Poznala jsem se s mužem, který mne okouzlil…

Ahoj,prosím o jakési nakopnutí nebo pochopení toho,co nechápu.Před třemi lety jsem se poznala s mužem,který mne okouzlil,ale náš vztah se rozvíjel velmi pomalu,protože on byl velmi opatrný a citově velmi chladný.Vždycky říkal,že si to nese z minulého vztahu,se starší ženou,která měla i dítě a on se prý s tím koncem špatně srovnává.Já do té doby měla skvěle placenou práci a sama jsem si v klidu utáhla byt za 9000 Kč měsíčně.Každopádně po půl roce kupoval byt ve městě kde žil a nabídl mi,že mohu jít bydlet k němu.Opustila jsem práci,svůj pronájem,přátele a šla do „neznáma“ za ním.Práci jsem našla,sice za mnohem menší peníze než na jaké jsem byla zvyklá,ale stačilo nám to.Všechno bylo krásné,náš vztah byl krásný,našla jsem i pár přátel,ale veškerý volný čas jsem trávila s ním.Nakonec mi po třech letech jen tak z ničeho nic oznámil,že ho náš vztah vysál z energie a že už nechce pokračovat dál.Musím podotknout,že jak byl náš vztah pěkný,tak to zas na druhou stranu stále vázlo v intimitě,sex jednou za čtvrt roku pro něj byla jen pětiminutová povinnost,ale já ho milovala a překousla to.A najednou jsem zjistila,že opět poznal starší ženu a úplně se zbláznil.Začal se ze dne na den chovat jinak,nedokázal se mnou o ničem normálně mluvit jako dřív,ale nabídl mi,že u něj v bytě můžu zůstat jak dlouho budu potřebovat,abych si v klidu našla nové bydlení a práci.Jenže já v tomhle městě kde nikoho vyjma pár kolegyň nemám bez něj zůstat nechci,sama na pronájem už nemám,nevím co dál.Nyní ,mi po třech měsících našeho dále společného soužití oznámil,že mi dává ultimátum do konce února na vystěhování.Já mám v jeho bytě veškerý nábytek,prostě úplně všechno,takže když odejdu,zbude mu jen postel a stolek pod tv.Ale já nevím,jestli se mám vrátit zpět do rodného města nebo si najít něco tady.Ke všemu jsem zjistila,že se všemi svými bývalými přítelkyněmi se rozešel bez jakéhokoliv varování,prostě se sbalil a odešel.Ale teď nemohl.V našem vztahu mu vadilo,že si nenajdu přátele,že na něm visím,že bych měla zhubnout.Tři měsíce od rozchodu utekly,já zhubla 17 kilo,začala jsem si tady užívat ,všechny pozvání a akce už nesabotuju,ale vyrážím se bavit a starám se sama o sebe a mám pocit,že ho to vytáčí do nepříčetnosti,protože tohle přesně chtěl dřív,dokud jsme byli spolu,ale já to přehlížela.Chtěla bych,aby se vrátil,moc mi chybí.Starám se o něj dál:uklízím,peru,žehlím mu věci,jen nákupy a vaření si jedeme každý zvlášť.Novou známost s tou starší ženou mi dosud nepřiznal,ale vím víc než jistě,že je.Ale tráví s ní jen pár dní o víkendu v měsíci.Nevím co dál,nevím,co si myslet,nevím co je teď nejlepší…Jak to vidí chlap? Děkuji L.

Odpověď

Ahoj,
tak to ti není co závidět. Já vím, že nejde vzít špatné rozhodnutí zpět, ale to je život. Určitě jsi měla jiné představy, když jsi opouštěla svůj byt a svoje město. Možná je lepší, že ti oznámil tu hloupou výmluvu, že ho váš vztah vysál teď, než kdybyste měli mimčo a to by potom bolelo o hodně víc. Jednoduše jsi měla smůlu, že jsi potkala takového chlapa. Na tvém místě bych mu přestal dělat služku (úklid, praní, žehlení a další domácí práce) a pokud tě v tom městě nic nedrží, tak bych se vrátil tam, kde ti bylo fajn a měla jsi hromadu kamarádů a přátel. Musíš to brát jako nepovedený vztah a určitě bych na tvém místě nebojoval o jeho návrat, protože je na sto procent jisté, jak by to dopadlo. Ono mu to časem dojde, o co přišel, ale to musíš být silná a ani v koutku duše si nepřipustit představu, že by to mohlo znovu klapat. Možná ano, ale třeba jen půl roku a opět se objeví nějaká starší žena, která ho uhrane a budeš řešit stejný problém.

6.3.2019 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist