Praktické řešení pro malé prostory kuchyně a jídelního koutu existuje!

Máte malý byt a zoufáte si, že zde nemůžete důstojně stolovat? Bojíte se, že nedokážete náležitě uctít vaše návštěvy? Jste nervózní z cen nemovitostí ve vašem okolí a obáváte se, že si větší prostor prostě nemůžete dovolit? Podívejte se společně s námi na tipy a triky, jak uspořádat jídelní kout na velmi omezeném prostoru. Řešení totiž existuje.

Bojujete o prostor v kuchyni a obývacím pokoji? Existuje řešení

Jedním z problémů, které se zákonitě objevují v menších bytech, je samozřejmě i nedostatek prostoru. Naštěstí však existuje řada triků, které dokážou cenný prostor efektivně ušetřit. Někdy je to boj doslova o decimetry, ale podstoupit tuto bitvu se jistě v konečném výsledku vyplatí pro každého. Jedním z prostorů, který bývá velmi náročný na počet kusů nábytku, avšak nemusí disponovat potřebnou rozlohou, je pak kuchyň, jídelna a obývací pokoj, které často tvoří dohromady pouze jedinou místnost. Nad tímto uspořádáním však není třeba lámat hůl, jedná se o běžný atribut dnešní moderní a finančně náročné doby, kdy bohužel prostorové velkorysosti našich praprarodičů již trvale odzvonilo. Z tohoto důvodu se však nikdo nemusí cítit nijak ošizený.

Je-li také vaším případem, že musíte kuchyňský kout, jídelní prostor i obývací sféru umístit do jedné místnosti, je namístě uvažovat skutečně nad každým kouskem plochy. Jednou možnou taktikou je náhrada klasického jídelního stolu s židlemi barem společně s přídavnými barovými židlemi. Tím totiž dojde k výrazné prostorové úspoře a nemusíte se poohlížet po výhodné koupi nové nemovitosti.

Barové sezení nemusí být vůbec nepohodlné!

Barový stůl a barové židle mohou někdy asociovat pocit domnělé nepohodlnosti, ale vůbec tomu tak v praxi nemusí být. Barový stůl může tvořit část kuchyňského prostoru v rámci tzv. ostrůvku, takže jej lze mimo stolování využít i pro přípravu jídla či uložení potřebných surovin. Barové židle pak mohou být vybaveny pohodlným polstrovaným opěradlem a pohodlnou i měkkou sedací částí. Vaše nohy při sedu pak mohou spočívat na příčkách, takže sezení může být skutečně komfortní. Navíc lze při koupi zvolit z mnoha barevných odstínů, takže vše může být sladěno tak, že opticky prostor splyne i s barvou a designem kuchyňské linky a nebude docházet k vizuální roztříštěnosti. Prostor lze finálně doladit i vhodně zvolenou barvou stěn, takže pak budou naplněny všechny vaše potenciální i velmi silné estetické nároky na daný prostor. Tímto sezením pak dokážete uctít i každou návštěvu.

Na výběr je i z široké škály materiálů a nelze s jistotou říci, který materiál je vhodnější než druhý, vše má své výhody i nevýhody. Určitě se však vyplatí investovat do kvalitní kovové konstrukce barových židlí, tak aby vydržely s naprostou spolehlivostí i dlouhodobé užívání. Stejně tak je vhodné zvolit i jejich kvalitní povrch, který nemusí být pouze kožený. Je však vhodné sázet na měkkost, pohodlnost i prodyšnost. Nezapomeňte také na případnou potřebu čištění povrchu, takže zvolte materiál, který je snadno omyvatelný, eventuálně můžete zvolit i variantu umístění pratelných chráničů, které v pravidelných intervalech vyperete v automatické pračce.

Plánovat se vyplatí

Vzhledem k tomu, že ve většině případů se jedná o boj o každý decimetr vašeho bytu, jak již bylo několikrát zmíněno, vyplatí se jistě vypracovat si důkladný prostorový i ergonomický plán. To je s ohledem na malý prostor více než nutné. Na internetu je k dispozici dostatek plánovacích programů ke stažení zdarma, můžete však pro jistotu zvolit i placenou variantu či oslovit některého z odborníků. Investice tímto směrem se jednoznačně vyplatí, protože tak nastupujete cestu k řešení, které nebude obsahovat případné logické chyby, kterých byste se vy sami eventuálně mohli z důvodu nedostatečné znalosti všech detailů dopustit.

Odborník vám dokáže s jistotou říci, jaké jsou minimální prostorové nároky, a můžete vytvořit i typizované modely pro stolování ve standardním počtu členů vaší domácnosti a pro stolování v případě větší návštěvy, která se však objeví pouze čas od času. To vše se pak vezme do úvahy při formulování jednoznačného závěru. Jak se říká: dvakrát měř, jednou řež, což platí i v tomto případě. Investovat do efektivního plánování se tak jednoznačně vyplatí.

Pokud máte návštěvy pouze velmi omezeně, nemusíte na ně ve standardním uspořádání stolovacího prostoru příliš pomýšlet. Můžete tak zvolit přídavné řešení, kdy si pořídíte skládací, avšak pevný stolek společně se židlemi, které pouze pro potřeby této návštěvy rozložíte například na ploše vašeho obývacího pokoje. Nemusíte tak totiž standardně naddimenzovávat prostor vašeho obvyklého stolování, když nebude během běžného provozu adekvátně využíván. I takové řešení je možné a nikdo se nebude cítit ošizený. Záleží totiž jen na vás!

28.11.2018 12:00| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: stolování

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist