Přichází zimní slunovrat a přináší naději a lepší zítřky. Co bys měla v tento den dělat podle tradic?

Zimní slunovrat tento rok nastane v úterý 21. prosince kolem páté hodiny odpoledne. Je to jeden z hlavních osmi ohňových svátků, které pochází z různých keltských, slovanských i jiných tradic. Názvy se liší, nicméně podstata přírody zůstává stejná. Přichází den obratu, kdy nastává nejdelší noc a nejkratší den. Zároveň se však od tohoto okamžiku začne den prodlužovat, a tak se symbolicky slaví návrat světla, které oznamuje naději a obrat k lepším zítřkům. A proto se nevzdávej svých snů, ale naopak buď vděčná za vše, co do tvého života přišlo a teprve vstoupí. Buď vytrvalá ve svých snech a věz, že se tvá přání splní.

zimni-slunovrat-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Zimní slunovrat 2021 aneb Znovuzrození Světla

Podle mayského kalendáře zimní slunovrat proběhne v den 1-Cimi-2-Manik (Jelen)-2. Den Jelena je mocný a silný duchovní den, a tak se vyplatí nejen zapálit svíčku nebo založit oheň v přírodě a tím vzdát úctu tomuto významnému dnu v roce a připomenout si svou životní vizi ve všech oblastech tvého života, ale zároveň i poděkovat za veškerou hojnost a dobro, které se nám v minulém roce dostalo. Čím více se zaměříš na vděčnost, tím více bude k tobě život štědrý a odmění tě nejen hmotnými, ale především duchovními dary.

Co se týká těla a hmotných záležitostí, zbav se veškerých věcí, které v životě nepoužíváš a k ničemu ti neslouží. Můžeš je darovat lidem, které máš ráda a u kterých tyto věci ožijí. Naučíš se tak štědrosti, která k tobě paradoxně přitáhne ještě více hojnosti, pokud tvé počínání nebude vypočítavé. V Keltské tradici se nazývá tento svátek Yule, což v norštině znamená „kolo“. Je to okamžik, kdy se Kolo roku zastaví a znovu se dá do pohybu. Symbolizuje návrat světla, a tak se zbav všech pochybností o nejisté budoucnosti a začni žít život, který sis vysnila. Bez obav rozdávej dary, protože čím více dáš, tím více k tobě přijde.

V rovině mysli je vhodný čas se zamyslet nad svým ideálním zaměstnáním. Jak vypadá práce tvých snů? Napiš si na papír podrobnou představu toho, jak vypadá tvé povolání snů. Dbej na to, aby se jednoho dne tvé povolání stalo i tvým posláním. Na své cestě se nevzdávej, přestože nyní nevidíš jasnou cestu. Počkej si na východ slunce, kdy den poprvé v roce bude o něco delší než noc. Přej si něco hezkého a věz, že se tvá přání splní, pokud budou pocházet z tvého srdečního centra. Můžeš do domu pověsit stálezelené rostliny, které symbolizují nekonečnost života. Jmelí představuje plodnost, cesmína odemyká srdce a břečťan přispívá k tomu, abys nesešla ze stezky, která vede k osvícení.

Co se týká vztahů, může dojít k hlubokým a převratným změnám, které mohou souviset s pochopením toho, že každý jsme jiný. Naše duše pocházejí z různých míst v nekonečném vesmíru, a tak občas můžeme narazit jak na velkou blízkost, tak na velké odcizení. Uvědom si, s jakými lidmi chceš opravdu trávit svůj čas, a pokud se ve svém partnerství momentálně trápíš, zkus vyhledat přítomnost moudrého muže nebo ženy, kteří ti dají hlubší vhled, který ti může mnohé osvětlit. Měj odvahu se svěřit se svými nejhlubšími strachy, které v přítomnosti zkušenějších mohou zmizet dříve, než řekneš švec.

V rovině ducha nastává významný čas, ve kterém může dojít k velkému obratu ve tvém životě. Zimní slunovrat oznamuje návrat sil světla, které od tohoto dne budou nabývat na síle. S tím přichází i naděje, která může být podporována bohatým snovým životem nebo zázraky každodenního dne. Pokud nemůžeš založit velký oheň, stačí jen malá svíčka. Vzdáš tím úctu jednomu z osmi hlavních ročních svátků, které se slaví po věky věků. Nauč se více vnímat posvátnou atmosféru, která je v čase kolem zimního slunovratu opravdu magická. Mohou přijít rozličné dary, které nemusí být na první pohled viditelné. Proto buď bdělá.

21.12.2021 2:00| autor: Robert Policar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist