Porod – video celého porodu zdarma

Nejkrásnějším dnem v životě každé ženy – matky bývá právě den porodu, den, kdy přivedla na svět zdravé, krásné dítě, které nosila pod svým srdcem celých devět měsíců.

Bez ohledu na bolest, kterou si při porodu musela projít, je pro ni dnem nejšťastnějším. Na bolest velmi rychle zapomene, jakmile jí vloží její dítě do náručí. Zkušenosti jsou nepřenosné, a tak je to i s porodem. Každá žena – matka při něm zažívá něco jiného, něco osobního a neopakovatelného.

Porod a prožitky s ním spojené jsou velmi individuální 

S porodem a se zážitky s ním spojenými je to podobně jako s otisky prstů, jsou jedinečné a každá žena s nimi má jiné zkušenosti. Ať už žena rodila jednou, dvakrát nebo vícekrát, i tehdy byl každý z jejich porodů jiný a jedinečný. Vždyť i dítě, které se narodilo, je jiné, jedinečné. Individuální prožitky jsou velmi specifické.  Ať se zeptáte kterékoli maminky, každá u porodu vnímala jiné věci, každá si prošla jinými bolestmi, rozdílně dlouhou dobu trvajícími a také za jiných okolností. O každou matku bylo při porodu jinak pečováno. Možná také, kdybychom se zeptaly žen – matek, které už rodily, zda by se chtěly podívat na video celého porodu, odmítly by. Vždyť proč se podrobovat takovému sebemrskačství a sledovat porod na videu, připomínat si znovu bolesti a těžké hodiny ve svém životě, když už mají v náruči své milované dítě.

Je nutné video celého porodu? 

Je zcela pochopitelné, že o video celého  porodu zdarma a jeho zhlédnutí na internetu mají zájem právě ženy, které dosud nerodily a rády by se touto cestou na svůj blížící se anebo ještě hodně vzdálený den porodu podívaly. Aby takové zhlédnutí celého porodu budoucí potencionální rodičku neodrazovalo, muselo by nejspíše začínat právě slovy čerstvé matky, která je šťastná, nejšťastnější na světě, že se jí právě podařilo na svět přivést svého potomka. A až poté by video celého porodu mohlo zmapovat jeden těžší a druhý třeba ještě těžší okamžik ze života matky a dítěte, matčino úsilí pomoci své dceři nebo synovi přijít na tento svět co nejrychleji a co nejsnáze. Jak se říká, nic není, jak to vypadá a žádné video na světě nemůže zprostředkovat matčiny pocity, kdy v bolestech rodí své dítě a poté ho šťastna přiloží k svému prsu, aby se od ní poprvé napilo.

Mateřská láska – nejsilnější cit na světě

Mateřská láska, ten nejsilnější cit na světě vždy dokáže vymazat z paměti matek i takové chvíle, kdy došlo k nepředpokládaným komplikacím u porodu a bylo třeba, aby lékař zasáhl a pomohl dítěti na svět třeba i jinak než zcela přirozeným způsobem. Lékař je člověk, na kterého žena v takové chvíli plně spoléhá a za určitých okolností právě jemu do rukou vkládá život svého dosud nenarozeného dítěte. A nic z toho není schopna zachytit ani ta nejkvalitnější kamera, který by pořídila video porodu.

Foto zdroj:

28.11.2011 12:00| autor: Zuzana Bohdalová
Více o tématu: porodvideovideo porodu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist