Pravidla vztahu na pracovišti: Co ano, co ne?

Podle amerického průzkumu zhruba 40 procent lidí někdy prožilo románek na pracovišti. Není se čemu divit – v práci trávíme přes osm hodin denně a pravděpodobnost, že za tu dobu nějaká ta jiskra přeskočí, je pěkně vysoká. Jak si ale užít zamilovanost, a přitom zachovat profesionalitu?

1. Udržet vztah v tajnosti… Ano!

O vašich významných pohledech si možná už štěbetají i vrabci na střeše, i když jste s kolegou v té posteli ještě ani neskončili. Přesto o svém začínajícím vztahu nežvatlejte před ostatními. Zejména nadřízení by se mohli obávat, že se kvůli růžovému obláčku okolo hlavy nebudete soustředit na svou práci. Navíc, co když vztah nedejbože skončí stejně rychle, jako začal? Nevyhnete se drbům, že vás kolega jen využil jako jednorázovku… Něco jiného je, pokud jste spolu už delší dobu, zasnoubili jste se a plánujete rodinu. Potom už samozřejmě svůj vztah dát na vědomí můžete.

2. Muckání u kopírky… Ne!

Dotyky, pusinky a láskyplné pošťuchování si nechte na chvíle v soukromí. Sami byste se také cítili nepříjemně, kdybyste u kopírky narazili na muchlující se pár. Za určitých okolností by se navíc muckání na pracovišti dalo vyhodnotit jako sexuální harašení. Jde sice o vzájemnou záležitost, ale obtěžováno je celé okolí.

3. Rande na firemní náklady… Ne!

Milenec na pracovišti není obchodní partner a soukromá večeře s jeho osobou se opravdu nedá zapsat jako firemní náklad. Myšlenka je to lákavá, ale pokud by se to provalilo, šéf by to označil za jasný podvod.

článek

4. Separace od kolektivu… Ne!

Pochopitelně chcete trávit se svou láskou každou volnou chvilku a připadá vám přirozené, že by vám ostatní měli dopřát kapku soukromí. Jenomže v pracovním prostředí se musejí rozvíjet všechny vztahy v týmu, aby byl tento dostatečně produktivní. Proto žádné osamocené rauchpauzy ve dvou, koukejte se družit i s ostatními kolegy!

5. Zůstat střízlivi na firemním večírku… Ano!

Možná se vám na firemní večírek ani nechce a raději byste strávili večer v kině. Je ovšem slušnost dorazit a netrhat partu. Pokud chcete udržet vztah v tajnosti, budete se muset hodně ovládat. Dejte si jeden drink a po zbytek večera se držte nealka, jinak vás okolo půlnoci kolegové přistihnou polonahé pod stolem. Jestliže spolu chcete strávit noc, pošlete svého milého napřed a sama odejděte až za dvacet minut po něm.

6. Zprávičky v e-mailové poště… Ne!

Najít poránu sexy zprávu od kolegy v Outlooku vás jistě dobře naladí na celý den, ale dejte pozor: firemní e-maily si může přečíst každý administrátor sítě a kromě toho samozřejmě také šéf! Aby se pak vaším intimním životem nebavila půlka firmy!

Foto zdroj: profimedia.cz

29.9.2014 12:00| autor: Libuše

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist