Objevte kouzlo panenské přírody Azorských ostrovů

Nebaví vás sychravý podzim v našich končinách a pohlížíte, kam byste mohli vyrazit? Máme pro vás prima tip. Zavítejte na Azorské ostrovy. Navštívíte nejzápadněji položené území Evropy, zažijete jedinečnou atmosféru sopečných ostrovů uprostřed Atlantského oceánu, okouzlí vás barvitá přístavní městečka, malebná jezera a vodopády a bujná exotická vegetace. Poznejte spolu s námi nádherné Azorské ostrovy, přezdívané jako „Portugalská perla“!

Na cestě z Evropy do Ameriky

Charakter Azorských ostrovů předurčila jejich poloha na třetině cesty mezi Evropou a Amerikou. Když jej v 15. století osídlili portugalští kolonisté, stala se z nich důležitá zastávka lodí na cestě do Nového světa. Později zůstaly ostrovy díky své poněkud odlehlé poloze uchráněné masového přílivu turistů.  Azorské ostrovy jsou tvořené skupinou devíti ostrovů, které se rozdělují na tři skupiny. Ve východní části najdete největší z ostrovů São Miguel, kde žije více než polovina z 250 tisíc obyvatel. Zdejší hlavní město Ponte Delgada s půvabným historickým centrem lemovaným rybími restauracemi je skvělým výchozím bodem pro výlety k sopečným jezerům a termálním pramenům.

Poznejte krásy Zeleného ostrova

São Miguel, přezdívaný také jako „Zelený ostrov“, nabízí svým návštěvníkům úchvatné přírodní krásy. Rozhodně byste si neměli nechat ujít městečko Sete Cidades s překrásnou dvojící kráterových jezer, z nichž jedno je azurové a druhé došeda zbarvené. Můžete se také vydat na prohlídku ananasových a čajových plantáží – Azorské ostrovy jsou jediným místem v Evropě, kde se pěstuje čaj!

Ochutnejte specialitu Cozido de Furnas

Na východní straně ostrova naleznete městečko Furnas, nezvykle položené přímo v kráteru sopky! Může se pochlubit jednou z největších atrakcí Azorských ostrovů, kterou je specialita Cozido de Furnas připravovaná v horké sopečné půdě. Jedná se o skvělý dušený pokrm z masa, klobás a zeleniny, který se vaří po dobu 6-7 hodin v obrovském hrnci metr pod zemí a který poté můžete ochutnat v místní restauraci.

Pico – největší hora Portugalska

Ve střední části Azorského souostroví je situovaný druhý největší z ostrovů Pico. Jeho dominantou je stejnojmenná nejvyšší hora celého Portugalska (2 351 m), jejíž svahy jsou porostlé sopečnými vinicemi. Pokud nemáte dobrou kondici k pokoření tohoto vrcholu, můžete se na ostrově Pico věnovat pozorování velryb nebo třeba koupání v největším bazénu se slanou vodou na světě.

Příznivé subtropické klima

Na vaší dovolené na Azorských ostrovech vás přivítá subtropické podnebí, na které má příznivý vliv teplý Golfský proud. Denní teploty zde šplhají k 16-25 °C a v podobném rozmezí se pohybuje také teplota oceánské vody. Přestože se nejedná o vyhlášenou destinaci ke koupání, rozhodně si zde přijdou na své také milovníci písečných pláží. Ty jsou většinou tmavé, protože Azorské ostrovy jsou sopečného původu.

Zdroj: cestuj.cz

16.10.2013 12:00| autor: Komerční prezentace

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist