Odhalení: I muži občas předstírají orgasmus!

Po přečtení titulku vám jistě v hlavě naskočí otázka – a ono to jde? Ale ano, muži jsou v tomto ohledu vynalézavější, než si myslíme. Také oni mohou sehrát malé divadélko, aby vám nemuseli přiznat, že to zrovna tentokrát neklaplo a nejsou schopni dospět k vyvrcholení.

Zatímco u žen se na sto procent nikdy nepozná, zda dosáhla vrcholu, nebo jen hlasitěji zavzdychala, muže prozradí ejakulace. Ale – copak kontrolujete pokaždé obsah kondomu, který váš partner odnáší po milostném aktu do koše? Nebo si představte klasickou přerušovanou soulož, když je třeba tma, nebo na něj nevidíte, protože si užíváte polohu zezadu, a váš miláček vyjme úd na poslední chvíli z vašeho těla, přidrží ho rukou a sáhne po krabici s kapesníky… Ani v tomto případě vlastně nevíte. Nemusíte ovšem hned toho svého podezírat, že se vám snaží zatajit svou momentální indispozici. Podle různých výzkumů orgasmus občas předstírá jen 11 – 25 procent mužů.

Jaký k tomu mají důvod? Určitě stejný, jako ženy: nechtějí svůj protějšek zklamat. Od muže se všeobecně očekává, že dosáhne orgasmu pokaždé. Pokud tomu tak není, může to dotyčný vnímat jako selhání – tedy něco, s čím se partnerce nechce pochlubit. Může se také obávat její reakce – pokud s vámi partner nedosáhne orgasmu, mohla byste to vzít osobně. Nejsem dostatečně přitažlivá? Už se mu to se mnou nelíbí? A konflikt by byl na světě.

A proč to těm mužům vlastně čas od času nejde tak hladce? Možností je více. Zkusíme si nastínit pět základních:

1.Mužský úd není stroj ovladatelný dvěma tlačítky a udržení erekce není samozřejmostí. Známe ale mužské ego – často bývá citlivější než penis sám. Proto, když muž cítí, že erekce povoluje, raději předstírá vyvrcholení a milostnou seanci ukončí.

2.Pokud krátce před vaším milováním partner dosáhl jednoho orgasmu za pomoci masturbace, druhý mu nepůjde tak snadno.

3.Fyzická únava po náročném pracovním dni udělá svoje. Hladkému dosažení orgasmu brání také přemíra alkoholu.

4.Potřebné uvolnění může zablokovat nervozita a tréma. S těmi se potýkají zejména nezkušení milenci nebo muži, kteří o ženě svého srdce dlouho snili, a když ji mají konečně na dosah, obávají se selhání a podprůměrného výkonu.

5.Samozřejmě si, dámy, musíme přiznat, že v očích našich miláčků nejsme sexy tygřice dvacet čtyři hodin denně, a zkrátka se stane, že muž na milování nemá náladu. Na bolest hlavy se ale vymlouvat nebude, to se na mužského nesluší… raději dostojí předsudku, že je muž vždy připraven a partnerku nikdy neodmítne. Možná i za cenu předstíraného orgasmu…

Podívejte se i na: Pravdy a mýty o análním sexu

27.7.2010 12:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist