Numerologie: Mohou čísla ovlivnit vaše vztahy?

„Když jsem se nedávno sešla na kafe s kamarádkou, měla papír popsaný čísly,“ říká pětadvacetiletá Běta. „Vyptávala se mne na datum narození mého přítele, protože moje pochopitelně zná,“ dodává jedním dechem. Její přítelkyně podle kouzlu numerologie.

Celé odpoledne pak strávily spolu s papírky počmáranými různými číselnými kombinacemi, a knížkou o numerologii v ruce. „Já sama tomu moc nevěřím, myslím si, že každý má možnost o sobě rozhodovat sám. Vlastně považuji za nesmysl, že by náš osud mělo určovat nějaké číslo, ale když to někoho baví a moc to s tím nepřehání a neobtěžuje tím okolí, tak proč ne,“ vysvětluje Běta, která dýchánek s kamarádkou brala jenom jako relaxaci. Někteří lidé ale berou řeč čísel vážně.

Numerologie, nauka o významu a symbolice čísel, má zkrátka své zastánce i odpůrce. Podle numerologických teorií má každé číslo určité vibrace, které ovlivňují náš život. Zkusme se podívat, co na nás prozradí čísla, která nám byla dána do vínku a bohužel jsme si je nevybrali, tedy datum narození.

Poznejte samy sebe
Svoje životní (osudové) číslo zjistíte součtem všech číslic vašeho data narození. Vyjde-li vám dvojciferné číslo, sečtete obě cifry ještě jednou tak, abyste se na závěr dostaly pouze k jediné číslici v intervalu 1 až 9. Životní číslo vám pomůže najít podobu vašeho já. Odhalí vám vaše vlastnosti, s jeho pomocí poznáte své možnosti, přednosti, ale také slabiny. Díky němu se naučíte pracovat samy se sebou a vyvarujete se chyb.

Prozradí aktuální úspěchy
Roční číslo nebo také osobní roční vibrace vám zase prozradí, co vám v životě přinese právě přicházející rok, jestli se vám bude dařit v práci nebo v partnerských vztazích. Poznáte, jestli nazrála doba pro důležitá rozhodnutí, nebo je s nimi ještě třeba počkat. Číslo získáte součtem dne a měsíce vašeho narození a rokem vašich posledních narozenin (tedy nyní rokem 2012). Působit má vždy od jedněch narozenin ke druhým, takže se neshoduje s kalendářním rokem, tedy pokud jste se zrovna nenarodily 31. prosince.

Co vám řekne mřížka?
Sestavit si můžete i numerologickou mřížku, tedy čtverec 3 x 3 čísla. Co nám jednotlivá čísla říkají?
1 – vyjádření citu slovy, inteligence
2 – intuice, schopnost vcítění
3 – duševní schopnosti, postřeh, představivost
4 – praktičnost, asertivita, pracovitost
5 – vášeň, city, kontakty s lidmi
6 – harmonie, rodina, obchodní schopnosti, soustředění se na krásné věci
7 – spontánnost, pochopení, účast
8 – logické myšlení, organizační talent
9 – analytické schopnosti, duchovní otázky

Jednotlivá čísla, která máte v tabulce ve svých číslicích narození obsažena, vám pak ukazují vaše silné stránky, chybějící čísla, tedy prázdná místa naopak ta, které byste měly ve svém životě hledat a přemýšlet nad nimi.

[[related]]

Nešťastná čtyřka a třináctka
Zajímavá jsou i šťastná a nešťastná čísla. Třeba starověká Čína považuje číslo čtyři za nešťastné. Proč má právě tohle číslo takovou pověst, která se s ním táhne až do dnešních dnů? Zní totiž velice podobně jako slovo označující smrt. Asijské kultury vůbec často hledaly význam jednotlivých číslic právě v podobě se slovy. V mnoha částech světa je také za nešťastnou považována třináctka. Jedním z výkladů proč má takový přídech, je skutečnost, že v pátek 13. října 1307 nařídil francouzský král Filip IV. Sličný zlikvidovat templářský řád, nebo že třináctým účastníkem poslední večeře Ježíše Krista byl zrádce Jidáš. Naopak ale v sikhismu je třináctka šťastná, protože v paňdžábštině znamená tera, tedy Tvůj. Jak vidíme, výklad šťastných a nešťastných čísel může být velice relativní.

Váš život je ve vašich rukou
Pokud v číslech hledáte útěchu na svá trápení a neúspěchy, zkoumáte partnerský soulad, nebo toužíte po odpovědi, jaká bude vaše budoucnost, platí jediné: nepodlehněte nejrůznějším pochybným výkladům, nenechte se ovlivňovat rádoby odborníky, které si vlastně do života ani nechcete pustit. Vždy mějte na paměti, že váš život je hlavně ve vašich rukou. Je zkrátka na vás, co s ním uděláte a žádné číslo byť sebelepší či horší za vás vaše problémy stejně nevyřeší.

Zkoušely jste se někdy zabývat numerologií? Patříte mezi její zastánce nebo odpůrce? Pomohla vám čísla zorientovat se sama v sobě nebo je považujete jenom za příjemné zpestření života? A nebo je to podle vás všechno nesmysl?

Foto: Profimedia.cz
27.2.2013 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist