Podzimní vypadávání vlasů – dá se řešit?

Zatímco léto bylo pro vlasy zátěžovým obdobím, podzim je spíše uvolňující. Ale tak jako opadává listí na stromech, i my začínáme pociťovat, že vlasy začínají více vypadávat. Tak jsme se pokusili zjistit, co by našim vlasům mohlo pomoct.

Co je spouštěčem nadměrného vypadávání vlasů na podzim?

Odpověď je nejlepší hledat v přírodě. V létě a na jaře sluneční paprsky zvyšují sekreci hormonů, které regulují růst vlasů. Je možné to přirovnat ke klasickému vegetačnímu období, tedy ke zrychlenému růstu rostlin v průběhu měsíců, kdy je teplé počasí. K větším ztrátám zeleně ale i vlasů dochází na podzim, kdy se pro ně uzavírá životní cyklus. Zatímco v přírodě se všechno obnovuje až na jaře, u lidí se všechno vrací zpět do normálu už po několika týdnech.

Týká se to i mě?

Pokud si chcete ověřit stav a kondici vašich vlasů, vyzkoušejte si následující jednoduchý test. Přiložte roztáhnuté prsty těsně k pokožce hlavy. Potom je spojte a vytáhněte je od kořínků až po konečky tak, abyste obsáhli co největší množství vlasů. Ty, které jste zachytili jako vypadnuté, si odložte, a akci zopakujte alespoň pětkrát. Test vykonávejte nejméně tři dny po šamponování.

Když pak napočítáte méně než 10 vlasů, tak se vás sezónní vypadávání ani nedotklo. Pokud je jich kolem 15, je možné, že u vás právě probíhá vypadávání. A jestli jste jich napočítala ještě více, probíhá u vás proces ztráty vlasů a s tím byste už měla něco dělat.

Jak bojovat s vypadávání?

Můžete začít u babských rad, jako oplachovat si své vlasy odvarem z kopřiv, ale myslím, že mnohem účinnější bude použít jeden z následujících přípravků na našem trhu.

Určitě byste neměla opomenout ampulky Bioxsine, které jsou na trhu jako čerstvá novinka a slibují dobré účinky. Stejně je na tom už zaběhlý výrobek od Vichy, který se vyrábí zvlášť pro muže a pro ženy. Jestli ale chcete růst vlasů jen posílit a vypadávání vlasů nemáte ještě potvrzené, zkuste šampon Lifetex, který podporuje růst a skvěle pečuje o pokožku hlavy.

18.10.2010 12:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist