Překvapení: Nicole Kidman je čerstvou maminkou!

Jsou to sotva tři týdny, co se oscarové herečce Nicole Kidman narodila druhá holčička. O příchodu nového přírůstku do rodiny přitom nikdo netušil. Nicole neměla žádné bříško… a ani nemusela do nemocnice. Malou Faith Margaret přivedla na svět náhradní matka.

Holčička, vyvinutá z buněk Nicole Kidman a zpěváka Keitha Urbana, se narodila 28. prosince v Nashvillu. Slavní manželé její příchod utajovali do poslední chvíle. Ještě při nedělním vyhlašování Zlatých glóbů na sobě nedali znát, že jsou čerstvými rodiči. Nakonec museli s pravdou ven. Dříve nebo později je někdo s miminkem uvidí a určitě je lepší přiznat všechno oficiálně hned, než pak čelit lavině dotazů a přihlouplých spekulací. „Naší rodině bylo opravdu požehnáno a jsme vděční, že nám byl seslán dárek v podobě malé Faith Margaret,“ uvádí se v rodinném prohlášení. „Žádná slova nemohou popsat vděk, který bychom rádi vyjádřili všem lidem, jenž nás celou dobu podporovali, hlavně pak naší náhradní matce.“

Nicole Kidman mívala s otěhotněním potíže. S Tomem Cruisem usilovala o vlastní dítě deset let, ale marně. První plod potratila na konci devadesátých let a podruhé otěhotněla ironií osudu jen krátce předtím, než ji Tom opustil. O miminko ale ve třetím měsíci opět přišla. Adoptivní děti Isabella a Conor se vídají spíš s otcem a Nicole už jednu dobu ztrácela naději, že by se mohla stát opravdovou maminkou se vším všudy.

Nakonec se jí přání vyplnilo. Ve 41 letech porodila první vlastní dítko, holčičku Sunday Rose. Drsňák Keith Urban byl zřejmě pro Nicole osudovějším partnerem než uhlazený Tom Cruise. Nyní si k ní „objednali“ sestřičku. O přirozenou metodu se už ani nepokoušeli. Zaplatit si náhradní rodičku není z morálních důvodů v řadě zemí povoleno, hollywoodské hvězdy nicméně k tomuto řešení čas od času přistupují. Koneckonců, mají na to penízky… Připomeňme si ty nejslavnější:

Hrdinka Sexu ve městě Sarah Jessica Parker se s partnerem Matthew Broderickem radují z dvojčátek Marion a Tabithy, která přišla na svět rovněž díky náhradní matce. „Vidět své děti poprvé, aniž bych je porodila… ten prožitek se podobá zpomalenému filmu. Jako kdyby všechno okolo najednou zmizelo, svět ztichl a nic jiného neexistovalo,“ vylíčila Sarah Jessica první setkání se svými miminky.

Rovněž dvojčátka, tentokrát chlapečky, si nechal náhradní matkou odnosit popový zpěvák Ricky Martin. Hošíci Valentino a Matteo oslaví letos v srpnu třetí narozeniny. „Adopce byla také možnost, ale příliš komplikovaná a trvalo by to déle,“ vysvětlil Ricky důvod, proč se rozhodl pro dítka s vlastními geny. Otcovské role se zhostil zodpovědně a odmítá platit chůvu. „Mám osobní astistentku, která mi pomáhá, ale jsem to já, kdo jim vyměňuje plínky, kdo je krmí, koupe a uspává,“ pochlubil se zpěvák.

„Průkopníkem“ využívajícím cizí ženu pro odnošení svých dětí byl mezi celebritami král popu Michael Jackson, který byl s náhradní matkou prvních dvou potomků dokonce nakrátko i ženatý. Biologický původ Prince a Paris je však dosud zahalen tajemstvím. Jacksonovy spermie byly zřejmě použity jen v případě třetího dítěte, Michaela II. Blanketa. Alespoň to tvrdil zpěvák, který si pravdu o biologických rodičích svých dětí odnesl do hrobu.

20.1.2011 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist