Příručka pro muže: Co je pro ženy důležité?

Každý muž se domnívá, že ví, co se na něm ženám líbí – tedy proč po něm touží. Obecně platí, že většina mužů má dost velké sebevědomí a předpokládají proto, že na nich ženy milují všechno.

Takže tu máme článek, který můžete dát přečíst svému drahému, bráchovi, nebo kolegovi, a ušetříte si spoustu vysvětlování 🙂

Pravdou totiž je, že my, ženy zohledňujeme při výběru „objektu našeho svádění“ určité parametry. Jaké?

Hlas

Spíše hlubší, klidnější, podmanivý hlas, srozumitelná, plynulá řeč bez tiků a křečovitého uchechtávání, bez slovních parazitů (časté opakování „jako“, „vlastně“, „vole“, „prostě“, „ty jo“ apod.). Bez skákání do řeči, s převahou naslouchání a se schopností vhodně reagovat; vítáme smysl pro humor a upřímný, nekřečovitý smích.

Oči

Přímý a jistý pohled do očí se ženám líbí; odzbrojuje a podmaňuje. Těkající vypadá nejistě a vyvolává dojem nezájmu nebo nervozity. Pohled nesmí být „psí“ – vykulený, závislý, žárlivý, oddaný. Prostě nemáme rády oddané blázínky – chceme dravce!

Intelekt, vzdělání a slovní zásoba

To, jakým mužům dáváme přednost, je velmi individuální – některé z nás zbožňují muže se „širokoúhlým“ slovníkem a květnatým projevem, jiné je zase z hloubi duše nesnášejí. Ani ženy, které dávají přednost spíše květnaté mluvě, nesnášejí dlouhé rozvláčné řeči, poučování a nudu. Ty, které intelekt přitahuje, se přesto s muži někdy rády oddají i planému tlachání. Toto je kámen úrazu mužů intelektuálů a rozumbradů všeho druhu – jejich kontakty se ženami troskotají na neschopnosti bavit se aspoň chvíli zábavně o obyčejných věcech.

Příliš mnoho cizích slov může některé ženy téměř urážet (když jde o trapné vytahování, anebo když mají mindrák z neznalosti); většina žen přehnané verbální snaživce neocení. Věřte tomu, pánové! Jazyk, jímž hovoříte, vás v našich očích rovnou někam zařadí; ať už je vaše slovní zásoba malá nebo velká, uvolněná či formální, ze dne na den s ní nic nenaděláte. A přehnaná snaha o chytrolínství nebo naopak slovník „od podlahy“ se vždycky pozná a vyzní trapně.

Vzhled a móda

Ženám pochopitelně záleží na tom, jak je muž oblečen a jaký má účes; obojí prozrazuje nejen jeho vkus, ale také sociální zařazení, od něhož se může odvíjet perspektivita vztahu. Nepotřebujeme maketu z výkladu Louise Vuittona, některé z nás dávají přednost drsnému kanadskému dřevorubci. Ženy mají ovšem rády muže, kteří mají svůj styl; to znamená, že v jejich oblečení i účesu lze najít jistý řád nebo záměr, jenž je sice v souladu s módními trendy, ale přitom je bezhlavě nekopíruje; vlastní styl obsahuje navíc osobité, slušící prvky.

Dále se nám líbí, když oděv i účes přirozeně respektují temperament muže i jeho postavu; dobře zvolený oděv nechává přiměřeně vyniknout přednosti a skrývá slabiny; extravagantní košile na povahově mírnějším mladíkovi či nedůstojně obtažený střih kalhot u korpulentnějšího chlapa může citlivou dívku odpudit tak silně, že mu nedá ani šanci, aby ji oslovil.

Pro poučení se hodí občas prolistovat módní časopisy; účes vybírat a oblečení nakupovat po poradě se svou sestrou, kamarádkou anebo s kamarádem, kterému to podle vás sluší víc než vám. I když přiznat si to může být někdy těžké. Nevhodně sladěné části oděvu, nedostatečná vytříbenost či nevkus v odívání jsou ale pro ženy stále snesitelnější než špinavý zevnějšek…

Osobní hygiena:

My, ženy, se shodujeme, že čistota těla a oděvu je základním předpokladem k tomu, abychom vůbec pokračovaly s mužem v konverzaci. Takže kontrolujte čistotu vlasů a všech částí oděvu, kdykoli opouštíte své domácí hnízdo! Tak, jako muži vyhledávají vonící ženy, ženy se zdaleka vyhýbají mužům, kteří páchnou; páchnoucích mužů se štítí, naopak rády, pochopitelně, setrvávají v blízkosti těch, kteří voní. Znám i příběhy nešťastné lásky, která prohrála v nerovném boji se smrdutýma nohama…

Nepomáhá ani aplikace nevhodných či laciných voňavek, příliš masitá strava, konzumace velkého množství alkoholu, intenzivní kouření atp. To vše lze poměrně snadno napravit a žena to ví: když zapácháte, naznačujete, že nemáte ponětí o tom, co žena potřebuje.

Vrcholně odporný (a to nejen pro ženy) je zápach z úst. Kdo si nehlídá čistotu zubů a zdraví ústní dutiny, je na ženy ještě příliš mlád, anebo už příliš stár; nekontrolovaný zápach z úst dokáže dokonale zničit jakoukoli schůzku a dokonce vztah. Radím to nerada, ale radím: dýchněte na důvěrného přítele či rodiče, a – pokud přežijí – zeptejte se, zda vám nesmrdí z úst; přistoupí-li na váš test, dozvíte se možná, že se to o vás všeobecně ví; zápach z úst má v bezvětří dostřel až několik metrů! U jednoho z mých kamarádů to byl podle jeho zjištění jediný důvod, proč ho ženy nemohly ani cítit a proč jej pořád pouštěly k vodě. A přitom stačilo poslat ho k zubaři.

Pohled na vaše ruce a nehty je také velmi výmluvný; ruce jsou prvním styčným bodem mezi vašimi těly – podáte jí ruku, pohladíte po vlasech… Špína za nehty není žádný důkaz, že jste schopni tvrdé manuální práce! Nemusíte provádět každý den manikúru, ale rozhodně si před každým setkáním se ženou ohlídejte, zda máte nehty pěkně zastřižené a zda za nimi nestraší šedá hmota nehtová – pro ženy je to velmi odpudivé.

Pamatujte: My, ženy jsme velmi vnímavé na to, čemu vy muži říkáte detaily. Jsme schopny odmítnout i velmi pohledného muže, pokud nedodrží výše uvedená pravidla. Nejen proto, že v nás vyvolá přímo fyzický odpor, ale také kvůli oprávněné obavě, že by nám udělal ostudu mezi blízkými a ve společnosti.

24.11.2010 12:10| autor: Lucie Elen
Více o tématu: účes

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist