Ordinace v růžové zahradě je zpět a plná překvapení

Všichni fanoušci nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě se dočkali. Ordinace se po prázdninové pauze vrací zpět na naše obrazovky. A vrací se s velkou pompou. O nové zápletky, intriky, podvody, ale i o bouřlivé vztahy nebude nouze…

Ordinaci jsem začala sledovat už od prvního dílu v domnění, že půjde o krátkodobý seriál snažící se vyrovnat Nemocnici na kraji města nebo Sanitce. Ale osudy Gity a celé její rodiny mě vtáhly natolik, že jsem si nenechala ujít jediný díl a přistihla jsem se, že v úterý a ve čtvrtek vstávám s úsměvem na rtu v blaženém těšení se na osmou hodinu večerní. Stal se ze mě klasický seriálový maniak. Četla jsem každou zmínku o seriálu, s napětím jsem čekala na dějové zvraty a novinky v seriálu. Ale jak šel čas, tak jsem postupně ve své seriálové píli polevovala, až jsem přestala koukat úplně.

Z původně pohodového seriálu, u kterého jsem si skvěle odpočinula a mohla se i zasmát nebo radovat ze štěstí a lásky jiných, jsem byla vtažena do světa plného násilí, krve, intrik a nenávisti. Už to pro mě nebyl odpočinek, ale spíše nervy, co se komu zase stane zlého, koho scénáristé pohřbí a koho přivedou na dráhu alkoholika nebo zloděje. Dospěla jsem k rozhodnutí, že na to, abych sledovala samé utrpení, neštěstí a smůlu mi bohatě stačí pustit si večerní zprávy a seriál jsem vyměnila za knihy a časopisy.

Ale s novými upoutávkami jsem se rozhodla dát Ordinaci ještě jednu šanci, v úterý jsem se pohodlně usadila do křesla (tedy přesněji řečeno myla jsem u toho nádobí a poklízela po dětech, do křesla jsem padla až deset minut před koncem:-)) a doufala v zábavnou podívanou.  Podtrženo a sečteno, pravidelný divák ze mě asi nebude, ale k takovému žehlení si možná seriál pustím.  A pro vás ostatní fanoušky jsem vysondovala alespoň, na co že se v nové řadě můžete těšit.

Samozřejmě, že přichází oživení v podobě nových hrdinů, vyloženě záporného si vylosoval Martin Zounar, se kterým jste měli tu čest se seznámit hned v prvním poprázdninovém díle a který je typickým příkladem rozmazleného dítěte, jehož rodič má vysoký post a pro své dítě se navzdory jeho neschopnosti snaží udělat maximum. Se Zounarovým doktorem Švarcem si určitě užijeme pořádnou dávku intrik. Jeho kladným protipólem bude pediatr Šimon Žáček v podání Saši Rašilova. Ten se usadí v domě Běly a ona i díky němu najde znovu smysl života a hlavně i radost z něj. A co víc, Běla jeho kouzlu propane docela a zahoří k němu navzdory velkému věkovému rozdílu láskou…

[[related]]

To u Mázlů bude o poznání hůře, koupě pozemku je uvrhne do finančních problémů a dostat se z nich nebude jednoduché. Ale Čestmír vše vyřeší kulišácky a začne pracovat jako odborník na sexuologii v televizním pořadu. Zábava bude i s jeho syny, kteří se rozhodnou podnikat v nočním klubu. Zdena Tichá se sblíží konečně s primářem Suchým a možná se dočká i vytouženého miminka. Své si v další řadě užije také Petr Hanák, který mi mimochodem z celého osazenstva seriálu sedí asi úplně nejmíň. Jeho vztah s Gábinou projde těžkou zkouškou. Vztah Dalibora s Monikou to čeká také, ovšem už ne s tak dobrým koncem. O veselé historky nebude nouze hlavně kolem Babety.

A co vy? Patříte mezi pravidelné diváky Ordinace? Těšíte se na nové díly? A kdo se vám tam líbí a koho byste naopak v televizi nebo v dané roli vidět nemuseli vůbec?

1.9.2011 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist