Pomoc! Nemůžu najít toho pravého! 6 nejčastějších chyb, které děláš

Co všechno člověk musí udělat, aby našel opravdovou lásku? Políbit patnáct různých mužů, mít dva vážnější vztahy a dvakrát si nechat zlomit srdce. To jsme si nevymysleli, tvrdí to vědci, kteří čerpají ze statistik. Jenže co když už jsi vším tím prošla a stále nedokážeš najít toho pravého? Víme, kde děláš chybu!

1. Hledáš pořád jeden a ten samý typ

Čím víc typů mužů poznáš, tím větší šance, že jeden z nich bude ten pravý. To zní logicky, no ne? Jenže, tak jednoduché to není. Možná jsi pokaždé randila se sobcem a maminčiným mazánkem bez ohledu na to, že jednou vypadal jako intelektuál a jindy jako zazobaný podnikatel. Máme totiž tendenci hledat stále stejné typy mužů. Možná by bylo na čase jednou zkusit sáhnout do úplně jiné škatulky, co říkáš?

Když se ohlédnu za svými vztahy, musím říct, že mě vždy fascinovali muži, kterým se říká macho, tedy sebestřední sobci,“ svěřuje se Leona, 35 let. „Jenže oni byli sami sebou tak posedlí, že já jsem byla vždycky na druhém místě. Z každého takového vztahu jsem odcházela s bolavým srdcem a rozhodnutím, že příště už nikdy. Ale nikdy neříkej nikdy, takže jsem si stejně zase narazila stejného sobce. Snad se někdy poučím.“

2. Moc baštíš romantické filmy

Ve vztahu nám to celkem klape, ale často si říkám, jestli to není trochu nuda. Kamarádka říká, že na ni občas působíme spíš jako brácha a ségra.“ krčí rameny Jitka, 28 let. „Chtěla bych zažívat nějakou romantiku, chtěla bych, aby mě Petr občas vzal na vyjížďku kočárem, připravil večeři při svíčkách nebo mě vzal na úžasný víkend plný lásky. Ale on je spokojený s tou naší každodenní nudou.“

Máš to podobně jako Jitka? Zapomeň na hollywoodské filmy, na Spalující touhu, Devět a půl týdne či Základní instinkt. Zapomeň na veškeré řeči o nutné „chemii“. Pokud je ti se stávajícím partnerem dobře, nedej na poznámky kamarádek, že to mezi vámi zrovna příliš nejiskří. Věř svému instinktu. Většinou totiž přílišná touha po romantice bývá příčinou krachu fungujícího vztahu.

3. Máš přílišné požadavky

Chci chytrého chlapa, ale s vypracovaným tělem, ne žádného nedomrlého intelektuála. Taky chci, aby vydělal dost peněz. Sama jsem hezká a chytrá, tak si snad zasloužím muže na úrovni, nebo ne?“ tvrí sebejistě Markéta, 23 let.

Je velký rozdíl mezi pocitem: „Zasloužím si určitě daleko víc, než dostávám“„Nemá sice vše z mého seznamu požadavků, nicméně, to základní splňuje.“ A přesto tyhle pocity nemusí dělit nic jiného než deset let. Naučit se dělat kompromisy je ve vztahu nezbytné, ať se nám to líbí, nebo ne. Jinými slovy: „Nikdo není dokonalý.“ A pokud snad ano, šance, že se zamiluje zrovna do tebe, je dost mizivá. Takže, máš-li vedle sebe chlapa, který ti uvaří hrnek čaje, když jsi nemocná, občas ti přinese kytku a miluje tě celým srdcem, pak zapomeň na dokonalost. Taky občas necháš neumyté nádobí a objevíš se před ním neupravená v děravých teplákách, ne?

4. Chceš najít vztah? Srovnej si život!

Můj bývalý ke mně byl hrubý. Choval se ke mně jako k věci, ponižoval mě. A já nedokážu navázat žádný pořádný vztah. Vždycky to skončí po pár týdnech.“ vzpomíná Romana, 27 let. „Nesu si s sebou křivdy a bolesti z toho minulého a neumím se ve vztahu uvolnit. Bojím se, že všichni muži jsou stejní hrubiáni jako můj ex.“

Nemůžeš se stále vyrovnat s rozchodem? Cítíš se rozervaná, nemilovaná, zoufalá? Pravděpodobně k sobě najdeš nevyrovnaného, citově labilního partnera. Je dobré ujasnit si, jak si představuješ vztah. Zda jako bezpečné kotviště či jako minové pole. Pokud máš v hlavě tu druhou variantu, měla bys začít sama u sebe pracovat na tom, aby ses cítila šťastnější. Nepovedl se ti vztah? Nevadí, nejsi jediná na světě, prostě to nebyl pro tebe ten pravý, ten na tebe teprve čeká. Bil tě tvůj předchozí partner a ty se cítíš méněcenná? Tak to si vymaž z hlavy! Jsi úžasná už jen proto, že ses mu dokázala vzepřít a odejít od něj. Jsi silná holka a silné holky mají právo na super partnera a na lásku.

5. Dáváš přednost „Itálii“ před nudou!

Náš vztah je ta pravá Itálie, nejdřív hrozná válka, pak mu sbalím kufry, následuje dlouhé usmiřování a tak je to pořád dokola.“  směje se Linda, 21 let. „Tak ráda bych měla klidný vztah bez věčných hádek a řevu. Občas dokonce lítá i nádobí a mně je potom trapně i jen vylézt z bytu a čelit zvědavým pohledům sousedů.“

Opravdová vášeň může fungovat mezi osobami jinak úplně opačného naturelu. Ale může z toho opravdu vzniknout horečný dlouhodobý vztah, jak jej známe z filmů? Dramatické propady a vrcholy, a přesto velká láska až za hrob? Dost nepravděpodobně! Opravdový vztah je totiž nuda. Je souzněním dvou osob, které nebaví své sousedy častými hysterickými výstupy, protože se navzájem respektují.

6. Vášnivý sex není základ vztahu

Chci zažít něco mimořádného, divoký sex s ženatým sousedem, vášnivou jízdu ve třech – vztah momentálně neřeším,“ svěřuje se Šárka, 25 let.

Nezažíváš s ním skvělý sex jako se svým divokým bývalým? Buď realistkou a měj na paměti, že se i z toho nejvášnivějšího sexu časem stane v lepším případě příjemná zábava. Tím ovšem nechceme říci, že sex s tím pravým mužem do páru (tedy spolehlivým, věrným a milujícím) musí být nutně vždycky nuda. Jen prostě bude vždy chutnat trochu jinak než zakázané ovoce.

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

7.5.2015 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist