chci-rozvod-352x198.jpg

Příběh čtenářky: Chci se rozvést, ale rodina ani přátelé s tím nesouhlasí

sex a vztahy

Rozvod je vždy těžká věc, a proto potřebujeme podporu hlavně rodiny, obzvlášť když jsou ve hře děti. Ale jak se nám svěřila čtenářka Monika (28 let), někdy jsou proti rozvodu všichni a my nemáme nikoho, na koho bychom se...

Diskuze

42 komentářů

  Hana K

  Hmmm…radit je těžké, když znám vyjádření jenom jedné ze zúčastněných stran. Kdybych si mohla vyslechnout i manžela, možná bych se dozvěděla, že Monika čekala, že se bude celý život vznášet v oblacích, pracovat se jí nechce, dokonce váhala i s početím dětí, aby nemusela slevovat ze svého pohodlí. A manžel když přijde unavený po celodenní práci domů a nesměje se od ucha k ucha, tak se prý „změnil“. Takže milá Moniko, manželství je o toleranci, kompromisu, ústupcích, o chápání druhého a hlavně o tom, že to všechno nebude jen o mně a podle mě!! Vím, o čem mluvím, jsem vdaná už 30 let a šťastně!

  Ať si najde nějakého milence a zůstane s tím prachatým. Bude tak mít prachy i pohlazení. Vyřešeno.

  Dita

  Měla jsem to podobné. jen s tím rozdílem, že to byl on, koho vyhodili i ze střední a byl rád za učňák. Ale byl galantní, milý, pohledný a moje rodiče si během chvíle doslova obtočil kolem prstu. Jenže takto to vypadalo velmi brzy po svatbě jen na veřejnosti. Za zavřenými dveřmi to byl hulvát, manipulátor, vyděrač a násilník(s tím posledním u mě narazil. Když mě uhodil poprvé, bolelo to ve výsledku víc jeho. nejsem z těch co rány nevrací, takže se omezoval jen na vyhrožování a opřihování rukou).
  Copak se mladá paní z článku skutečně tak hloupá jak se snaží naznačit? Svého muže přece zná, tak ví, kdy se jak chová. já si taky pozvala domů svoji matku a nachystala to tak, aby manžel nevěděl, že tam je… a věřte, rázem jsem měla podpory víc než dost. V dnešní době mobilů, počítačů a dalších technologií je takové odhalení grázla mnohem snazší.

  Dita

  Na druhou stranu může takto snadno zjistit, jestli je to opravdu takové jak to cítí, nebo jestli si jen něco nenamlouvá. Nemá co ztratit, dokud neudělá definitivní rozhodnutí.

  Ája

  Najděte si zaměstnání a ihned odejděte.Život s manipulátorem není možný,bylo by za chvíli ještě hůře.

  jana

  Utečte od něj !!!rychle!!Bude to jen horší.

  Věra

  Nikdo nemá právo dělat z druhého otroka a funkční doplněk do svého již zařízeného domu. Nevím, jestli jste si s manželem o Vašich pocitech a problémech v soužití promluvila, ale všichni musíme o své místo na slunci bojovat a tak zkuste nejprve zabojovat, pokud nedojde k nápravě, tak se tedy rozhodně netrápit ohledy a situaci razantně řešit. Život máte jen jeden a je jen Váš !

  Anděla

  Byla jsem ve stejné situaci. Rodina nesouhlasila a já kvůli dětem zůstala 18 let v domění, že se to spraví. Nespravilo, vše bylo čím dál tím složitější a nakonec po všech „obětech“ pro rodinu a děti jsem na to doplatila. Když jsem vážně onemocněla, tak za dobu mého pobytu v lázních se nestaral o děti, našel si jinou, roztočil s ní všechny naše společné peníze a užíval si. Já konečně dala žádost o rozvod. Sice mi zůstaly dluhy, děti a oči pro pláč, ale ze všeho jsem se postupně dostal. Teď jsem sice sama, už chlapům nevěřím, protože ten druhý byl ještě horší, ale už je mi dobře a jsem spokojená.

  JUDITA

  Zvážit pro a proti. Každé rozhodnutí je těžké a přeji Vám ten správný impulz. Okamžitě řešit, okamžitě odejít. Kde není důvěra a láska, svoboda a souznění, tam nemá smysl zůstávat. Přeji mnoho sil, nebojte se, vše krásné je před Vámi!

  Nela

  Okamžitě odejdi, i když to bude ze začátku těžké. Všechno se dá přežít, mám podobnou zkušenost s odchodem od manžela, kdy mi rodina nepomohla a otočila se zády. Přežila jsem!

  Ruth

  S manželem si o situaci promluvit a rozhodně se nenechat odbýt. Rada od maminky je jistě od srdce, ale upřímně, s manželem Moniky maminka nežije. S  druhým dítětem počkat. Rozvod volit až už jiná možnost nebude, což se mi teď tak nejeví. Nastoupit do práce, i kdyby měla jít pod šarži, to je základ nezávislosti a pak už bych počkala, co to udělá.

  Ivana

  Jestli je to ten muž na obrázku v článku,tak bych ho rozhodně neopouštěla:-)!
  Ale ne,vážně.Někdo dělá z prdu velblouda.Zničí něco,co by při troše snahy docela dobře fungovalo a za pár let vzdychá a dívá se zpět s úplně jiným pohledem.Protože co si budeme povídat,všude je něco.Jeden je lenoch a nemakačenko,druhý se otočí za každou sukní,třetí pije atd.atd.Ve vztahu je nejdůležitější,pokud jsou v tom děti,aby otec dovedl rodinu zabezpečit.To,jestli si mě všímá či nevšímá je podružné,týká se to jen mě a ne mého dítěte.Každá máma chce,aby se její děti měly dobře.Takže..jestli nedává Monice peníze,ke všemu si jí nevšímá,není důvod,aby zůstávala.Ovšem na druhou stranu,až bude sama s dítětem,tak si také nebude moci vyskakovat.Ale možná,že za ten klid to stojí…

  Anna

  Utect. S dvema detmi to bude jeste tezsi. Utect a hned.

  Alena

  Červená knihovna, které ještě někdo věří, směšné a  trapné články.

  Symina

  Nevím kolik vám je, ale „“život píše romány““ – chudák holka!!!

  SandraN

  Mladá paní kápla na manipulátora, schovaného za pěkný dům a dobrou práci. Oč líp by jí bylo s jakoukoli bývalou známostí! Rodina má povinnost ji podpořit a pomoci jí. Jasně a stručně bych jim vysvětlila, že dostávám příděl, z něhož nevyjdu, je to pokus o závislost a izolaci člověka, že se ke mně manžel nechová pěkně a že to nechci dovést do stádia týrání fyzického a naprosté izolace od ostatních. Taky by si mohla nahrát manžela na mobil, aby jí uvěřili. Okamžitě bych si našla práci a než si najdu i bydlení, nastěhovala se k rodičům. To, co ji čeká, není život, ale zlatá klec s tyranem.

  Alena

  Každý si udělá život podle sebe, tečka.

  hony01

  Co nejdříve se rozveď. To co Ty prožíváš je psychické týrání. V životě se všechno dá zvládnout, byť to na začátku tak nevypadá. Pokud dobře vydělává musí Ti přispívat na alimentech nemalou částkou, s kterou určitě vyžiješ. Jsi mladá a život máš před sebou, tak proč si nechávat ubližovat. Žiješ jenom jednou a pro dítě to bude určitě lepší, než žít v takovém vztahu, kde Tvůj muž je despota.

  Alena

  1) dnešní mladí nic nevydrží, 2) Vaše rady jsou směšné, 3) každý to má tak, tak si to nastaví, 4) že stále věříte těmto blábolům tady, to vypovídá o Vaší inteligenci.

  Symina

  Tohle co píšete svědčí spíš o vaší „“inteligenci““ !!!!

  Tom

  Jj… A když se rozvedeš tak na alimentech dostaneš stejný prd jako na rodičáku s kapesným, jen k tomu musíš připočíst ještě platbu nájemného a všech blbin kolem. A děckám prachy nestačí, s nimi je třeba i strávit čas. Takže než bude malej pětiletej, neutáhneš bez další pomoci HPP aniž by jsi podělala vlastní dítě. A to se bavíme jen o základních potřebách.

  Eva

  taky se rozvádím, sice z jiných důvodů, mám 2 děti,hypotéku,.Po létech váhání jsem na sebe hrdá že jsem to udělala.ze začátku jsem taky neměla podporu ve svém okolí,ale jak se časem začali potíže stupnovat a já se rozvádím,rodina mě podporuje.Chce to sebrat odvahu a udělat první krok,je to moc těžké ,ale nelituji.Než žít v nefunkčním vztahu a trápit se..podotýkám že se rozvádím po 20letech vztahu a 16 letech manželství.Držím palce a hlavně odvahu!

  Bob

  Větší píčovinu jsem nečetl, dobrá pohádka

  Hanka

  Je to celý divný. Jde mi z toho mráz po zádech. Smutné že paní nemá oporu ve vlastní rodině. Ovšem kdyby se rozvedla, určitě by se její rodina přiklonila na její stranu. Rozvod rozhodně ano.

  Věra

  Peníze,kravata…další nemá v restauraci na útratu…peníze štěstí nezaručí,jsou třeba…ale…jsou to pouze šustivé papírky.Na to holky slyší…natož mámy,které chtějí mít dceru pěkně zaopatřenou.Tak holka vydrž,pokud jsou prachy cílem života,já bych to nedala.A co si myslí ostatní,by mi bylo úplně jedno.Je to můj život.

  Ivana

  Peníze štěstí nezaručí?Mě tedy jo!Zažila jsem doby,kdy nebylo na chleba a rozhodně jsem nebyla šťastnější než teď,když mám i na chleba se šunkou.Peníze jsou jednou z nejdůležitějších věcí.I když si za něj zdraví nekoupíte,rozhodně si ho můžete díky penězům hodně vylepšit.

  Jana

  Souhlas s Polly,má vlastní zkušenost,rodiče vše přehodnotí a uvidíte,že vše zvládnete. Moc držím palce a věřte si.

  Okamžitě odejít. Tak začíná psychické týrání a na fyzické nebude dlouho čekat.

  Hanka

  Marcela

  něco podobného mám doma,manžel by mi snesl modré z nebe,ale nikam nesním a nikdo nesměl k nám.Tak jsem si s ním promluvila,nikam to nevedlo,tak jsem si přes internet našla práci,šla na pohovor,práci dostala.Syn chodí do místní ZŠ a já pracuji na jednu směnu ve státní správě.Mám svůj příjem a doma,po počátečním hrobovém tichu,i manžel uznal,že to bylo přitažené za vlasy,že to nebylo správné,mne držet doma.A myslím si,že se zvedlo i mé sebevědomí.
  To je má zkušenost.Ale vše je individuální.

  Alena

  To jsou příběhy, pohádka hadra. Děláte si tady z nás ovce?

  Soňa Hyská

  Taky jsem pro to, aby Monika odešla a rozvedla s tím uzurpátorem.
  Navíc – jelikož on je výdělečně činný a to tak, že (dá se to tak říct) je bohatý, může žádat o alimenty i na sebe jako manželku a na dítě bude moct žádat o hodně vysoké alimenty, takže si bude moct pronajmout odpovídající bydlení.
  Držím pěsti..

  Anna

  Soňo, jen aby něco dostala!
  Moje dcera utřela nos, měla milionáře, tchán miliardář!
  A to po 22 letech manželství s dítětem.

  Ivana

  Když nebude chtít,nedá jí nic!Když bude platit 1 500kč měsíčně,tak bude ještě ráda,holka:-).

  Vladimír

  Jasně, hned jak něco nejde hned nebo se objeví problémy tak je moderní utéct.
  Rozhodně bych nejdřív zkusil říct jen naoko že odejdu nebo i na chvíli odejít aby se manžel chytil za nos. Myslím že vás má moc jistou. Ukažte mu trochu drápky. Musí se bojovat a ne to vzdávat…

  hony01

  Tu nejde o to jestli je to moderní, ale nikdo nemůže druhému přikazovat, každý člověk je svobodný a ten druhý jej musí tolerovat! Jinak je to psychické týraní a v tomto případě je to názorný případ a nejlepší způsob co nejrychleji utéct. Znám to z vlastní zkušenosti a odešla jsem až po 14 letech. Teď bych byla chytřejší, povaha člověka se nezmění ať již slibuje cokoli.

  Polly

  Moniko, utečte. I kdybyste u rodiny a přátel podporu nenašla, pořád existují azylové domy – jasně, nebude to lehké, ale vše si promyslíte, najdete pomoc a odrazíte se ode dna. Hlavně ale budete vnitřně volná a s nadějí na nový začátek. V tomto manželství za pár let vnitřně umřete – manžela začnete nenávidět, rodinu a přátele taky za to, že vám nevěří a nepřímo vás nutí setrvávat v tom, kde jako žena nejste šťastná. Nešťastné bude i vaše dítě, pokud o něj partner už teď nejeví zájem, a nejeví-li zájem ani o vás, je pravděpodobné, že bude silně negativně ovlivněno nestabilní rodinnou atmosférou. Začněte znovu krok za krokem. Bude to těžké a půjde to pomalu, ale až se jednou podíváte zpět, možná nebudete vydělávat milióny a jezdit na dovolené k moři, ale budete spokojená, silná, soběstačná, se šťastným dítětem a věřím, že i partnerem, který vás bude mít rád. Teď ale musíte mít ráda hlavně sama sebe. Nemyslete si, že jste sobecká, i když to z mnoha stran uslyšíte – láska k sobě samotnému je přece základ. Chcete to nejlepší pro sebe a pro vaše dítě. Pokud o něj začne jevit otec zájem, samozřejmě mu to umožněte, ale vy sama si začněte budovat nový život bez něj.

  jitka

  naprostý souhlas,lépe se to ani nedá napsat.

  Marta

  Souhlasím. Odejděte, dokud je čas. Pokud máte takové velké problémy již po krátké době a manžel se jeví jako studený psí čumák, vezměte nohy na ramena a pryč od něho!

  Libby

  Mate pravdu, ale ukvapenost neni na miste. Predevsim je dulezite najit si nejakou praci, treba i tajne. Pokud se proti pani obrati rodice, tak od nich nemuze cekat ani financni podporu. Nez se vyridi rozvod a vsechno kolem nej, muze to trvat dlouho a bez penez to nejde. Kazdy z nas delame chyby, ale tu nejvetsi vidim v tom, ze prestala proste chodit do prace a byla zcela zavisla na manzelovi. Tim nad ni ziskal urcitou vyhodu a moc. Pravdepodobne to bude slaboch, ktery presne takovou zenu potreboval, aby ji mohl ovladat.

  tnt

  …a dokonce mi dával tak malé příděly peněz, že jsem s tím … vystačila.. Myslím, že to mluví za vše,…

  František

  Můj názor je takový/ z vlastní zkušenosti/,že pokud vztah nefunguje a udělal jsem maximum pro jeho záchranu,tak rychle pryč.Uleví se Vám a pokud Vás mají rodiče rádi od srdce pochopí to.Pokud Vás nepodpoří tak jsou sobci.

  Jiří Novotný

  A utéct z manželství s dítětem a naložit se k rodičům není sobectví ?

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde.

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "povoleno cookies", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím" souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít

TOPlist