Pravidelný půst ocení vaše tělo i mysl. Jak se správně postít?

Pravidelný půst ocení vaše tělo i mysl. Jak se správně postít?

smoothie-pust-titulka-1100x618.jpg Zdroj: www.komparito.cz

Co je to půst

Půst si oblíbili již naši předkové. Nejčastěji se půst držel před VánocemiVelikonocemi. Nejednalo se ale o hladovění. Lidé ze svého jídelníčku vyškrtli především těžká jídla, maso a alkohol. Tento zvyk měl také duchovní rozměr. Oproštění se od jídla umožňovalo věnovat se více vlastním myšlenkám a rozjímání nad životem.

Zásady držení půstu

Během období půstu je třeba dbát na dostatečný příjem tekutin. Pijte především čistou vodu, neslazený čaj a ovocné šťávy. Ovocné šťávy a smoothie si dopřejte kdykoliv, nejen během období půstu. Pořiďte si domů kvalitní smoothie maker a vyrobte si zdravou a rychlou svačinu. Jak si vybrat ideálního kuchyňského pomocníka zjistíte na webu Komparito.

Jak dlouhý půst zvolit

Jak dlouhý půst zvolíte je čistě na vás. Pokud s půstem nemáte zkušenosti, začněte zlehka. Ideální je šest dní jídla a sedmý den půst. Den bez jídla by vám měl vyjít ideálně na víkend, kdy můžete více odpočívat a věnovat se svému tělu. Pokud je vám to příjemné, postupně období půstu prodlužuje. Časem se dostanete třeba až na měsíc bez jídla.

Přerušovaný půst

Příjemnou alternativou dlouhodobého půstu je přerušovaný půst. O co jde? Nejčastěji se jedná o 16 hodin půstu a 8hodinové okno pro jídlo. Popřípadě 14 hodin půstu a 10hodinové okno pro jídlo. V takovém případě vynecháte nejčastěji snídani a začnete až obědem. Kalorický příjem se u přerušovaného půstu nemění.

Je půst vhodný pro každého

Půst je zdraví prospěšný, ale nehodí se pro každého. Půstu se vyhněte v těhotenství, při kojení nebo pokud trpíte podváhou. Delší období bez jídla není také vhodné pro staršínemocné osoby.

25.8.2021 10:38| autor: Komerční perezentace
Více o tématu: zdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist