Pět věcí, které stihnete do konce léta. Inspirujte se!

Léto pádí mílovými kroky, ale rozhodně ještě nekončí. Jak toto příjemné roční období ještě co nejlépe využít? Máme pro vás několik nápadů, které jsou pro nadcházející dny jako stvořené. Tak vybírejte a užijte si je plnými doušky!

Navštivte netradiční akci

Dost bylo hradů a zámků… Zkuste do konce léta zažít něco, na co nikdy nezapomenete. Milujete jídlo? Dopřejte si některý z food festivalů. Máte rádi hudbu? Festivalová sezóna ještě nekončí, a můžete si tedy vybírat dosytosti. Kromě tradičních se stále objevují hudební události nové, zkuste dát tedy šanci i nultým či prvním ročníkům těchto akcí. Třeba objevíte nové interprety, žánry nebo kapely, které si oblíbíte. Léto přeje také aktivitám, které se odehrávají v noci. Noční prohlídky, putování a další zážitkové akce jsou bezva zejména o dovolenou, kdy můžete druhý den vyspávat, jak chcete.

Připravte se na podzimní trendy

Zdá se vám to brzy? Kdepak… Ty zkušenější milovnice módy vědí, že už nyní je možné se inspirovat v podzimních kolekcích. Proberte si tedy svůj šatník a porovnejte ho s tím, co se bude nosit. Ukázky z kolekce podzim 2014 nabízí už většina značek, tak hurá do toho! Ať potom nejste překvapená, co se to v obchodech „vylíhlo“ za oblečení. Můžete také celkově zinventarizovat svůj šatník, v létě dostává oblečení zabrat (slunce, mastné krémy, pohyb venku), a tak několik kousků jistě i vyřadíte, než začnete dokupovat nové.

článek

Zrekapitulujte si kariéru

Možná to bude znít divně, ale při čtrnáctidenní až třítýdenní dovolené získáte od své práce potřebný odstup, který může vést k hlubšímu zamyšlení. Do pracovního procesu se po dnech volna nechce téměř nikomu, ale jestliže přímo propadáte depresi a je vám z návratu do práce i fyzicky špatně, možná nastal čas na změnu. Projděte si nabídky na pracovních portálech, ani v létě nezejí prázdnotou, a nástup na některé pozice spadá právě do podzimních měsíců. Jestliže jste v práci spokojená, tak si jen utřiďte další cíle, na které se chcete po létě vrhnout, budete mít trochu náskok před kolegy i případnou konkurencí.

Naučte se jeden zdravý zvyk

Tak třeba stále tolik omílaná potřeba snídat. Čerstvé a voňavé ovoce, kterého je teď všude dostatek, je jako součást ranního jídla ideální. Když to vydržíte alespoň do poloviny září, určitě si potom na pravidelnou snídani zvyknete a třeba ji jen poté pozměníte. Nebo si vyberte něco jiného… Ideální je třeba chůze pěšky do práce (když je k tomu odpovídající vzdálenost). Říká se, že na nový návyk je potřeba přibližně 21 dní opakovaní. Až přijdou podzimní plískanice, už se vám nebude chtít s něčím takovým začínat, ale pokud už budete mít nový zvyk zažitý, jen tak ho neopustíte, to si radši vezmete pláštěnku a vyrazíte.

Zamilujte se

Tuhle radu dáváme rádi. Jste-li sama a toužíte po nalezení partnera, využijte k tomu i cestování či právě účast na různých akcích. Koncentrace lidí je zde vysoká a navíc i z různých koutů republiky. Možná pro vás někdo existuje na jejím opačném konci, než bydlíte vy. Na místní tancovačce či městském plese na něj už tak snadno nenarazíte. I letní flirty jsou příjemné, ale mají své zásady, které je třeba dodržovat. Ochrana zdraví a hlavně duševní pohody je vždy to nejdůležitější. Tak ať neskončíte se zlomeným srdcem.

A jaké máte plány vy, milé čtenářky? Nebo už máte spoustu příjemných zážitků dokonce za sebou? Pochlubte se nám, inspirace nikdy není dost!

Foto zdroj: profimedia.cz

12.8.2014 10:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist