Oscarové hlasy se už počítají!

Kampaň skončila. Do pěti hodin odpoledne losangeleského času musely být odevzdány všechny hlasy americké filmové akademie. Výsledky se dozvíme v neděli v noci.

Pro některé filmy tak skončí opravdu dlouhá cesta, třeba nominované Děcka jsou v pohodě a Winter´s Bone měli premiéru už loni v lednu na festivalu v Sundance.

Hlasy zhruba šesti tisíc akademiků spočítá jako obvykle firma PricewaterhouseCoopers‘, konkrétně šest jejich zaměstnanců. Ostatní budou čekat a nikdo z nich se výherce nesmí dozvědět dřív, než je slavní herci přečtou v přímém přenosu. Výsledky se dokonce ukládají do sejfu a není ani známé, kde přesně se počty provádějí. Obálka s jménem existuje pro všechny nominované, ale dva hlavní pánové z Pricewaterhouse, jediní lidi na světě, kteří se už o víkendu můžou smát oscarovým tipům a předpovědím, pak většinu z nich zničí. Samozřejmě ty, ve kterých nebude to správné jméno.

A kdo že má podle posledních předpovědí největší šanci? Zatímco filmoví fanoušci z populární internetové filmové databáze IMDb preferují Počátek, podle bookmakerů a jejich kurzů by měla vyhrát Králova řeč. Její hlavní hvězda Colin Firth dokonce dostala ten nejjasnější kurz očekávající vítězství. Tenhle rekord zatím držela Helen Mirren za roli Královny (tedy dcery Firthovy postavy z Královy řeči). „Jsme si tak jistí, že Colin vyhraje Oscara za nejlepšího herce, že teď přijímáme sázky na to, jak dlouhá bude jeho děkovací řeč,“ vyjádřil se šéf jedné britské sázkové společnosti.

23.2.2011 8:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist