Potvrzeno: Při sexu se hubne nejlépe

Vědci opět dokázali, že pravidelná sexuální aktivita pomáhá se shazováním přebytečných kilogramů mnohem lépe než kdejaká dieta. Ovšem, není sex jako sex 🙂

Také jste si dala na Nový rok předsevzetí, že zhubnete, přestanete se cpát sladkým a začnete cvičit? Nemusíte se ale stresovat, protože vědci opět dokázali, že lékem na všechno je pravidelný a vydatný sex.

Podle nové studie je průměrná soulož stejně efektivní na spalování tuků jako jedna návštěva posilovny. Tak, ono asi hodně záleží na tom, co si pod pojmem „průměrná soulož“ představujete… Asi to nebude zrovna typ „šup sem – šup tam“, ale pokud u toho ráda vystřídáte pár poloh, nenecháváte všechno na chlapovi, chvílemi převezmete iniciativu a pěkně se do toho „vložíte“, máte vyhráno.

Nejde ale jen o spalování energie při napínání a stahování všech ožných svalů. Souvisí to totiž i s hormony a člověk, který žije sexuálně aktivně je prý méně náchylný k obezitě než člověk nesouložící. Koukejte se proto udržovat ve formě 😉

A kolik sex spotřebuje energie?

Když to zjednodušíme, zprůměrujeme a převedeme na úbytek tělesného tuku, tak po jedné souloži zhubnete průměrně o 20 gramů. Ale stejnou porci vám ukrojí také důkladná milostná předehra – což je skvělý argument, kterým můžete svého drahého přesvědčit o důležitosti jejího nezanedbávání. Svlékání také spálí dost energie, ale mnohem účinnější je ho provádět jednou rukou – to zhubnete asi 15 gramů, třikrát víc než když partnera svlékáte oběma rukama.

Samotný orgasmus ukrojí z vaší hmotnosti jen asi 5 gramů a tady jsme oproti mužům ve výhodě – náš orgasmus dokáže spotřebovat asi dvojnásobek. A máme tady další pádný argument 🙂 jestli vás chce mít stále štíhlou a atraktivní, měl by se pořádně snažit! Energii vyžaduje samozřejmě i masturbace, která vám pomůže zhubnout přibližně 15 gramů.

Mohlo by vás zajímat:
10 důvodů, proč souložit v přírodě
Vedlejší účinky léků: Orgasmus při zívání
7 důvodů, proč může být masturbace lepší než sex

Nevěra je rovněž velmi energeticky náročná. Zejména pokud se octnete v situaci, kdy se musíte dát na úprk. To se asi týká víc mužů – pokud musí amant utíkat před předčasně dorazivším manželem své milenky, taková nevěra mu pomůže zhubnout klidně i 75 gramů. Takže, až váš manžel začne zůstávat dlouho v práci a do toho vám ještě hubnout před očima, možná se trochu zamyslete…:-)

Teď si to celé můžete sečíst a pronásobit a hned víte, co všechno musíte tento rok udělat, pokud jste si dala předsevzetí, že letos zhubnete 10 kilo.
(Ehm, při 50 gramech za jednu pořádnou soulož s orgasmem se to rovná příjemným 200 hezkým nocím v roce. Tak to abyste pomalu začli 🙂

Připraveno ve spolupráci s Prochlapa.cz

14.2.2012 12:00| autor: Adéla

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist