Pihatý nosík je sexy!

Nebo snad ne a za své pihy se stydíte? Není proč, většina mužů vám odpoví, že takový kropenatý nosík je přímo k zulíbání. Melanin, tedy pigmentové barvivo v kůži se aktivuje právě po styku se sluníčkem a vznikají pigmentové skvrny zvané pihy

Tvorba pih má genetický základ, přesto se častěji tvoří, pokud se častěji vystavujeme slunečnímu záření a někteří dokonce tvrdí, že tvorbu pih podporuje zvýšená konzumace sladkostí a nesprávná životospráva. A samozřejmé je, že s přibývajícím věkem se počet pih na našem těle také zvyšuje.

 
Pihatá pleť je citlivější
 
Dívky, které zdobí kropenatá pleť, zpravidla vědí, že jejich pleť je mnohem citlivější na vnější vlivy než pleť, kterou pihy nezdobí. Je třeba o ni pečovat speciálními přípravky určenými pro citlivou pleť. V létě se nevystavujte sluníčku, případně používejte ochranné krémy se silným faktorem, tím se minimalizuje vznik dalších skvrnek. Pomáhá také konzumace betakarotenu, který dokáže vznik pih zbrzdit.
Odstranit?
 
Proč vlastně, vždyť jsou roztomilé! Dobrá, pokud s tímto tvrzením ze zásady nesouhlasíte, zde je několik tipů, jak se pih zbavit. Naše babičky potíraly pleť šťávou z citrónu, efekt býval někdy viditelný, vše funguje na principu zbělení pokožky.
Ostatně i bělící krémy nabízejí kosmetické firmy a jejich použití je jednoduché, i když finančně mnohem náročnější než zmiňovaný citrón. Dbejte však na svoji bezpečnost a vybírejte takové přípravky, které jsou u nás řádně zaregistrované a schválené. Odstranění pih bělícími krémy je však pouze dočasné, nikoliv trvalé.
Pozor na špatné rady!
 
A už vůbec se vyhněte různým neověřeným babským radám, například té, která doporučuje vlaštovičníkovou šťávu na odstranění pih. Protože tato šťáva je vlastně přírodní žíravinou, která odstraňuje tak maximálně bradavice, je zřejmé, že pokud byste si ji aplikovali na pihy, nadrobíte si více škody než užitku.
Laser a chemický peeling
 
Laser a chemický peeling jsou již dvě metody, které vás dosavadních pih dozajista zbaví, i když nezabrání vzniku nových pih. Finančně je to již investice, která jde do tisíců a bude vyžadovat trpělivost a kázeň z vaší strany. Minimálně se odstraňování pih a bělení nedoporučuje v létě, kdy se nevyhneme stykem se slunečním zářením, které je na ošetřenou pokožku nežádoucí.
Stačí make-up
 
A pokud se vám nechce podstupovat žádné složité operace a chemické reakce na svém obličeji, stačí úplně jednoduchá rada. Dobře krycí a kvalitní make-up. Ten dokáže častokrát pihy skrýt téměř dokonale.
Nakonec, proč si kvůli pihovatému nosíku dělat násilí, co říkáte?
18.6.2009 12:00| autor: Renata Petříčková
Více o tématu: pihy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist