Porotci ze Superstar pod drobnohledem: Rytmus

Říká si nejlepší hudebník Slovenska. Superstar ho v podstatě nezajímá, do její poroty zasedl hlavně kvůli tučnému honoráři. Slovenský raper Rytmus neočekává, že skrze pěveckou soutěž objeví zvláštní talent. Soutěžící ho prý nemají čím překvapit.

Drsnost textů a přímé vyjádření pocitů z nepříjemné reality k rapperům patří. Nějaká taková osobnost, která by v každé odrapované sloce použila aspoň třikrát slovo „vy..baný“ a „pi..a“, nám v Česko-Slovensku chyběla. Namyšlený jako Kanye West a sprostý jako Eminem, s těmito vlastnostmi se v bezkonkurenčním prostředí rázem stanete místním králem hip hopu. Rytmus je ale ve srovnání se světovými extrémy vlastně slabou kávou.

Tak třeba Kanye West o sobě tvrdí, že je nejlepším muzikantem všech dob a sám sebe prohlašuje za Krále, přímého nástupce Michaela Jacksona. Rytmus se skromně považuje za jedničku pouze ve slovenském regionu. Eminem ve svých textech vraždí vlastní matku a zahrnuje ji sprostými nadávkami. Rytmus své mamince naopak napsal tklivé vyznání lásky. „Dakujem za vsetko ze si ma vychovala, dakujem za tie tazke chvile mami ked si pri mne stala,“ mňouká Rytmus vděčně.

Přesto ho řada lidí nemůže vystát pro jeho vulgární projev a zdánlivou nabubřelost, se kterou vystavuje na odiv diamantové hodinky a pětiseteurové bankovky. „Nedělám nic zlého. Zlé věci páchají zloději, vrahové, mafiáni,“ obhajuje se Rytmus, vlastním jménem Patrik Vrbovský, který navíc ani nepije a nekouří, a tak by vlastně mohl jít mládeži příkladem. „Vím, že starším lidem se moje hudba nemůže líbit. Ale pro ně ji ani neskládám. Dělám hudbu a texty pro takové lidi, jako jsem já sám.“ Když se někomu jeho tvorba nelíbí, tak ať ji neposlouchá. To je zpěvákovo krédo.

Česko Slovenskou Superstar tak trochu pohrdá. Daleko více obdivuje lidi, kteří něco dokázali od píky. „Takový člověk má zákonitě svůj příběh, může o něm zpívat. Ale těžko se dá zpívat o tom, že jste byl v sedmnácti televizní SuperStar,“ vysvětluje svůj postoj Rytmus. On sám vyrostl v paneláku na ošuntělém sídlišti a svoje místo na hudební scéně si musel vybojovat vlastní dřinou. V duchu se stále považuje za “obyčajného chalana” a jízdu v luxusním voze si užívá jednoduše proto, že si to může dovolit a má z toho radost.

Bude zajímavé pozorovat, jak se s jeho svéráznou image vyrovnají televizní stanice – Superstar nesledují jen Rytmusovi fanoušci, zvyklí na jeho obscénní narážky a vulgarismy. „Vypadáš, jako kdyby ses týden nevys..l,“ přivítal úspěšný rapper jednoho ze soutěžících. A to je teprve začátek. Bude-li to takhle pokračovat dál, Nova s Markízou budou muset vystřihávat a pípat jak o život, jinak jim budou hrozit mastné pokuty od přísných Rady pro televizní vysílání.

A jak působí rapperova absolutní upřímnost na vás?

11.3.2011 12:02| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist