získá kompletní informace o svém zdravotním stavu.

Kdo může darovat vajíčka

Vajíčka může darovat každá žena od 18 let. Horní hranice se u jednotlivých IVF klinik liší a obvykle nepřesahuje 35 let. Dárkyně by měla být v dobrém fyzickém stavu a důraz se klade hlavně na BMI index, který by neměl přesáhnout stupeň 30. Darovat vajíčka nemohou těhotné a kojící ženy a také zájemkyně, které neprojdou testy na žloutenku, pohlavně přenosné nemoci a genetickou zátěž. V případě, že jsou testy v pořádku a gynekolog dá souhlas, může žena bez problémů vajíčka darovat. Před samotným odběrem proběhne hormonální stimulace, díky které se dá během jednoho zákroku získat více vajíček. Samotný odběr je velmi rychlý a nehrozí při něm téměř žádná rizika.

Chcete pomoci druhým, aby si splnili sen o založení rodiny a ještě získat finanční odměnu? Kontaktujte IVF kliniku Gynem.

21.6.2021 7:47| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: nemoci

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist